Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Jak poinformowała firma PricewaterhouseCoopers we wczorajszej publikacji na portalu taxonline.pl: „w prowadzonej przez nas sprawie dotyczącej kwestii refakturowania usługi ubezpieczenia przy umowie leasingu nastąpił przełom. Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował o skierowaniu pytania prejudycjalnego w tym zakresie do Trybunału Sprawiedliwości UE.”

Przypominamy, iż po niedawnej uchwale NSA z 8 listopada 2010 (sygn. I FPS 3/10) ubezpieczenie leasingu nie tylko stało się droższe o VAT, ale spowodowało u firm leasingowych konieczność korekty i dopłaty podatku za 5 lat wstecz, co „przeniosło” się  również na dodatkowe koszty dla leasingobiorców. Sprawa ta budziła zresztą olbrzymie kontrowersje na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Pytanie prejudycjalne daje jednak jakąś nadzieję na przełom w sprawie.  Jak czytamy w oświadczeniu PwC decyzja NSA o zwróceniu się do Trybunału została podjęta na skutek podniesionej przez specjalistów PwC argumentacji w sprawie jednego z klientów firmy.

W ocenie PwC wydarzenie to stanowi „zwrot w sporach dotyczących zasad opodatkowania usługi ubezpieczenia przy umowie leasingu.”
I dalej:
„Ewentualne wydanie przez TSUE pozytywnego wyroku w tej sprawie umożliwi wzruszenie już wydanych niekorzystnych decyzji. Należy spodziewać się również zawieszenia postępowań sądowo-administracyjnych toczących się w podobnych sprawach.”

Już wcześniej można było spodziewać się, że sprawa wyląduje w ETS – pozostaje oczekiwać na dalsze rozstrzygnięcia.

Dalszy rozwój wydarzeń można śledzić w wątku na Forum Leasing: Korekta faktury za ubezpieczenie w leasingu - płacić czy nie >>

Podziękowania dla użytkownika forum o nicku URZEDNIK za poinformowanie o tej sprawie.

Data publikacji: 08.04.2011

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl