Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Ministerstwo Skarbu Państwa może być pierwszym urzędem centralnym, który skorzysta z outsourcingu floty. MSP jest obecnie właścicielem 22 pojazdów, bardzo leciwych, z setkami tysięcy kilometrów na liczniku, a tym samym wymagających częstych napraw. Utrzymywanie mocno wyeksploatowanych samochodów jest nieekonomiczne i decyzja o wymianie samochodów wcześniej czy później zapaść musi. Ministerstwo chciałoby nabyć 17-18 nowych samochodów.

Zakup za gotówkę wiązałoby się jednak z jednorazowym wydatkiem co najmniej 850 tys. złotych. Na taki wydatek nie jest łatwo sobie pozwolić w czasie szukania oszczędności na każdym kroku. Nie trzeba do tego dodawać, że wymiana samochodów za taką kwotę, mogłaby być bardzo źle odebrana przez znaczną część opinii publicznej, dla której samochód, nawet tylko klasy średniej, to nadal synonim luksusu.

Dlatego MSP zamierza skorzystać z usług CFM (Car Fleet Management). Wynajem samochodów rozszerzony miałby być również o usługi z zakresu Full Service Leasing, takie jak wliczone w ratę ubezpieczenie, koszty przeglądów, wymiany opon, pojazdów zastępczych, itd.
Dzięki temu czynności tych nie będzie trzeba wykonywać w ramach obowiązków pracowników ministerstwa – co może przynieść wymierne oszczędności. Tak jak ma to miejsce w przedsiębiorstwach prywatnych, gdzie wynajem długoterminowy staje się coraz popularniejszy i jest sposobem na obniżenie kosztów – tym większe, im liczniejsza jest posiadana flota.

MSP planuje rozpisać przetarg możliwie jak najszybciej. Jeśli koncepcja z wykorzystaniem outsourcingu wypali i przyniesie spodziewane oszczędności, to niewątpliwie kolejne urzędy centralne mogą pójść drogą Ministerstwa Skarbu.

Data publikacji: 23.03.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl