Publikacja dotycząca leasingu

Jak co roku o tej (mniej więcej) porze, przypominamy, że z początkiem roku sfinansowanie starszych przedmiotów stanie się trudniejsze, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe.

Wszystko przez to, że wraz z początkiem 2014 roku wszystkie używane środki trwałe staną się o rok starsze z punktu widzenia finansujących.

Nie każdy rocznik sfinansujesz

Większość dobrych firm leasingowych nie chce finansować przedmiotów rocznikowo starszych niż 3- bądź 4-letnie.
Jest co prawda jeszcze spora grupa firm, która udzieli leasingu na samochody bądź maszyny 5- czy nawet 6-letnie, ale już nie zawsze będą to warunki korzystne finansowo – zwłaszcza przy przedmiotach o niskiej wartości.

Krótsze okresy maksymalne

Najczęściej stosowana w branży zasada mówi, że wiek pojazdu i okres leasingu nie mogą łącznie przekroczyć 8 lat.
Zgodnie z nią, maksymalne okresy finansowania leasingiem w większości firm leasingowych od 2014 roku będą następujące:

  • rok produkcji przedmiotu 2008 – maksymalny okres leasingu 24 miesiące
  • 2009 – 36 miesięcy
  • 2010 – 48 miesięcy
  • 2011 i nowsze – 60 miesięcy

Starsze też można sfinansować, ale…

Sfinansowanie samochodu bądź inne środka trwałego z rocznika 2007, a tym bardziej starszego od Nowego Roku będzie już bardzo trudne.

Są co prawda nieliczne firmy leasingowe, które udzielają finansowania takich „wiekowych” przedmiotów, ale najczęściej robią to na dość słabych warunkach finansowych (drogo). Do tego, często są to firmy o marnej reputacji, a przy leasingu jest akurat bardzo istotne, która z firm jest finansującym.

Zostało mało czasu

Chcąc sfinansować starszy rocznik należy się pospieszyć, bo czasu do końca roku pozostało bardzo mało. Tym bardziej, że Święta w tym roku będą wyjątkowo długie i w tym czasie ciężko będzie przeprowadzić jakiekolwiek formalności, a już tym bardziej rozsądnie wybrać odpowiedni przedmiot i wiarygodnego finansującego.

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl