Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing w 2015 roku

W nadchodzącym roku rządzący nie planują żadnych rewolucji w podatkach bądź innych przepisach, które dotyczyłyby leasingu.

Nie trzeba się spieszyć

Rozważając leasing w najbliższych miesiącach nie trzeba zatem, wzorem lat ubiegłych, zastanawiać się czy korzystniej będzie poczekać na zmianę jakiś przepisów, czy też wręcz przeciwnie - spieszyć się, żeby odnieść większe korzyści podatkowe, czy jakiekolwiek inne.

Koszty podatkowe do końca roku

Oczywiście spieszyć się będą ci przedsiębiorcy, którym „grozi” wykazanie dużego dochodu w 2014 roku. Dla nich, rozpoczęcie leasingu jeszcze przed końcem roku da możliwość jednorazowego zaliczenia w koszty całej pierwszej raty.

Przedmioty używane w leasingu od 2015 roku

Również przedsiębiorcy, którzy planują leasing przedmiotów używanych muszą pamiętać, że z początkiem 2015 roku samochody czy sprzęt używany stanie się o rok starszy.

Oznacza to, że po Nowym Roku - zwłaszcza starsze - przedmioty jeszcze trudniej będzie sfinansować leasingiem oraz skróceniu ulegną maksymalne okresy finansowania.

Firmy leasingowe najczęściej stosują zasadę według, której wiek przedmiotu i okres leasingu nie mogą łącznie przekroczyć około 8 lat. Od tej zasady są wyjątki na plus i na minus. Jednak przedsiębiorca, który chciałby wyleasingować samochód, np.: z 2010 roku na okres 48 miesięcy powinien jeszcze teraz wystąpić o leasing. Po Nowym Roku pozostanie mu do wyboru znacznie mniej leasingodawców, którzy będą zainteresowani sfinansowaniem takiej transakcji na korzystnych warunkach.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Leasing samochodów używanych - wszystko na ten temat

Praktyczne porady dla chcących zdążyć przed końcem 2014 roku

Kluczowa porada jest jedna: nie czekać do ostatniej chwili. Końcówka roku w branży leasingowej jest dość napięta - handlowcy nie narzekają na brak zajęć. Do tego, w drugiej połowie grudnia, dochodzi rozluźnienie świąteczno-urlopowe. Dlatego im wcześniej zaczniemy sobie „załatwiać” leasing, tym lepiej i tym większa szansa na dobre warunki - zwłaszcza jeśli finansowanie dotyczy przedmiotów używanych.

Polecamy nasze wskazówki o tym, jak przyspieszyć procedurę leasingu.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl