Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Samochody osobowe "przerobione" na bankowóz typu C dają możliwość pełnego odliczania VAT od ich zakupu, leasingu, a także od zakupu paliwa do ich napędu. Niestety niedługo przywilej ten może zniknąć.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne. Chodzi w nim w skrócie o to, żeby bankowozy typu C przestały być samochodami specjalnymi, a co za tym idzie od tak przerobionego pojazdu osobowego przedsiębiorcy nie mogliby odliczać VAT w całości.

Tym samym rząd zamierza zasypać "lukę" powstałą po ograniczeniu odliczeń VAT od samochodów z kratką. Jak to jednak bywa, w przypadku łatania dziur na łapu capu, rodzą się pewne wątpliwości. Eksperci podatkowi zwracają uwagę, że taki zabieg będzie rozszerzeniem ograniczeń, który może naruszać zasadę stand still... czyli zasadę stałości uniemożliwiającą wprowadzanie nowych ograniczeń w odliczeniach VAT poprzez jakiekolwiek akty prawne. Polska jako członek UE musi przestrzegać tej zasady i przypomnijmy, że naruszyła już ją w przypadku pierwszej "likwidacji" samochodów z kratką w 2004 roku (po wyroku ETS w sprawie Magoora kratki wróciły na ponad 2 lata).

Będziemy oczywiście informować o dalszych losach rozporządzenia. Zachęcamy też do śledzenia wątku o bankowozach typu C na Forum Leasing >>

Data publikacji: 27.02.2012

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl