Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing w Europie

Pod względem wielkości powierzchni Polska jest 9-tym krajem w Europie. Ale są takie dziedziny, w których wypadamy jeszcze lepiej. Jedną z nich jest roczna wartość zawieranych umów leasingu. W 2014 roku awansowaliśmy w rankingu. Sprawdzamy także jak w leasingu radziły sobie kraje znajdujące się w trudnej sytuacji polityczno-gospodarczej: Rosja, Ukraina i Grecja.

Leaseurope, organizacja zrzeszająca narodowe organizacje leasingowe, opublikowała wyniki europejskich firm leasingowych. W 2014 roku osiągnęły one sprzedaż na poziomie 275,7 mld euro. Jest to wynik o 9,53 proc. lepszy od tego, osiągniętego w 2013 roku i jednocześnie najlepszy, licząc od 2007 r.

Polska znajduje się na wysokim, siódmym miejscu z dynamiką znacznie przewyższającą europejską średnią, na poziomie 21,30 proc.

Bezkonkurencyjnymi liderami pod względem wartości zawieranych umów w 2014 roku były trzy kraje, które dominują gospodarczo na naszym kontynencie: Wielka Brytania, Niemcy i Francja.

Największy spadek zanotowała – znajdująca się w bardzo trudnej sytuacji politycznej i gospodarczej – Ukraina (-42,6 proc.). Na tym polu znacznie lepiej wypadła Rosja, która skurczyła się „tylko” o 11,33 proc. Targana kryzysem ekonomicznym Grecja obniżyła sprzedaż tylko o 0,03 proc., ale rynek leasingu jest w tym kraju bardzo mały.

Z kolei największe wzrosty zanotowały: Turcja (39,84 proc.), Hiszpania (32,86 proc.), Portugalia (30,51 proc.), Litwa (27,86 proc.) i Polska (21,30 proc.).

Leasing w Europie w 2014 roku

Firmy ujęte w zestawieniu: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Rosja, Szwecja, Polska, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, Belgia, Dania, Norwegia, Austria, Finlandia, Czechy, Portugalia, Słowacja, Turcja, Rumunia, Malta, Litwa, Estonia, Słowenia, Bułgaria, Łotwa, Ukraina, Serbia, Grecja.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl