Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Laptop używany do wyszukiwania

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące symbol samochodu osobowego

Ubezpieczenie GAP

Kup dobry i tańszy GAP fakturowy. U nas kupujesz ze zniżką – sprawdź cennik

Samochody w salonie

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing w Europie

Leaseurope, organizacja zrzeszająca narodowe organizacje leasingowe, opublikowała wyniki sprzedaży europejskich firm leasingowych osiągnięte w 2015 roku. Polska, z ponadprzeciętnym wzrostem, awansowała w rankingu największych europejskich rynków leasingowych.

Czerwony wykrzyknik - osrzeżeniePamiętaj! To nie jest ranking najlepszych leasingodawców, tylko tych, którzy mają najwyższą sprzedaż. Wysoka pozycja w tym rankingu niekoniecznie oznacza wysoką jakość oferty - czasem jest wręcz odwrotnie.

Oferty najlepiej ocenianych leasingodawców

Jeżeli chcesz otrzymać oferty bezpośrednio (bez pośredników) od najlepszych polskich firm leasingowych, to skorzystaj z naszej Wyszukiwarki Leasingu. Bezpłatnie dostaniesz od nas także analizę ze wskazówkami i swoistym rankingiem pozwalającym wybrać najlepszą firmę leasingową.

Cały europejski rynek leasingowy urósł w 2015 roku o 9,4% r/r osiągając wartość sprzedaży wynoszącą 314,9 mld euro. Polska ze wzrostem 16,3% r/r i wartością nowej produkcji w 2015 roku na poziomie 11,9 mld euro stała się szóstym największym rynkiem leasingowym w Europie. Oznacza to awans o jedno miejsce w stosunku do 2014 roku kosztem Rosji, która osunęła się dopiero na jedenaste miejsce, notując spadek wartości sprzedaży o prawie 20% r/r. Najwyraźniej trudna sytuacja gospodarcza tego kraju, przekłada się także na jego rynek leasingowy.

Warto także zauważyć, że o ile dynamika w 2015 roku była odrobinę mniejsza niż w 2014 roku (9,53%), to tylko trzy kraje zanotowały wynik gorszy niż rok wcześniej. Obok wspomnianej już Rosji, jest to jeszcze Grecja (-12,5%) oraz Norwegia (-2,33%). Na koniec 2014 roku takich krajów na minusie było aż siedem. Choć trzeba dodać, że była wśród nich Ukraina, która nie „zaraportowała” swoich obecnych wyników do Leaseurope.

Tymczasem imponujący i jednocześnie największy spośród wszystkich krajów wzrost zanotowała Słowenia (49,02% r/r), która najwyraźniej szybko odbudowuje się po niedawnym kryzysie bankowym. Drugie miejsce pod względem dynamiki należy do Łotwy (28,52%), a trzecie do Holandii (24,15%). Polska pod względem dynamiki uplasowała się na dziesiątej pozycji.

Leasing w Europie w 2015 roku

Kraje ujęte w zestawieniu: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Szwecja, Polska, Holandia, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja, Rosja, Belgia, Dania, Austria, Norwegia, Finlandia, Czechy, Portugalia, Słowacja, Rumunia, Litwa, Słowenia, Estonia, Bułgaria, Łotwa, Serbia, Grecja

Joomla SEF URLs by Artio
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl