Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Do niecodziennej transakcji dojdzie wkrótce we Wrocławiu. Tamtejszy Urząd Miasta wyłonił firmę, której sprzeda swoje nieruchomości, a następnie weźmie je w leasing zwrotny. Kwotę za jaką budynki przy ul. Zapolskiej, Bogusławskiego, Świdnickiej oraz Piłsudskiego zostaną sprzedane ustalono na 82 mln złotych. Rata miesięczna leasingu wynosić będzie 720 tys. zł.

Wyłonienie zwycięskiego leasingodawcy nie było trudne, bo ofertę złożyła zaledwie jedna firma – Bankowy Leasing będący spółką leasingową banku PKO BP.

Zastanawiające jest, że branża leasingowa od kilku już lat próbuje namówić samorządy do korzystania z leasingu zwrotnego w celu uwalniania środków finansowych na inwestycje, a jak przychodzi co do czego to ofertę składa zaledwie jedna firma… Tym bardziej, że  z punktu widzenia leasingodawców ciężko sobie wyobrazić lepsze obiekty do sfinansowania niż nieruchomości w centrum Wrocławia.

Czy to świadczy o nieprzygotowaniu merytorycznym i braku chęci do startowania w tego typu przetargach? To byłaby pewnie zbyt uproszczona ocena, ale niewątpliwie leasingodawcom dobrze się żyje od lat w schemacie, że to klienci do nich pukają, a nie odwrotnie.

Źródło zdjęcia: 1

Data publikacji: 04.09.2012

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl