Samochody w nowoczesnym garażu

Potrzebujesz taniego samochodu osobowego lub typu VAN na potrzeby firmy? Twoi pracownicy muszą czymś jeździć w godzinach pracy? Masz już dość ciągłych awarii i dokładania do eksploatacji swoich starych i wysłużonych aut? Może to czas, żeby pomyśleć o nowym samochodzie? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z kosztami ich leasingu. Aktualizacja: 30 grudnia 2018.

Krótko: Niedrogi nowy samochód w leasingu

Leasing nowego, taniego samochodu na potrzeby firmy może być lepszym rozwiązaniem niż użytkowanie starego, psującego się auta. W odróżnieniu od kosztów usuwania awarii i usterek, relatywnie niska rata miesięczna w przypadku tańszych pojazdów, jest kosztem przewidywalnym. Poprawia to także wizerunek firmy, nie mówiąc o tym, że na samochodzie z gwarancją można polegać.

Prezentujemy listę najtańszych dostępnych na polskim rynku nowych samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z cenami i orientacyjną wysokością miesięcznej raty leasingu (kalkulator).

Spis treści

Wielu przedsiębiorców jest niejako skazana na wykorzystywanie w firmie samochodów osobowych i to nie ważne, czy mają to być auta służbowe, przypisane do konkretnego pracownika, czy też współdzielone, którym raz księgowa pojedzie do urzędu, a innym razem, dajmy na to, handlowiec lub serwisant do klienta. Każdemu rozsądnie gospodarującemu firmowymi pieniędzmi właścicielowi lub prezesowi zależy, żeby wydatki na takie samochody były jak najmniejsze.

Czym innym jest jednak oszczędność, a czym innym skąpstwo, w rezultacie którego w wielu, zwłaszcza mniejszych firmach użytkowane są starocie, które wizualnie i technicznie nadają się już praktycznie na złom. Generują nie tylko koszty związane z naprawami, ale są do tego bardzo kiepską wizytówką firmy i przede wszystkim nie można na nich polegać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ulegną awarii.

Lepszy leasing nowego niż naprawianie starego - przewidywalne koszty i niezawodność

Tymczasem niezawodność, obok oczywiście niskich kosztów eksploatacji, powinna być kluczową cechą nie tylko samochodów zresztą, ale każdego sprzętu i urządzenia wykorzystywanego w działalności zarobkowej.

W przypadku samochodów, już po jakiś 4-5 latach intensywnej eksploatacji ryzyko mniejszych lub większych usterek, a nawet poważniejszych awarii rośnie lawinowo. W przypadku jeszcze starszych aut nie ma w zasadzie miesiąca, żeby nie trzeba było czegoś naprawić lub wymienić. To nie tylko odciąga pracowników od obowiązków służbowych i przeszkadza w pracy, ale przede wszystkim jest także kosztowne. Co jeszcze gorsze, te koszty są nieprzewidywalne, bo nigdy nie wiadomo co zepsuje się następne i ile trzeba będzie za to zapłacić.

W niniejszym zestawieniu prezentujemy auta, których koszt zakupu jest relatywnie niewielki, a rata leasingu osiąga kwoty zaledwie kilkuset złotych. Przy odpowiednim doborze parametrów leasingu nawet mniej niż 500 zł miesięcznie. Do tego - w przypadku leasingu - część z tej kwoty można zaliczyć w koszty podatkowe i odliczyć VAT (nawet 100%). Dlatego warto sobie zadać pytanie, czy nie lepiej sfinansować nowe auto z gwarancją niż brnąć w utrzymywanie starego.

Samochód ma wpływ na wizerunek firmy

Nowy samochód to nie tylko niezawodność i przewidywalność kosztów, ale także pozytywny wpływ na wizerunek firmy. Choćby poprzez oklejenie, takie auto może posłużyć jako jeżdżąca reklama. Oczywiście okleić można także stary samochód, ale to nigdy nie wygląda najlepiej na aucie, które ma już wyblakły lakier, spłowiałe plastiki czy reflektory, a nie rzadko także korozję. Pomijając już fakt, że umieszczenie na takim samochodzie sloganu, np.: "najlepszy hydraulik w mieście" staje się po prostu niewiarygodne w odbiorze. Dobrego fachowca powinno być po prostu stać na w miarę porządne cztery kółka.

Nowe auto, choćby to była "tylko" najtańsza Dacia zawsze będzie prezentowała się lepiej w tym przypadku.

Najtańsze nowe samochody osobowe - ceny i koszt raty leasingu

Podane w tabelach ceny i wysokość raty są kwotami netto (nie zawierają VAT). Wysokość raty podana jest dla przykładowego auto leasingu z wpłatą początkową 10% wartości samochodu i wykupem 1%. W dalszej części artykułu znajduje się kalkulator, przy pomocy którego można obliczyć dokładną wysokość miesięcznej raty dla innych parametrów.

Modele aut Cena zakupu
netto (bez VAT)
Leasing 3-letni
miesięczna rata netto
Leasing 5-letni
miesięczna rata netto
Dacia Sandero
Dacia Logan
Dacia Logan MCV
Skoda Citigo
Toyota Aygo
od 26 000
do 30 000 zł
ok. 680 - 790 zł ok. 420 - 490 zł
Volkswagen up!
Kia Picanto
Citroen C1
Fiat Panda
Suzuki Celerio
Lada Niva
Hyundai i10
Dacia Duster
Ford Ka+
od 32 000
do 34 000 zł
ok. 840 - 890 zł ok. 520 - 550 zł
Toyota Yaris
Suzuki Baleno
Mitsubishi Space Star
Skoda Fabia
Volkswagen Polo
od 35 000
do 37 000 zł
ok. 920 - 970 zł ok. 570 - 600 zł
Citroen C3
Renault Clio
Dacia Lodgy
Fiat 500
Opel Corsa
Hyundai i20
Suzuki Swift
Fiat Tipo
Kia Rio
Ford Fiesta
od 38 000
do 40 000 zł
ok. 990 - 1050 zł ok. 620 - 650 zł
Dacia Dokker
Suzuki Ignis
Opel Adam
Seat Ibiza
Renault Twizy
Peugeot 208
Mazda 2
Nissan Micra
Citroen C-Elysee
od 41 000
do 45 000 zł
ok. 1070 - 1170 zł ok. 670 - 740 zł

Najtańsze nowe samochody typu VAN - ceny i koszt raty leasingu

W zestawieniu ujęte zostały samochody typu wielozadaniowy van z jednym rzędem siedzeń i przestrzenią ładunkową, umożliwiające pełne odliczenia VAT. Więcej o zasadach odliczania VAT od tych samochodów w dalszej części artykułu.

Podane w tabelach ceny i wysokość raty są kwotami netto (nie zawierają VAT). Wysokość raty podana jest dla przykładowego leasingu z wpłatą początkową 10% wartości samochodu i wykupem 1%. W dalszej części artykułu znajduje się kalkulator, przy pomocy którego można obliczyć dokładną wysokość miesięcznej raty dla innych parametrów.

Modele aut Cena zakupu
netto (bez VAT)
Leasing 3-letni
miesięczna rata netto
Leasing 5-letni
miesięczna rata netto
Fiat Fiorino VAN od 31 000 ok. 810 zł ok. 500 zł
Fiat Panda VAN
Citroen C3 VAN
od 35 000
do 36 000 zł
ok. 920 - 940 zł ok. 570 - 590 zł
Ford Transit Courier
Renault Clio VAN Societe
Fiat Doblo Cargo
Dacia Dokker VAN
od 40 000
do 42 000 zł
ok. 1050 - 1100 zł ok. 650 - 690 zł
Peugeot 208 VAN
Citroen Berlingo VAN
Peugeot Partner Furgon
Opel Combo
Toyota Proace City
od 56 000
do 58 500 zł
ok. 1470 - 1540 zł ok. 920 - 960 zł
Volskwagen Caddy
Renault Kangoo Express
od 62 000
do 62 500 zł
ok. 1630 - 1640 zł ok. 1020 - 1030 zł

Rabaty i wyposażenie dodatkowe

Oczywiście większość modeli wyszczególnionych w powyższych tabelkach dostępna jest z dodatkowymi rabatami, sprzedawana w różnego rodzaju okresowych promocjach, wyprzedażach rocznika itp. Dlatego bardzo prawdopodobne jest uzyskanie jeszcze niższej ceny (a co za tym idzie raty miesięcznej), niż zaprezentowane powyżej. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że są to modele z podstawowym wyposażeniem, a niewątpliwie prawie każdy decyduje się na jakieś dodatki. Więc suma summarum można przyjąć, że są to realne kwoty za jakie można stać się posiadaczami ww. aut.

Kalkulator - oblicz wysokość raty dla różnych wariantów

Chcąc zapoznać się z przeciętnymi, oferowanymi obecnie na rynku kosztami leasingu, warto jest skorzystać z naszego kalkulatora. Wystarczy podać cenę wybranego modelu oraz parametry leasingu. Dzięki temu można zapoznać się z przeciętnym kosztem całkowitym leasingu oraz przeciętną wysokością miesięcznej raty.

Podaj kwotę w złotych (bez groszy)

Przeciętna rata i koszt całkowity*

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

* - uśredniony koszt i wysokość raty, na podstawie ofert, które uzyskują użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu od czołowych firm leasingowych. Kalkulacja wykonana w oparciu o stawkę WIBOR 1M = 1,16% oraz średni poziom marż stosowanych przez leasingodawców w dniach od 18 do 20 marca 2020 r.

Wyszukiwarka Leasingu, czyli nie tylko samochód ma być tani, ale także finansowanie

Leasing samochodów osobowych oraz typu VAN dostępny jest w 27 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Możliwość odliczenia 100% VAT od samochodu firmowego

W przypadku pojazdów typu VAN sprawa jest prosta. Biorąc go w leasing, można odliczyć cały VAT zawarty w czynszu inicjalnym i wszystkich ratach miesięcznych, a także zawarty w cenie paliwa i pozostałych wydatkach eksploatacyjnych (serwis, części zamienne itd.).

Natomiast w przypadku tych samych wydatków dotyczących pojazdów osobowych, przedsiębiorca może odliczyć tylko 50% VAT. Chyba, że faktycznie będzie to auto wykorzystywane wyłącznie do celów służbowych i będzie to można wykazać przed Urzędem Skarbowym, wtedy także można pokusić się o pełne odliczenia podatku VAT od leasingu i eksploatacji. Tutaj więcej: o obowiązujących zasadach odliczania VAT od samochodów firmowych.

20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

To także może cię zainteresować... Przedstawiamy aktualizowany ranking dwudziestu najczęściej kupowanych i branych w leasing przez polskich przedsiębiorców nowych samochodów osobowych. Jest on swojego rodzaju ciekawostką, ale niewykluczone, że posłuży niektórym z was jako inspiracja. Zwłaszcza tym, którzy mają zamiar zmienić auto na nowe, a nie mają ściśle określonych preferencji odnośnie marki czy modelu. W przypadku samochodów, kierowanie się gustami innych ma sporo zalet i bardzo niewiele wad. Czytaj więcej: 20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

Więcej o leasingu samochodów?

Tu dowiesz się wszystkiego o finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych - znajdziesz oferty oraz skorzystasz z przewodnika: Auto Leasing - oferty i przewodnik

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

4.9090909090909 1 1 1 1 1 4.91 (11)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

1. Wypełnij tylko jeden formularz
2. Otrzymasz wiele ofert i naszą analizę
3. Sam wybierzesz najlepszą propozycję

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Jaki nowy samochód można wyleasingować za kilkaset złotych miesięcznie? >

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych formach finansowania?


Samochody osoboweLeasing samochodu osobowego - kompleksowy poradnik

Odpowiadamy na czym polega leasing samochodów. Ile kosztuje i gdzie wziąć? Kto może otrzymać, jakie warunki trzeba spełnić i jakie przedstawić dokumenty? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty i leasingodawcy? Ile można zaoszczędzić na podatkach?


Analiza dokumentów i ofertLeasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Coraz więcej przedsiębiorców, chcących sfinansować nowy pojazd, zastanawia się - wybrać leasing czy wynajem długoterminowy? Która forma dla kogo jest korzystniejsza? Skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty i wysokość raty.


Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl