Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Samochód w leasingu

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się oferty leasingu nowych samochodów w formie abonamentu. Odsyłamy do naszego zestawienia tego typu ofert, gdzie jest także dokładnie wytłumaczone, na czym tego typu usługi polegają i do kogo są skierowane. Tymczasem jeden z leasingodawców chce wprowadzić kolejną ewolucję leasingu samochodów, gdzie klient płaci precyzyjnie za to, ile kilometrów przejechał, czyli podobnie jak dzieje się to w przypadku telefonów na kartę.

Krótko: Leasing na kilometry

1. Idea Leasing wprowadza leasing samochodów, którego koszt uzależniony jest od ilości pokonanych kilometrów.
2. Za monitorowanie przebiegu odpowiedzialny będzie sytem GPS.
3. Do końca roku 2016 dowiemy się jaki będzie koszt usługi.
4. Przyszłość leasingu na kilometry - za trzy lata może to być nawet co druga zawierana umowa leasingu samochodów.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Idea Leasing wprowadza leasing na kilometry

Jarosław Augustyniak, szef Idea Banku zdradził w rozmowie z Pulsem Biznesu, że jeszcze przed końcem 2016 roku, w ofercie Idei pojawi się usługa leasingu samochodów “na kilometry”. Korzystający z niej klient będzie płacił przede wszystkim za ilość kilometrów przejechanych pojazdem. Jeżeli auto nie będzie użytkowane, to stawka będzie naliczana jedynie w symbolicznej wysokości. Zasada wydaje się prosta - jeździmy mało, płacimy mało, jeździmy dużo, płacimy więcej.

Ile to będzie kosztowało?

Nie wiemy jeszcze, jaki będzie koszt takiej usługi i nie zdradził tego także prezes Augustyniak. Należy spodziewać się, że stawka uzależniona będzie od marki i modelu leasingowanego samochodu, a opłata zarówno stała “za postój”, jak i zmienna za przejechane kilometry będzie skorelowana z utratą wartości pojazdu zarówno z powodu jego wieku, jak i pokonanego przebiegu. Powinna to być zatem zasada podobna jak w przypadku szacowania kosztów i wartości rezydualnej samochodu w usłudze wynajmu długoterminowego. Z tą jednak różnicą, że nie powinno tu być narzuconych limitów kilometrowych i wszystkich uciążliwości z tym związanych, zarówno dla klienta, jak i finansującego.

GPS monitoruje przebieg

Jak Idea chce monitorować ilość kilometrów pokonanych przez klienta? Wszystko oparte ma być o technologię GPS, która w tej chwili wykorzystywana jest już dość powszechnie do nadzorowania pracowników firmy i powierzonej im floty. Z wywiadu udzielonego PB przez prezesa Augustyniaka wynika, że odpowiednia technologia została już zakupiona i skonfigurowana pod wymogi nowej usługi.

Przyszłość leasingu “na kartę”

Szef Idei spodziewa się dużej popularności leasingu “na kartę”, a raczej “na kilometry”. Szacuje, że już za trzy lata co druga zawierana przez Idea Leasing umowa leasingu będzie właśnie w tej formule.

Faktem jest, że o ile koszt usługi będzie odpowiednio skalkulowany i atrakcyjny dla klienta, to rozwiązanie, gdzie precyzyjnie płacimy za utratę wartości pojazdu w wyniku jego przebiegu wydaje się wygodniejsze, niż płacenie za to samo w zryczałtowanej wysokości, z narzuconymi limitami kilometrów – jak ma to miejsce dotychczas, w usługach auto abonamentu i wynajmu długoterminowego.

Naszym zdaniem to właśnie odpowiednio oszacowane stawki i dostępność tego typu usługi, także o konkurencji, przesądzi o poziomie popularności leasingu na kilometry.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Leasing na kilometry to żadna rewolucja. Sprawdzamy ofertę „Happy Miles” od Idei

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl