Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Leasing konsumencki, zwany tez prywatnym, to usługa, która ma być skierowana do osób nieprowadzących działalności...
Jak ma wyglądać? Ogólnie rzecz ujmując tak jak wygląda leasing... tylko, że leasingobiorcą będą mogli być nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne, nie prowadzące działalności.

Jak w praktyce taka usługa będzie wyglądała na polskim rynku jeszcze nie wiadomo... Firmy leasingowe dopiero zastanawiają się jaki produkt mają zaproponować osobom indywidualnym.

Póki co najważniejsza jest zmiana przepisów, która pozwoli w ogóle zaistnieć i rozwinąć się usłudze leasingu konsumenckiego. W tej chwili jest to w praktyce niemożliwe ze względu na brak odpowiednich uregulowań w zakresie prawnym i przede wszystkim podatkowym.

Jest szansa, że leasing konsumencki wreszcie zaistnieje także w tej naszej, zapomnianej przez Boga krainie (w niektórych rozwiniętych krajach udział leasingu konsumenckiego wynosi 30 i więcej procent w ogóle zawieranych umów leasingu). Plan "odblokowania" leasingu konsumenckiego w Polsce postawiło sobie Ministerstwo Gospodarki pod wodzą Waldemara Pawlaka. Prace trwały co prawda dłużej niż nakazuje przyzwoitość, ale 24 listopada 2011 projekt odpowiednich regulacji, już jako rządowy, trafił do Sejmu RP.
Jest to niestety projekt bardzo rozległy, który poza leasingiem konsumenckim wprowadza wiele więcej innych zmian tzw. "deregulacyjnych"... a skoro jest rozległy, to rodzi się wątpliwość czy parlament zdoła uchwalić przed końcem kadencji taką dużą ustawę...
Tym bardziej, że słyszymy, że w roku wyborczym rząd postanowił znacząco ograniczyć swoją aktywność związaną ze zmianą prawa i mówi się o "wypadaniu" z planów rządu i parlamentu kolejnych projektów ustaw.

Na szczęście ten dotyczący leasingu konsumenckiego, zawarty w projekcie ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców "nie wypadł" z grafiku.
Nawet więcej - prace nad nim trwają w dość przyzwoitym tempie!
Już dziś - tj. 23 lutego na rozpoczynającym się 85-tym posiedzeniu, Sejm wysłucha sprawozdania Komisji "Przyjazne Państwo" o pracach nad projektem!

Czy doczekamy się zatem niedługo leasingu konsumenckiego w Polsce? Przedstawiciele ZPL nieoficjalnie twierdzą, że 1 lipca 2011 roku będzie datą, kiedy to leasingu konsumencki oficjalnie zadebiutuje na naszym rynku...
Czy tak się stanie, tego nie sposób przewidzieć, ale na szczęście jest na to szansa.

Zapraszamy do śledzenia wątku na Forum Leasing gdzie będziemy śledzić losy prac nad ustawą - Leasing konsumencki - kiedy?

Data publikacji: 23.02.2011

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl