Analizowanie oferty leasingu

Z pewnością każdy widział, w telewizji czy w innych mediach, reklamy samochodów z informacją, że są one dostępne w leasingu 100%. Coraz więcej producentów sięga po ten slogan i nie przez przypadek są to akurat te marki, na które zazwyczaj dostępne są duże rabaty. Pokazujemy na liczbach na czym polega sztuczka z leasingiem 100% lub 0%, bo używa się obu tych określeń.

Analizowanie oferty leasingu

Główny Urząd Statystyczny opublikował raport z badania działalności przedsiębiorstw leasingowych w 2014 roku. W artykule podajemy link do raportu z tabelami danych dla tych, których interesują szczegółowe dane. Natomiast sami postanowiliśmy zwrócić uwagę na kilka ciekawostek dotyczących leasingu.

Kosztowne "pułapki" przy leasingu

Wielokrotnie przestrzegaliśmy zarówno przed korzystaniem z leasingów fabrycznych, jak i przed pozyskiwaniem ofert leasingu za pośrednictwem komisów czy salonów dealerskich. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia można po prostu zostać naciągniętym… Od jakiegoś czasu obserwujemy praktyki stosowane w niektórych salonach Forda, gdzie proponowany jest leasing „fabryczny” o nazwie Ford Leasing.

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Getin Leasing miał bardzo udany lipiec, ale czy to daje mu już pozycję branżowego lidera? Ponadto o możliwości rozłożenia wykupu na raty w Raiffeisen Leasing i szerokiej palecie ubezpieczeń GAP w Millennium Leasing. No i Getin Fleet jest już dwa lata na rynku.

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Tym razem gros informacji z branży dotyczy podsumowania pierwszego półrocza 2015 r. I tak: BZ WBK podkreśla, że jest już wiceliderem wśród firm leasingowych, Millennium informuje o swoich udziałach w rynku, a Careefleet i LeasePlan podają aktualną liczebność swojej floty. Ponadto Raiffeisen o obawach przedsiębiorców związanych z leasingiem.

Publikacja dotycząca leasingu

Po nowej odsłonie portalu FmLeasing.pl – którą uruchomiliśmy w maju 2015 – oddajemy także odświeżone forum dyskusyjne. Niezmiennie możecie liczyć na pomoc udzielaną poprzez forum niemalże przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Zachęcamy także do dzielenia się Waszymi opiniami i uwagami o leasingodawcach.

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Pomimo okresu wakacyjno-urlopowego branża nie odpoczywa. Dlatego mamy całkiem sporo informacji ze świata leasingu i to całkiem istotnych. Będzie m.in. o nowej ofercie wynajmu krótkoterminowego, o finansowaniu fabrycznym dla rolników, rekordowym wyniku jednej z firm i dużym kontrakcie dostawy autobusów dla Łodzi.

Leasing w Europie

Pod względem wielkości powierzchni Polska jest 9-tym krajem w Europie. Ale są takie dziedziny, w których wypadamy jeszcze lepiej. Jedną z nich jest roczna wartość zawieranych umów leasingu. W 2014 roku awansowaliśmy w rankingu. Sprawdzamy także jak w leasingu radziły sobie kraje znajdujące się w trudnej sytuacji polityczno-gospodarczej: Rosja, Ukraina i Grecja.

Wybór samochodu poleasingowego

Ostatnie podwyżki cen na otomoto wywołały lawinę niezadowolenia wśród właścicieli komisów samochodowych. Nic dziwnego – wzrosty kosztów dla firm i komisów, które umieszczają dużą ilość ogłoszeń sprzedaży samochodów sięgnęły kilkuset procent. Podwyżki dotknęły też leasingodawców, zamieszczających ogłoszenia poleasingowe, przepędzając z otomoto większość z nich.

Leasing w walutach obcych?

Rzadko poruszamy temat leasingu walutowego bądź denominowanego, bo zainteresowanie nim stało się marginalne. Tym razem zrobimy wyjątek, żeby pokazać ile obecnie – czyli przy rekordowo niskich stopach procentowych w Polsce – wynosi różnica w koszcie leasingu złotowego i walutowego.

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Dziś tylko dwa "niusy", od Europejskiego Funduszu Leasingowego i BZ WBK Leasing. Jednak o tyle ciekawe, że obydwie spółki analizują perspektywy dla ważnych dla siebie branż – sektora IT oraz rolnictwa. Trzeba dodać, że są to perspektywy optymistyczne.

Publikacja dotycząca leasingu

Dobre nastroje w gospodarce skutkują większymi inwestycjami, a co za tym idzie wzrostem branży leasingowej. Ponadto – EFL wprowadza pożyczkę w szerszym zakresie. Raiffeisen Leasing oferuje coraz więcej ubezpieczeń. LeasePlan wprowadza kalkulator rat wynajmu on-line, a Getin Leasing chce poprawić wizerunek przedsiębiorców.

Leasing i dotacje UE

Dotychczas wykorzystanie leasingu przy korzystaniu z unijnych dotacji było dość problematyczne. Z punktu widzenia przedsiębiorców, lepszy w rozliczeniach okazywał się kredyt lub zakup za gotówkę. Firmy leasingowe starały się wyjść naprzeciw tym trudnościom, wprowadzając do swojej oferty, tzw. pożyczkę.

Podatek VAT od paliwa do samochodów

Nowelizacja, obowiązującej od 1 kwietnia 2014 roku, ustawy o VAT przewidywała całkowity zakaz odliczania VAT od firmowych samochodów osobowych do 30 czerwca 2015 roku. Obawialiśmy się, że termin ten zostanie przesunięty, ale tak się nie stało.

Tego się wystrzegaj w leasingu

Branża leasingowa i wynajmu długoterminowego nie jest jedyną, w której przyznawane są najróżniejsze nagrody i wyróżnienia. Firmy leasingowe i CFM co i rusz zostają laureatami i zwycięzcami przeróżnych konkursów i plebiscytów. Doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu o nich więcej informować.

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Po dłuższej przerwie – spowodowanej głównie intensywnymi pracami nad nową wersją FmLeasing.pl – wracamy z przeglądem informacji z branży. Tym razem o rekordach w sprzedaży samochodów ciężarowych, uproszczonym leasingu dla budownictwa, najpopularniejszych markach samochodów we flotach i zmianach we władzach ZPL.

Analizowanie oferty leasingu

Jeszcze do niedawna koszt całkowity leasingu na poziomie 102, 103, czy choćby 105% zarezerwowany był dla „dotowanego” przez dostawcę leasingu fabrycznego. Obecnie, dzięki niskim stopom procentowym i niskiemu Wiborowi, koszt finansowania na tak niskim poziomie nie jest niczym niezwykłym.

Ranking firm leasingowych

Na podstawie danych Związku Polskiego Leasingu, prezentujemy wyniki branży oraz ranking firm leasingowych po 1 kwartale 2015 roku. Co prawda ZPL udostępnił dane już dwa tygodnie temu, jednak z powodu przebudowy portalu publikujemy nasze opracowanie dopiero teraz. Czy są jakieś zaskoczenia? Pierwszym jest to, że branża nadal rośnie (wyjaśniamy dlaczego jest to zaskoczenie). Drugim są spore zmiany w czołówce rankingu firm leasingowych.

Publikacja dotycząca leasingu

Witamy na nowej wersji Portalu FmLeasing.pl. Kilka rzeczy zmieniło się na lepsze - przynajmniej taką mamy nadzieję. Natomiast to, co wcześniej było najcenniejsze i najistotniejsze zostało po staremu, no prawie. Zapoznaj się z listą zmian i nowości. Od teraz Wyszukiwarka Leasingu FmLeasing.pl zastępuje Aplikację iLease.

Wątpliwości związane z leasingiem

Niskie stopy procentowe powodują, że leasing jest obecnie tak tani, jak nigdy wcześniej. Jednak co się stanie jeżeli stopy wzrosną? Dzięki niskim stopom, Wibor 1M wynosi obecnie około 1,65 proc. Sprawdź o ile podrożeje rata leasingu jeżeli Wibor wzrośnie do 3, 5, 10 i 15 procent.

Dobra informacja dotycząca leasingu

RPP zdecydowała dziś o obniżeniu stóp procentowych o 0,5 pkt. proc. do rekordowo niskiego poziomu 1,5 proc. Obniżka stóp do poziomu 1,5 proc. oznacza, że od jutra na podobnym poziomie wyceniane będą Wibor 1M i 3M. To w oparciu o te wskaźniki leasingodawcy najczęściej wyceniają koszt finansowania. Sprawdzamy o ile zmniejszył się koszt leasingu przez ostatnie dwa i pół roku.

Ranking firm leasingowych

Na podstawie danych Związku Polskiego Leasingu, prezentujemy wyniki branży oraz ranking firm leasingowych po 4 kwartale 2014 roku. Rok 2014 zakończył się rekordową wartością aktywów sfinansowanych przez firmy leasingowe w formie leasingu i pożyczki. Uzyskany wynik wyniósł 42,8 mld złotych, czyli jest o 21,3 proc. wyższy od ubiegłorocznego. Sprawdzamy, które z firm leasingowych poradziły sobie najlepiej w całym 2014 roku.

Publikacja dotycząca leasingu

Wokół Raiffeisen Leasing może zaczynać dziać się coś większego… Mówi się nawet o zmianie właściciela. Ponadto o tym co i jak mówi się o leasingu w sieci (infografika) oraz pierwsze podsumowania 2014 roku w branży leasingowej i CFM.

Szybkie zawarcie umowy leasingu

To pytanie od kilku dni pojawia się często w korespondencji od użytkowników. Odpowiadamy: Szanse na uzyskanie leasingu - w sensie uzyskania pozytywnej decyzji o przyznaniu finansowania, podpisania umowy, dokonania za niego płatności do dostawcy i odbioru oraz uzyskaniu faktury za czynsz inicjalny jeszcze z datą grudniową są...

Podstawy leasingu

Chcesz odliczyć 100 proc. VAT od samochodu z homologacją? Masz czas jeszcze tylko przez kilka tygodni. Podpowiadamy jak spieszyć się powoli, czyli jak przyspieszyć procedurę leasingu, ale nie popełnić jednocześnie czyhających błędów.

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

07 gru
RPP: Leasing nadal rekordowo tani, już 33 miesiąc z rzędu
07 gru
Europa i Niemcy rosną najszybciej od 10 lat, a Polska nie...
29 lis
Yanosik - sposób na uniknięcie mandatów i nie tylko
22 lis
Rejestracje samochodów, a awaria CEPiK – wszystko powoli wraca do normy
21 lis
Barometr EFL: Nastroje osłabły, ale nadal lepsze niż przed rokiem
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl