Leasing w Europie

Leaseurope, organizacja zrzeszająca narodowe organizacje leasingowe, opublikowała wyniki sprzedaży europejskich firm leasingowych osiągnięte w 2015 roku. Polska, z ponadprzeciętnym wzrostem, awansowała w rankingu największych europejskich rynków leasingowych.

Krótko: Szukasz dla siebie najlepszego leasingodawcy?

Wysoka pozycja danej firmy leasingowej w rankingu sprzedaży niekoniecznie oznacza wysoką jakość jej oferty - czasem jest wręcz odwrotnie… Dlatego powinieneś przeczytać artykuł: Najlepsza firma leasingowa, żeby dowiedzieć się jak samodzielnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Przypominamy także, że użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu FmLeasing.pl otrzymują oferty od wielu leasingodawców, a dodatkowo bezpłatną analizę, w której zawarte są wskazówki pozwalające ocenić jakość usług każdego z nich.

Cały europejski rynek leasingowy urósł w 2015 roku o 9,4% r/r osiągając wartość sprzedaży wynoszącą 314,9 mld euro. Polska ze wzrostem 16,3% r/r i wartością nowej produkcji w 2015 roku na poziomie 11,9 mld euro stała się szóstym największym rynkiem leasingowym w Europie. Oznacza to awans o jedno miejsce w stosunku do 2014 roku kosztem Rosji, która osunęła się dopiero na jedenaste miejsce, notując spadek wartości sprzedaży o prawie 20% r/r. Najwyraźniej trudna sytuacja gospodarcza tego kraju, przekłada się także na jego rynek leasingowy.

Warto także zauważyć, że o ile dynamika w 2015 roku była odrobinę mniejsza niż w 2014 roku (9,53%), to tylko trzy kraje zanotowały wynik gorszy niż rok wcześniej. Obok wspomnianej już Rosji, jest to jeszcze Grecja (-12,5%) oraz Norwegia (-2,33%). Na koniec 2014 roku takich krajów na minusie było aż siedem. Choć trzeba dodać, że była wśród nich Ukraina, która nie „zaraportowała” swoich obecnych wyników do Leaseurope.

Tymczasem imponujący i jednocześnie największy spośród wszystkich krajów wzrost zanotowała Słowenia (49,02% r/r), która najwyraźniej szybko odbudowuje się po niedawnym kryzysie bankowym. Drugie miejsce pod względem dynamiki należy do Łotwy (28,52%), a trzecie do Holandii (24,15%). Polska pod względem dynamiki uplasowała się na dziesiątej pozycji.

Leasing w Europie w 2015 roku

Kraje ujęte w zestawieniu: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Szwecja, Polska, Holandia, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja, Rosja, Belgia, Dania, Austria, Norwegia, Finlandia, Czechy, Portugalia, Słowacja, Rumunia, Litwa, Słowenia, Estonia, Bułgaria, Łotwa, Serbia, Grecja

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

22 sty
BZ WBK Leasing uprościło część procedur
22 sty
Masterlease sprzedał w 2017 o 30% więcej samochodów poleasingowych
11 sty
Leasing nadal rekordowo tani, już 34 miesiąc z rzędu
08 sty
Ferie 2018: Samochodem w leasingu za granicę
08 sty
Kalkulator porównujący leasing z wynajmem
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl