Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Wybór przedmiotu leasingu

Polski Związek Wynajmu i Leasing Pojazdów zmodyfikował zasady kategoryzowania usług wynajmu długoterminowego pojazdów oferowanych przez firmy CFM. Jest to wynik zmieniającego się, dojrzewającego polskiego rynku oraz chęć dostosowania kryteriów do tych, stosowanych w innych krajach europejskich.

Tak było

Dotychczas PZWLP dzielił usługi wynajmu długoterminowego samochodów na trzy kategorie:

  • Full Service Leasing, na który składała się usługa finansowania wraz z pełną obsługą (serwis, wymiana opon, ubezpieczenia, itd.).
  • Leasing z Serwisem, czyli usługa finansowania wraz z co najmniej 2 usługami dodatkowymi i nie musiał to być serwis mechaniczny.
  • Wyłączne zarządzanie flotą - tutaj występowały usługi dodatkowe bez finansowania.

Co się zmieniło?

Zmianie uległo definiowanie Leasingu z Serwisem. Nadal jest to finansowanie połączone z co najmniej dwoma usługami dodatkowymi, ale od teraz jedną z nich musi być serwis mechaniczny. Zaostrzenie kryteriów spowodowało, że z tego „worka” wypadły samochody finansowane, np.: klasycznym leasingiem z dodanymi mniej istotnymi usługami, typu ubezpieczenie komunikacyjne i assistance/GAP, itp. - takie rozwiązania oferowane są coraz częściej przez firmy leasingowe. To bardzo dobra zmiana, bo trzeba przyznać, że nie miało to wiele wspólnego z wynajmem długoterminowym, a jednak spełniało kryteria.

Drugą zmianą jest usunięcie kategorii wyłącznego zarządzania flotą. Obecnie PZWLP przyjmuje, że jeżeli usługi obsługi floty nie są połączone z finansowaniem, to nie jest to wynajem długoterminowy. Ta zmiana także wydaje się być dobrym i logicznym krokiem.

Warto dodać, że zmiany definicji i kryteriów nie są jedynie dostosowaniem się do realiów zmieniającego się, polskiego rynku, ale także dostosowaniem ich do tych, występujących w innych krajach europejskich. Pozwoli to na lepsze porównywanie rodzimego rynku z innymi, a samemu PZWLP ułatwi współpracę z międzynarodowymi instytucjami branżowymi.

Tak jest

Od 2016 roku PZWLP dzieli usługi wynajmu długoterminowego na:

  • Full Service Leasing, na który składała się usługa finansowania wraz z pełną obsługą (serwis, wymiana opon, ubezpieczenia, itd.)
  • Leasing z Serwisem, czyli usługa finansowania wraz z co najmniej 2 usługami dodatkowymi, przy czym jedną z nich musi być serwis mechaniczny.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Car Fleet Management, wynajem długoterminowy, Full Service Leasing - co to jest?

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl