Publikacja dotycząca leasingu

Firmy CFM należące do PZWLP oraz Masterlease przekroczyły w minionym  kwartale granicę 130 tysięcy pojazdów w finansowaniu i zarządzaniu, a rynek ponownie przyspieszył i ma nowego lidera.

Dokładna liczba pojazdów finansowanych przez spółki flotowe zrzeszone w PZWLP oraz przez Masterlease na koniec trzeciego kwartału 2013 wyniosła 131 693*. Oznacza to wzrost o ponad 7,8 proc. w porównaniu z III kwartałem 2012.

Przez ostatnie trzy miesiące branża nieznacznie przyspieszyła, ponieważ na koniec poprzedniego kwartału (półrocze) wzrost był mniejszy i wynosił 5,9 proc.

Tyle wynika z, opublikowanych na zakończenie III kwartału 2013 roku, danych PZWLP, które obejmują około 85 proc. rynku wynajmu długoterminowego i zarządzania flotą (Car Fleet Management).

Nowy lider branży

Warto zwrócić uwagę, że nowym liderem branży wynajmu długoterminowego został LeasePlan, który zdetronizował wieloletniego króla – Masterlease. LeasePlan, dzięki wzrostowi o blisko 11 proc., posiada obecnie flotę w liczbie 21 058 pojazdów. Flota Masterlease jest aktualnie mniejsza o zaledwie 157 samochodów.

Komentarz przedstawicieli związku znajdziecie na stronie pzwlp.pl.

Wyniki branży wynajmu długoterminowego i ranking firm CFM po 3 kwartale 2013

Ranking firm flotowych po 3 kwartale 2013 roku

Firmy ujęte w zestawieniu: Masterlease, LeasePlan FM, Arval Service Lease, Alphabet Polska, Carefleet S.A., BRE Leasing, ALD Automotive, PKO Leasing, Corpo Flota, Business Lease, Athlon Car Lease, VW Leasing, Raiffeisen-Leasing, Express S.A., Fraikin, Nivette FM, Avis Polska, VB Leasing

* - Wyników Avis Polska oraz VB Leasing nie uwzględniamy w ogólnych wynikach branżowych ponieważ raportują one dopiero od początku 2013 roku.
Data publikacji: 23.10.2013, Źródło: PZWLP, Foto: freedigitalphotos.net

Komentarze
avatar

Przeczytaj komentarze lub umieść swój. Przejdź na forum do wątku:
Wyniki firm flotowych po III kwartale 2013 - nowy lider

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl