Publikacja dotycząca leasingu

Wszystko przez to dzięki temu, że rząd nie otrzymał jeszcze zgody KE na przedłużenie i zmianę zasad ograniczających możliwość odliczenia całego VAT od samochodów osobowych i z kratką.

O tym, że rząd nie zdąży znowelizować ustawy, tak aby ograniczenia mogły wejść w życie z początkiem 2014 roku, poinformowało kilka dni temu Ministerstwo Finansów.

Oznacza to, że 1 stycznia 2014 roku poszerzony zostanie katalog aut podlegających pełnemu odliczeniu VAT. Możliwe jednak, że nie długo, bo przy okazji przedstawiciele ministerstwa nie pozostawili złudzeń, że nadal zamierzają wprowadzić nowe zasady odliczeń, nawet w trakcie roku podatkowego - tak szybko, jak tylko otrzymają zielone światło z Brukseli.

Biorąc pod uwagę czas rozpatrywania wniosku derogacyjnego przez KE oraz czas potrzebny do znowelizowania ustawy można ostrożnie przyjąć, że nowe przepisy nie mają większych szans wejść w życie wcześniej niż w drugim kwartale 2014 roku.

Niezależnie od tego czy tylko na kilka miesięcy czy na stałe, samochody z kratką mogłyby wrócić od 1 stycznia 2014 roku, gdyby nie to, że w 2012 roku zmieniły się zasady homologowania samochodów ciężarowych kategorii N1….

Dział specjalny: Wszystko o VAT od samochodów osobowych i z kratką w 2014

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl