Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Standardy Rachunkowości ewoluują i dotyczy to oczywiście również tych dotyczących leasingu. Prawdopodobnie w tym roku zmodyfikowane zostaną zasady ujęcia leasingu gruntów, zawarte w MSR 17 "Leasing".

Agnieszka Muller-Grządka, dyrektor w KPMG, informuje, że zmiana będzie polegała na usunięciu szczegółowych wytycznych dotyczących klasyfikacji leasingu gruntu. – Ponowna ocena leasingu gruntu (a tego wymaga zastosowanie zmiany) przy stosowaniu ogólnych kryteriów może prowadzić do zmiany klasyfikacji umowy z leasingu operacyjnego na leasing finansowy – mówi. – W realiach polskich dotyczyć to będzie przede wszystkim klasyfikacji prawa wieczystego użytkowania gruntu, które do tej pory klasyfikowane były jako leasing operacyjny – dodaje.

Wyjaśnia, że jeżeli spółka dojdzie do wniosku, że umowa stanowi umowę leasingu finansowego, powinna ją wprowadzić retrospektywnie do sprawozdania finansowego (lub – w przypadku, gdy nie ma wystarczających informacji – na dzień zastosowania zmiany). – Zmiana klasyfikacji pociągać za sobą będzie konieczność ustalenia wartości godziwej zarówno aktywa (prawa wieczystego użytkowania gruntu), jak i zobowiązania – kończy. Zaznacza jednak, że do czasu zatwierdzenia zmian przez Unię Europejską polskie spółki nie będą miały obowiązku stosowania tego standardu od 1 stycznia 2010 r.

Na temat innych, teogorocznych zmian w standardach rachunkowości przeczytacie więcej w Parkiecie.

Data publikacji: 21.01.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl