Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Laptop używany do wyszukiwania

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące symbol samochodu osobowego

Ubezpieczenie GAP

Kup dobry i tańszy GAP fakturowy. U nas kupujesz ze zniżką – sprawdź cennik

Samochody w salonie

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Na ForumLeasing.pl pojawił się wpis osoby, która chciała upewnić się co do wiarygodności ogłoszenia sprzedaży samochodu rzekomo poleasingowego, sprzedawanego rzekomo przez firmę leasingową z Anglii.

Szybko okazało się, że ogłoszenie sprzedaży jest zwykłym oszustwem. Schemat oszustwa jest podobny do tego, z którym można spotkać się od wielu lat – czyli wystawca ogłoszenia, który chce sprzedać samochód po wyjątkowo atrakcyjnej cenie, wymaga wpłaty zaliczki bądź zapłaty kwoty w rzekomo bezpiecznym systemie Escrow, a w zamian za to zobowiązuje się dostarczyć samochód na swój koszt przez firmę spedycyjną.
W schemacie tym nigdy nie można spotkać się ze sprzedającym, bo zawsze ma on wiarygodną wymówkę – a to pracuje na trzy zmiany, a to opiekuje się chorym bratem za granicą, itd.

Wygląda na to, że ten typ oszustwa został teraz zmodyfikowany o nowy haczyk „na firmę leasingową”. Oferowany samochód jest niezwykle tani, bo rzekomo odebrany został nieregulującemu rat leasingobiorcy. Logiczne? Niby tak, ale właśnie w ten sposób działają oszuści, żeby uśpić czujność.

Wbrew pozorom takie ogłoszenia są łatwe do zidentyfikowania, poniżej podajemy cechy po których powinna zapalić się czerwona lampka:
- wyjątkowo atrakcyjna cena
- zdjęcia samochodu z zasłoniętymi tablicami
- e-mail sprzedającego na darmowym serwerze typu Gmail, Yahoo, Hotmail, itp. – co w przypadku firmy leasingowej, która powinna mieć adres w swojej własnej domenie komercyjnej jest już wyjątkowo podejrzane
- sprzedający nie chce zgodzić się na zapłatę i odbiór osobisty samochodu
- sprzedający wymaga zaliczki bądź zapłaty i dostawy samochodu w systemie Escrow

Wreszcie sprawa najważniejsza w tym konkretnym „przekręcie”! Żadna z zagranicznych firm leasingowych, czy to z Anglii, czy to z jakiegokolwiek innego kraju nie będzie nigdy „bawiła” się w wystawianie ogłoszeń w polskich serwisach ogłoszeniowych typu otomoto, allegro, gratka, trader, czy jakimkolwiek innym.
Zagraniczne firmy leasingowe mają doskonale zorganizowaną sieć dystrybucji samochodów poleasingowych czy powindykacyjnych i pojazdy takie trafiają bezpośrednio do firm wyspecjalizowanych w ich odsprzedaży lub sprzedawane są na aukcjach.

Zapraszamy do śledzenia wątku na Forum Leasing w tej sprawie – wpisała się w nim również osoba, która niestety stała się ofiarą wspomnianych oszustów. Przejdź do wątku >>

Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji: 21.10.2010

Joomla SEF URLs by Artio
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl