Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Na ForumLeasing.pl pojawił się wpis osoby, która chciała upewnić się co do wiarygodności ogłoszenia sprzedaży samochodu rzekomo poleasingowego, sprzedawanego rzekomo przez firmę leasingową z Anglii.

Szybko okazało się, że ogłoszenie sprzedaży jest zwykłym oszustwem. Schemat oszustwa jest podobny do tego, z którym można spotkać się od wielu lat – czyli wystawca ogłoszenia, który chce sprzedać samochód po wyjątkowo atrakcyjnej cenie, wymaga wpłaty zaliczki bądź zapłaty kwoty w rzekomo bezpiecznym systemie Escrow, a w zamian za to zobowiązuje się dostarczyć samochód na swój koszt przez firmę spedycyjną.
W schemacie tym nigdy nie można spotkać się ze sprzedającym, bo zawsze ma on wiarygodną wymówkę – a to pracuje na trzy zmiany, a to opiekuje się chorym bratem za granicą, itd.

Wygląda na to, że ten typ oszustwa został teraz zmodyfikowany o nowy haczyk „na firmę leasingową”. Oferowany samochód jest niezwykle tani, bo rzekomo odebrany został nieregulującemu rat leasingobiorcy. Logiczne? Niby tak, ale właśnie w ten sposób działają oszuści, żeby uśpić czujność.

Wbrew pozorom takie ogłoszenia są łatwe do zidentyfikowania, poniżej podajemy cechy po których powinna zapalić się czerwona lampka:
- wyjątkowo atrakcyjna cena
- zdjęcia samochodu z zasłoniętymi tablicami
- e-mail sprzedającego na darmowym serwerze typu Gmail, Yahoo, Hotmail, itp. – co w przypadku firmy leasingowej, która powinna mieć adres w swojej własnej domenie komercyjnej jest już wyjątkowo podejrzane
- sprzedający nie chce zgodzić się na zapłatę i odbiór osobisty samochodu
- sprzedający wymaga zaliczki bądź zapłaty i dostawy samochodu w systemie Escrow

Wreszcie sprawa najważniejsza w tym konkretnym „przekręcie”! Żadna z zagranicznych firm leasingowych, czy to z Anglii, czy to z jakiegokolwiek innego kraju nie będzie nigdy „bawiła” się w wystawianie ogłoszeń w polskich serwisach ogłoszeniowych typu otomoto, allegro, gratka, trader, czy jakimkolwiek innym.
Zagraniczne firmy leasingowe mają doskonale zorganizowaną sieć dystrybucji samochodów poleasingowych czy powindykacyjnych i pojazdy takie trafiają bezpośrednio do firm wyspecjalizowanych w ich odsprzedaży lub sprzedawane są na aukcjach.

Zapraszamy do śledzenia wątku na Forum Leasing w tej sprawie – wpisała się w nim również osoba, która niestety stała się ofiarą wspomnianych oszustów. Przejdź do wątku >>

Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji: 21.10.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl