Samochody w nowoczesnym garażu

Potrzebujesz taniego samochodu osobowego lub typu VAN na potrzeby firmy? Twoi pracownicy muszą czymś jeździć w godzinach pracy? Masz już dość ciągłych awarii i dokładania do eksploatacji swoich starych i wysłużonych aut? Może to czas, żeby pomyśleć o nowym samochodzie? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z kosztami ich leasingu. Aktualizacja: 1 luty 2018.

Krótko: Niedrogi nowy samochód w leasingu

Leasing nowego, taniego samochodu na potrzeby firmy może być lepszym rozwiązaniem niż użytkowanie starego, psującego się auta. W odróżnieniu od kosztów usuwania awarii i usterek, relatywnie niska rata miesięczna w przypadku tańszych pojazdów, jest kosztem przewidywalnym. Poprawia to także wizerunek firmy, nie mówiąc o tym, że na samochodzie z gwarancją można polegać.

Prezentujemy listę najtańszych dostępnych na polskim rynku nowych samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z cenami i orientacyjną wysokością miesięcznej raty leasingu (kalkulator).

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Wielu przedsiębiorców jest niejako skazana na wykorzystywanie w firmie samochodów osobowych i to nie ważne, czy mają to być auta służbowe, przypisane do konkretnego pracownika, czy też współdzielone, którym raz księgowa pojedzie do urzędu, a innym razem, dajmy na to, handlowiec lub serwisant do klienta. Każdemu rozsądnie gospodarującemu firmowymi pieniędzmi właścicielowi lub prezesowi zależy, żeby wydatki na takie samochody były jak najmniejsze.

Czym innym jest jednak oszczędność, a czym innym skąpstwo, w rezultacie którego w wielu, zwłaszcza mniejszych firmach użytkowane są starocie, które wizualnie i technicznie nadają się już praktycznie na złom. Generują nie tylko koszty związane z naprawami, ale są do tego bardzo kiepską wizytówką firmy i przede wszystkim nie można na nich polegać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ulegną awarii.

Lepszy leasing nowego niż naprawianie starego - przewidywalne koszty i niezawodność

Tymczasem niezawodność, obok oczywiście niskich kosztów eksploatacji, powinna być kluczową cechą nie tylko samochodów zresztą, ale każdego sprzętu i urządzenia wykorzystywanego w działalności zarobkowej.

W przypadku samochodów, już po jakiś 4-5 latach intensywnej eksploatacji ryzyko mniejszych lub większych usterek, a nawet poważniejszych awarii rośnie lawinowo. W przypadku jeszcze starszych aut nie ma w zasadzie miesiąca, żeby nie trzeba było czegoś naprawić lub wymienić. To nie tylko odciąga pracowników od obowiązków służbowych i przeszkadza w pracy, ale przede wszystkim jest także kosztowne. Co jeszcze gorsze, te koszty są nieprzewidywalne, bo nigdy nie wiadomo co zepsuje się następne i ile trzeba będzie za to zapłacić.

W niniejszym zestawieniu prezentujemy auta, których koszt zakupu jest relatywnie niewielki, a rata leasingu osiąga kwoty zaledwie kilkuset złotych. Przy odpowiednim doborze parametrów leasingu nawet mniej niż 500 zł miesięcznie. Do tego - w przypadku leasingu - część z tej kwoty można zaliczyć w koszty podatkowe i odliczyć VAT (nawet 100%). Dlatego warto sobie zadać pytanie, czy nie lepiej sfinansować nowe auto z gwarancją niż brnąć w utrzymywanie starego.

Samochód ma wpływ na wizerunek firmy

Nowy samochód to nie tylko niezawodność i przewidywalność kosztów, ale także pozytywny wpływ na wizerunek firmy. Choćby poprzez oklejenie, takie auto może posłużyć jako jeżdżąca reklama. Oczywiście okleić można także stary samochód, ale to nigdy nie wygląda najlepiej na aucie, które ma już wyblakły lakier, spłowiałe plastiki czy reflektory, a nie rzadko także korozję. Pomijając już fakt, że umieszczenie na takim samochodzie sloganu, np.: "najlepszy hydraulik w mieście" staje się po prostu niewiarygodne w odbiorze. Dobrego fachowca powinno być po prostu stać na w miarę porządne cztery kółka.

Nowe auto, choćby to była "tylko" najtańsza Dacia zawsze będzie prezentowała się lepiej w tym przypadku.

Najtańsze nowe samochody osobowe - ceny i koszt raty leasingu

Podane w tabelach ceny i wysokość raty są kwotami netto (nie zawierają VAT). Wysokość raty podana jest dla przykładowego leasingu z wpłatą początkową 10% wartości samochodu i wykupem 1%. W dalszej części artykułu znajduje się kalkulator, przy pomocy którego można obliczyć dokładną wysokość miesięcznej raty dla innych parametrów.

Modele aut Cena zakupu
netto (bez VAT)
Leasing 3-letni
miesięczna rata netto
Leasing 5-letni
miesięczna rata netto
Dacia Sandero, Dacia Logan, Renault Twizy, Dacia Logan MCV od 24 300
do 27 600 zł
ok. 650 - 700 zł ok. 400 - 450 zł
Fiat Panda, Toyota Aygo, Citroen C1, Renault Twingo, Skoda Citigo, Opel Karl od 28 100
do 30 000 zł
ok. 750 - 800 zł ok. 450 - 500 zł
Volkswagen up!, Dacia Lodgy, Dacia Dokker, Ford Ka+, Hyundai i10, Dacia Duster, Suzuki Celerio, Citroen C3, Kia Picanto, Lada Niva, Citroen C-Elysee, Skoda Fabia od 30 600
do 34 000 zł
ok. 800 - 900 zł ok. 500 - 550 zł
Opel Corsa, Renault Clio, Peugeot 301, Toyota Yaris, Fiat Punto, Opel Adam, Seat Mii, Suzuki Baleno, Volkswagen Polo od 34 200
do 36 600 zł
ok. 900 - 950 zł ok. 550 - 600 zł

Najtańsze nowe samochody typu VAN - ceny i koszt raty leasingu

W zestawieniu ujęte zostały samochody typu wielozadaniowy van z jednym rzędem siedzeń i przestrzenią ładunkową, umożliwiające pełne odliczenia VAT. Więcej o zasadach odliczania VAT od tych samochodów w dalszej części artykułu.

Podane w tabelach ceny i wysokość raty są kwotami netto (nie zawierają VAT). Wysokość raty podana jest dla przykładowego leasingu z wpłatą początkową 10% wartości samochodu i wykupem 1%. W dalszej części artykułu znajduje się kalkulator, przy pomocy którego można obliczyć dokładną wysokość miesięcznej raty dla innych parametrów.

Modele aut Cena zakupu
netto (bez VAT)
Leasing 3-letni
miesięczna rata netto
Leasing 5-letni
miesięczna rata netto
Dacia Dokker VAN, Fiat Fiorno Cargo, Opel Corsa VAN od 31 500
do 34 500 zł
ok. 800 - 900 zł ok. 500 - 570 zł
Ford Transit Courier, Ford Tourneo Courier, Citroen C3 VAN, Ford Fiesta VAN od 35 500
do 40 800 zł
ok. 950 - 1 050 zł ok. 580 - 680 zł
Fiat Doblo Cargo 43 800 zł ok. 1 150 zł ok. 700 zł
Opel Combo, Citroen Berlingo VAN, Peugeot Partner, Volskwagen Caddy od 50 800
do 55 200 zł
ok. 1 350 - 1 450 zł ok. 840 - 900 zł

Kalkulator - oblicz wysokość raty dla innych wariantów

Chcąc zapoznać się z przeciętnymi, oferowanymi obecnie na rynku kosztami leasingu, warto jest skorzystać z naszego kalkulatora. Wystarczy podać cenę wybranego modelu oraz parametry leasingu. Dzięki temu można zapoznać się z przeciętnym kosztem całkowitym leasingu oraz przeciętną wysokością miesięcznej raty.

Podaj kwotę w złotych (bez groszy)

Przeciętna rata i koszt całkowity*

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

* - uśredniony koszt i wysokość raty, na podstawie ofert, które uzyskują użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu od czołowych firm leasingowych. Kalkulacja wykonana w oparciu o stawkę WIBOR 1M = 1,65% oraz średni poziom marż stosowanych przez leasingodawców w dniach od 12 do 19 marca 2018.

Wyszukiwarka Leasingu - prześlij zapytanie ofertowe

Leasing samochodów osobowych oraz typu VAN dostępny jest w 27 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Możliwość odliczenia 100% VAT od samochodu firmowego

W przypadku pojazdów typu VAN sprawa jest prosta. Biorąc go w leasing, można odliczyć cały VAT zawarty w czynszu inicjalnym i wszystkich ratach miesięcznych, a także zawarty w cenie paliwa i pozostałych wydatkach eksploatacyjnych (serwis, części zamienne itd.).

Natomiast w przypadku tych samych wydatków dotyczących pojazdów osobowych, przedsiębiorca może odliczyć tylko 50% VAT. Chyba, że faktycznie będzie to auto wykorzystywane wyłącznie do celów służbowych i będzie to można wykazać przed Urzędem Skarbowym, wtedy także można pokusić się o pełne odliczenia podatku VAT od leasingu i eksploatacji. Tutaj więcej: o obowiązujących zasadach odliczania VAT od samochodów firmowych.

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Portal FmLeasing.pl