Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Poprzednio prezentowaliśmy Związek Polskiego Leasingu (ZPL), który jest organizacją zrzeszającą firmy leasingowe. Dziś czas na jego odpowiednik dla branży Car Fleet Management (CFM), którym jest  Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Jest to organizacja działająca od 2005 roku, która zrzesza firmy zajmujące się wynajmem krótko-, średnio-, długoterminowym i zarządzaniem flotą , leasingiem operacyjnym, full service leasingiem samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych i wszelkimi usługami identyfikowanymi w Polsce jako CFM.

Najistotniejszym celem jaki postawił sobie PZWLP jest edukacja, rozumiana głównie jako propagowanie wiedzy na temat finansowania i zarządzania flotami, zarówno wśród firm działających w branży, jak i indywidualnych użytkowników samochodów.
Trzeba przyznać, że na tym polu związek jest rzeczywiście aktywny. Przedstawiciele PZWLP są aktywni w mediach, przygotowują regularnie komunikaty i publikacje związane z funkcjonowaniem branży CFM, a także kwartalne statystyki wyników sprzedaży firm-członków. Również strona internetowa związku – pzwlp.pl jest na bieżąco aktualizowana i jest ciekawym źródłem wiedzy o CFM.

Związek stara się również, w pewien sposób, standaryzować usługi CFM. Jest to tym istotniejsze, że rynek wynajmu i zarządzania flotą jest dość rozproszony, a poszczególne firmy świadczą często bardzo odmienny od siebie profil usług. Dlatego ważne jest pewnego rodzaju zadbanie o przejrzystość branży i jej oferty.
Jedną z ciekawszych inicjatyw PZWLP jest próba usystematyzowania nazewnictwa usług związanych zarówno z branżą wynajmu długoterminowego i zarządzania flotą jak i leasingu. Pisaliśmy o tym więcej w artykule Szansa na jednolite nazewnictwo w leasingu i CFM.

Do istotnych działań PZWLP na przestrzeni ostatnich lat, które miały wpływ na rozwój branży CFM, należy również publikacja dwóch przewodników zwrotu pojazdów po okresie wynajmu długoterminowego (samochodów osobowych i dostawczych) oraz poradnika ułatwiającego wybór oferty wynajmu długoterminowego i usług dodatkowych CFM

Od 2008 roku Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów jest członkiem ZPL mając specjalny status członka zbiorowego oraz zachowując niezależność i odrębność.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl