Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing w 2016 roku

Końcówka roku to zawsze wzmożony ruch w branży leasingowej. Przedsiębiorcy decydują się na leasing, aby „zrobić” koszty podatkowe na koniec roku. Pospieszyć się powinni także niektórzy z tych, którzy planują sfinansowanie używanych środków trwałych.

Nie czekać do ostatniej chwili

Jak co roku, podobnie i tym razem przypominamy wszystkim tym, chcącym skorzystać z leasingu jeszcze w 2015 roku, aby nie czekali z formalnościami na ostatnią chwilę. Końcówka roku to gorący okres w branży, a od połowy grudnia Polska zaczyna żyć rytmem urlopowo-przedświątecznym. W takich warunkach ciężko może być wynegocjować dobre warunki leasingu, oraz sprawnie i szybko przeprowadzić samą procedurę zawarcia umowy i odbioru przedmiotu.

Dlatego dobrze jest już teraz rozejrzeć się za przedmiotem finansowania i zacząć porównywać oferty leasingu tak, aby mieć czas na spokojne dopięcie formalności.

Zmiana rocznika = inne warunki finansowania przedmiotów używanych

Trzeba także pamiętać, że Nowy Rok to jednocześnie zmiana rocznika produkcji… Może to mieć kluczowe znaczenie przy chęci wyleasingowania używanego samochodu czy urządzenia.

Zdecydowana większość leasingodawców – zwłaszcza tych dobrych – niechętnie finansuje przedmioty starsze niż 4-5-letnie. Dodatkowo trzymają się oni najczęściej zasady, że wiek pojazdu i okres leasingu nie może łącznie przekroczyć 8 lat.

Oznacza to, że z początkiem 2016 roku ciężko będzie sfinansować, np.: samochód z roku produkcji 2009. Natomiast pojazd z 2010 roku będzie można leasingować maksymalnie przez dwa lata. Podpisując umowę jeszcze w 2015 roku, maksymalny okres finansowania takiego auta wyniesie jeszcze 36 miesięcy.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Leasing samochodów używanych - wszystko na ten temat

Żadnych zmian w przepisach

Nie czekają natomiast na nas żadne zmiany podatkowe i prawne dotyczące – choćby pośrednio – leasingu. Z tego punktu widzenia nie ma znaczenia czy umowa leasingu zostanie zawarta w 2015, czy 2016 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl