Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła wszystkich i obniżyła stopy kolejny miesiąc z rzędu i to aż o 0,50 pkt. proc. Tym samym stopa referencyjna spadła do najniższego poziomu w historii, tj. do 3,25%.

Nowsze

Przeczytaj o sytuacji w 2022 r.: O ile wzrośnie rata leasingu po podwyżkach stóp?

Leasing najtańszy w historii
W ślad za obniżką stóp zmaleją także Wibory 1M i 3M według, których zdecydowana większość firm leasingowych ustala koszt swojej oferty.
Dzięki niższym Wiborom zarówno oferty leasingu stają się coraz tańsze, jednak maleć powinny także raty umów już zawartych – pod warunkiem oczywiście, że ktoś korzysta z usług dobrych firm leasingowych, które obniżają raty kiedy maleje Wibor (nie wszystkie tak postępują).

Biorąc pod uwagę historycznie najniższy poziom stóp, niewątpliwie także leasing stanie się najtańszy od momentu kiedy usługa ta zadebiutowała w Polsce w latach dziewięćdziesiątych. Tym bardziej, że…


Większa konkurencja = tańsza oferta
Warto dodać, że nie tylko tańszy WIBOR ma wpływ na obniżanie oferty finansowania przez firmy leasingowe. Branża znajduje się w tej chwili w okresie wyraźnego spowolnienia. Wielkość finansowania w zasadzie przestała rosnąć.

Co istotne, nie jest to tak bardzo efektem trudnej sytuacji gospodarczej polskich przedsiębiorstw, ile bardziej stanem wyczekiwania firm, w jakim kierunku potoczy się polska gospodarka. Sytuacja taka powoduje mniejszą skłonność do inwestycji, co przekłada się wprost na wyniki sektora leasingowego.
Ponieważ więc tort wyraźnie zmalał, a raczej nie rośnie już tak szybko jak jeszcze do niedawna, to siłą rzeczy firmy leasingowe zaczynają obniżać swoje marże, aby konkurować o ten tort, który jest.


Upomnij się o obniżkę raty
Jeżeli Twój leasingodawca nie obniżył Ci jeszcze raty leasingu, a przypomnijmy, że od lipca 2012 roku Wibory spadły już o ponad 1,5 pkt. proc., to musisz się o to upomnieć.
Niestety nie wszystkie firmy dokonują obniżek „z automatu”. Część leasingodawców zostawia sobie to wyłącznie do swojej decyzji i nie ma co ukrywać, że część z nich nie kwapi się do obniżek.
Dlatego zachęcamy do samodzielnego upomnienia się o przeszacowanie raty do obecnego poziomu Wibor.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl