Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Uśmiechnięty mężczyzna w pracy

Szukasz konta dla spółki z o.o. lub działalności gospodarczej, które będzie funkcjonalne i jednocześnie tanie w utrzymaniu, a najlepiej za darmo? Takie właśnie kryteria przyświecały nam, kiedy poszukiwaliśmy dobrego konta firmowego dla FmLeasing.pl w połowie ubiegłego roku – zdecydowaliśmy się skorzystać z BIZnest Konta od Nest Banku. Po kilku miesiącach intensywnego korzystania możemy podzielić się naszą opinią.

Konto za 0 zł – darmowe prowadzenie, przelewy, wypłaty

Prowadzenie konta dla firmy w większości banków… kosztuje. O ile klienci indywidualni traktowani są dość ulgowo, o tyle przedsiębiorcy zazwyczaj muszą liczyć się z wydatkami jak nie za samo prowadzenie, to bardzo często za przelewy lub wypłaty z bankomatów. Przy dużej ilości operacji robi się z tego całkiem spora suma i to – co najgorsze – płacona regularnie, miesiąc w miesiąc.

Chcieliśmy tego uniknąć wybierając konto do najczęstszych operacji dla FmLeasing.pl – na marginesie FmLeasing działa w formie spółki z o.o., a dla spółek kapitałowych opłaty bankowe potrafią być jeszcze bardziej uciążliwe niż dla firm jednoosobowych. Nie tylko dlatego, że taryfikator potrafi być jeszcze wyższy, ale także z powodu pełnej księgowości, która wymaga rejestrowania każdej opłaty i prowizji, co tylko tworzy więcej zbytecznej pracy dla księgowości.

Więc darmowe prowadzenie i korzystanie było dla nas priorytetem… Oczywiście ważna była także jakość i łatwość obsługi, dostępność aplikacji mobilnej, czy wreszcie możliwość korzystania z BLIK przy płatnościach on-line. Kryteria te łączyło BIZnest Kont od Nest Banku.

Założenie konta dla spółki z o.o. przez internet od zaraz?

Czy założenie konta dla spółki z o.o. bez konieczności udawania się do placówki banku lub bez wizyty kuriera jest możliwe? Jak najbardziej – kilka banków daje taką możliwość. Wśród nich jest także Nest Bank, który informuje, że konto można aktywować już po 15 minutach. W praktyce przekonaliśmy się, że jest… jeszcze szybciej. Do założenia konta od zaraz przez internet konieczne jest posiadanie konta w innym banku, z którego upoważniona osoba będzie mogła wykonać przelew na kwotę 1 zł, aby zweryfikować swoje dane osobowe.

Zakładając konto dla FmLeasing.pl dokonaliśmy błyskawicznego przelewu weryfikacyjnego z innego banku i nasze nowe konto firmowe w Nest Banku aktywowało się po dosłownie kilku minutach. Otrzymaliśmy numery kont oraz dane do logowania i… to wszystko.

Na kartę płatniczą (także darmową) czekaliśmy 8 dni – dotarła tradycyjną pocztą.

Nasza opinia po kilku miesiącach korzystania z konta firmowego w Nest Banku

Z BIZnest Konta korzystamy bardzo intensywnie od mniej więcej połowy 2021 roku. W bardzo dużym skrócie – nasze oczekiwania co do firmowego konta, czyli jego funkcjonalności i darmowości zostały spełnione. Z konta realizujemy przelewy, także do Urzędu Skarbowego (w tym VAT i split payment), płacimy zbliżeniowo za pomocą telefonów (w naszym przypadku jest to Google Pay, ale dostępne jest także Apple Pay i Garmin Pay), regularnie korzystamy z BLIK przy płatnościach on-line i sporadycznie dokonujemy wypłat z bankomatów. Interfejs webowy oraz aplikacja mobilna spełnia nasze wymagania, jest wystarczająco intuicyjna i czytelna.

No i to, co było dla nas najważniejsze – za wszystkie nasze operacje oraz utrzymanie konta nie zapłaciliśmy do tej pory ani grosza! A jest nawet lepiej, bo od samego początku otworzyliśmy także konto oszczędnościowe, na które wpłacamy nadwyżki, więc co miesiąc otrzymujemy odsetki od oszczędności.

Niestety Nest Bank pobiera opłatę za przelewy natychmiastowe w wysokości 10 zł. W naszym przypadku jest to zbędna usługa, gdyż nasz proces płatności nie wymaga pośpiesznych działań, ale dla niektórych przedsiębiorców może to być istotna wada. Wadą dla niektórych może być także to, że Nest Bank nie obsługuje płatności przekazywanych na numer telefonu odbiorcy.

Podsumowanie: plusy i minusy konta firmowego w Nest Banku

BIZnest Konto: konto dla firm, spółek, fundacji i stowarzyszeń.

Zalety

  • Możliwość otworzenia przez internet w ciągu kilku minut (konto jest od razu aktywne, dostępny jest jego numer i dane logowania)
  • 0 zł za prowadzenie konta firmowego
  • 0 zł za  wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir, w tym do ZUS i US
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów
  • 0 zł za pierwszą kartę debetową VISA
  • Płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, BLIK
  • Możliwość utworzenia oprocentowanego konta oszczędnościowego

Wady

  • 10 zł za przelewy natychmiastowe
  • Brak możliwości płacenia BLIK na numer telefonu odbiorcy

Dlaczego napisaliśmy opinię o BIZnest Koncie?

Wśród naszych użytkowników i czytelników są przede wszystkim przedsiębiorcy, część dopiero otwiera działalność i szuka leasingu i przy okazji szuka dobrych i tanich usług bankowych dla swojej firmy. W internecie dostępne są co prawda rankingi kont firmowych (na marginesie Nest Bank lokuje się w nich dość wysoko), ale opinia po dłuższych testach może być bardziej przydatna niż „suchy” ranking. 

Ten artykuł nie jest w żaden sposób sponsorowany, choć poniżej zamieszczamy w nim link afiliacyjny. Uznaliśmy, że warto połączyć przyjemne z pożytecznym i polecać produkt, z którego jesteśmy autentycznie zadowoleni. Jeśli nasz test okazał się przydatny i zdecydujesz się założyć konto dla swojej firmy w Nest Banku, to gorąco zachęcamy do skorzystania z poniższego linku, który przekieruje Cię do złożenia wniosku o otwarcie konta bezpośrednio na stronie banku:

BIZnest Konto w Nest Banku

Aktywuj online już w 15 minut

Jeśli masz jakieś pytania związane z prowadzeniem konta, to zapraszamy także na nasze forum dyskusyjne do wątku: Opinie o kontach bankowych dla firm

5 1 1 1 1 1 5.00 (4)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Dłonie mężczyzny ubranego w garnitur chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowyUbezpieczenie GAP w leasingu

Ile powinno kosztować ubezpieczenie GAP? Gdzie można je wykupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy i czy w ogóle warto ubezpieczać samochód?


Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Czerwony sportowy samochód widok przedniej maski, lampy i atrapyLeasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Coraz więcej przedsiębiorców, chcących sfinansować nowy pojazd, zastanawia się - wybrać leasing czy wynajem długoterminowy? Która forma dla kogo jest korzystniejsza? Skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty i wysokość raty.


Tablica z napisem leasing czy kredytKiedy kredyt samochodowy jest lepszy od leasingu?

Są przypadki, kiedy kredyt samochodowy może okazać się lepszym wyborem niż leasing. Opisujemy takie sytuacje.


Jarosław Król

Autor: Jarosław Król

Jestem autorem tego artykułu. Publikuję na FmLeasing.pl od stycznia 2010 roku oraz jestem odpowiedzialny za wprowadzanie rozwiązań ułatiwających naszym użytkownikom korzystanie z serwisu.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Jarosław Król

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl