Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing i podatki

Taka sytuacja zdarza się rzadko, ale czasem przedsiębiorcy zastanawiają się nad możliwością leasingu samochodu czy urządzenia od zagranicznej firmy leasingowej. Trzeba jednak pamiętać, że zawiłe przepisy podatkowe mogą płatać w takim przypadku rozmaite figle.

O co chodzi z tym "nieoczekiwanym" podatkiem opisuje w portalu money.pl Jarosław Augustyn, doradca podatkowy w Kancelarii Prawnej Piszcz, Norek i Wspólnicy sp. k.:

„Złożony charakter przepisów prawa podatkowego, do którego już się przyzwyczailiśmy staje się bardziej widoczny, gdy uwzględnimy implikacje wynikające z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Przykładem jest sytuacja leasingowania przez polskiego przedsiębiorcę samochodu z zagranicy lub wynajmowania przez niego samochodu od spółki-matki mającej siedzibę poza granicami Polski.
(…)
W Polsce regułą jest wtedy pobieranie 5 proc. podatku u źródła od wypłacanych za granicę należności za użytkowanie samochodu. Taka konkluzja wynika z tego, że korzystanie z leasingowanego lub wynajmowanego samochodu mieści się w zakresie użytkowania urządzenia przemysłowego.”

W dużym skrócie – chcąc leasingować pojazd bądź maszynę od zagranicznej firmy leasingowej, należy dodatkowo „opłacać” zryczałtowany podatek od dochodu w wysokości 5% od każdej kwoty płaconej na konto zagranicznego finansującego.

Szczegóły i wyjaśnienie tego mechanizmu w publikacji tu.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl