Tego się wystrzegaj w leasingu

Branża leasingowa i wynajmu długoterminowego nie jest jedyną, w której przyznawane są najróżniejsze nagrody i wyróżnienia. Firmy leasingowe i CFM co i rusz zostają laureatami i zwycięzcami przeróżnych konkursów i plebiscytów. Doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu o nich więcej informować.

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Po dłuższej przerwie – spowodowanej głównie intensywnymi pracami nad nową wersją FmLeasing.pl – wracamy z przeglądem informacji z branży. Tym razem o rekordach w sprzedaży samochodów ciężarowych, uproszczonym leasingu dla budownictwa, najpopularniejszych markach samochodów we flotach i zmianach we władzach ZPL.

Analizowanie oferty leasingu

Jeszcze do niedawna koszt całkowity leasingu na poziomie 102, 103, czy choćby 105% zarezerwowany był dla „dotowanego” przez dostawcę leasingu fabrycznego. Obecnie, dzięki niskim stopom procentowym i niskiemu Wiborowi, koszt finansowania na tak niskim poziomie nie jest niczym niezwykłym.

Ranking firm leasingowych

Na podstawie danych Związku Polskiego Leasingu, prezentujemy wyniki branży oraz ranking firm leasingowych po 1 kwartale 2015 roku. Co prawda ZPL udostępnił dane już dwa tygodnie temu, jednak z powodu przebudowy portalu publikujemy nasze opracowanie dopiero teraz. Czy są jakieś zaskoczenia? Pierwszym jest to, że branża nadal rośnie (wyjaśniamy dlaczego jest to zaskoczenie). Drugim są spore zmiany w czołówce rankingu firm leasingowych.

Publikacja dotycząca leasingu

Witamy na nowej wersji Portalu FmLeasing.pl. Kilka rzeczy zmieniło się na lepsze - przynajmniej taką mamy nadzieję. Natomiast to, co wcześniej było najcenniejsze i najistotniejsze zostało po staremu, no prawie. Zapoznaj się z listą zmian i nowości. Od teraz Wyszukiwarka Leasingu FmLeasing.pl zastępuje Aplikację iLease.

Wątpliwości związane z leasingiem

Niskie stopy procentowe powodują, że leasing jest obecnie tak tani, jak nigdy wcześniej. Jednak co się stanie jeżeli stopy wzrosną? Dzięki niskim stopom, Wibor 1M wynosi obecnie około 1,65 proc. Sprawdź o ile podrożeje rata leasingu jeżeli Wibor wzrośnie do 3, 5, 10 i 15 procent.

Dobra informacja dotycząca leasingu

RPP zdecydowała dziś o obniżeniu stóp procentowych o 0,5 pkt. proc. do rekordowo niskiego poziomu 1,5 proc. Obniżka stóp do poziomu 1,5 proc. oznacza, że od jutra na podobnym poziomie wyceniane będą Wibor 1M i 3M. To w oparciu o te wskaźniki leasingodawcy najczęściej wyceniają koszt finansowania. Sprawdzamy o ile zmniejszył się koszt leasingu przez ostatnie dwa i pół roku.

Ranking firm leasingowych

Na podstawie danych Związku Polskiego Leasingu, prezentujemy wyniki branży oraz ranking firm leasingowych po 4 kwartale 2014 roku. Rok 2014 zakończył się rekordową wartością aktywów sfinansowanych przez firmy leasingowe w formie leasingu i pożyczki. Uzyskany wynik wyniósł 42,8 mld złotych, czyli jest o 21,3 proc. wyższy od ubiegłorocznego. Sprawdzamy, które z firm leasingowych poradziły sobie najlepiej w całym 2014 roku.

Publikacja dotycząca leasingu

Wokół Raiffeisen Leasing może zaczynać dziać się coś większego… Mówi się nawet o zmianie właściciela. Ponadto o tym co i jak mówi się o leasingu w sieci (infografika) oraz pierwsze podsumowania 2014 roku w branży leasingowej i CFM.

Szybkie zawarcie umowy leasingu

To pytanie od kilku dni pojawia się często w korespondencji od użytkowników. Odpowiadamy: Szanse na uzyskanie leasingu - w sensie uzyskania pozytywnej decyzji o przyznaniu finansowania, podpisania umowy, dokonania za niego płatności do dostawcy i odbioru oraz uzyskaniu faktury za czynsz inicjalny jeszcze z datą grudniową są...

Podstawy leasingu

Chcesz odliczyć 100 proc. VAT od samochodu z homologacją? Masz czas jeszcze tylko przez kilka tygodni. Podpowiadamy jak spieszyć się powoli, czyli jak przyspieszyć procedurę leasingu, ale nie popełnić jednocześnie czyhających błędów.

Pickup i VAT

Lista oferowanych w Polsce samochodów typu pick-up (pikap) posiadających homologację ciężarową. Zakup lub leasing tego typu pojazdów pozwala na odliczanie podatku VAT w pełnej wysokości zarówno od ich zakupu, rat leasingu, a także zawartego w cenie paliwa do ich napędu.

Leasing i podatki

Taka sytuacja zdarza się rzadko, ale czasem przedsiębiorcy zastanawiają się nad możliwością leasingu samochodu czy urządzenia od zagranicznej firmy leasingowej. Trzeba jednak pamiętać, że zawiłe przepisy podatkowe mogą płatać w takim przypadku rozmaite figle.

Tego się wystrzegaj w leasingu

Staramy się unikać komentowania publikacji dotyczących leasingu w innych mediach i portalach. Czasami jednak ciężko jest nie zareagować kiedy poziom dezinformacji sięga absurdu. Portal „Auto Firmowe” zamieścił publikację dotyczącą ubezpieczenia GAP, które ubezpiecza stratę finansową w przypadku szkody całkowitej samochodu. Ubezpieczenie to nie jest drogie, a może „uratować skórę” zwłaszcza w przypadku utraty pojazdu, który był przedmiotem leasingu lub został kupiony na kredyt.

Publikacja dotycząca leasingu

Rada Polityki Pieniężnej ponownie obniżyła stopy procentowe, tym razem o 0,5 pkt. proc., co oznacza, że leasing staje się jeszcze tańszy.

Publikacja dotycząca leasingu

Bank Zachodni WBK zamierza w 2015 roku odejść od dotychczasowej nazwy i dokonać rebrandingu na barwy swojego hiszpańskiego właściciela - Santandera.

Joomla SEF URLs by Artio

facebook-twitter

Portal FmLeasing.pl