Publikacja dotycząca leasingu

Leasing dla grup zawodowych PROFESJA to najnowsza propozycja Masterlease. Oferta dedykowana jest przedstawicielom wybranych wolnych zawodów i koncentruje się na dużej elastyczności parametrów finansowania samochodów.

Publikacja dotycząca leasingu

W dniach 11-12.10.2012 miał miejsce jeden z najważniejszych eventów branżowych - organizowana przez Leaseurope w Cannes 2012 Annual Convention of the European Leasing & Automotive Rental Industry. Spotkanie profesjonalistów w branży leasingowej zeszło się z obchodami jubileuszu 40-lecia Leaseurope.

Publikacja dotycząca leasingu

Ostatnia część roku, na rynku motoryzacyjnym, upływa zwykle pod znakiem promocji organizowanych przez dealerów oraz firmy leasingowe. Od 11 października także BZ WBK Leasing proponuje klientom nową ofertę finansowania samochodów „Złożymy dla Ciebie dobry leasing” obejmującą leasing oraz ubezpieczenia wybranych modeli na atrakcyjnych warunkach.

Publikacja dotycząca leasingu

Poniższy materiał ma charakter promujący parking windykacyjny firmy Infos, która odzysuje sprzęt z wypowiedzianych umów. Publikujemy go jednak, bo pokazuje on trochę od kuchni jak wygląda windykacja w przypadku leasingu:

Publikacja dotycząca leasingu

Przez ponad rok leasing, podobnie jak i raty kredytu, nieustannie drożał. Powodem tego była seria ubiegłorocznych podwyżek stóp procentowych. Jeszcze w maju tego roku RPP podniosła stopu o 0,25 pkt. proc. czym wprawiła rynki finansowe w zdumienie.

Publikacja dotycząca leasingu

Europejski Fundusz Leasingowy w ramach Europejskiego Programu Modernizacji Polskich Firm (EPMPF) zaprezentował raport „Agro pod lupą”. Publikacja została oparta na badaniach przeprowadzonych wśród rolników przez firmę badawczą Martin & Jacob. Jest to drugi sektorowy raport EFL w ostatnim czasie. Badanie ukazało, że polscy gospodarze poszukują informacji na temat źródeł finansowania.

Publikacja dotycząca leasingu

W tym roku nareszcie, po raz pierwszy, firmy nie muszą płacić podwójnej zaliczki na podatek od zysku wypracowanego w listopadzie. Warto jednak pamiętać o innych sprawach związanych z leasingiem zanim skończy się 2012.

Publikacja dotycząca leasingu

Bankowozy, podobnie jak do niedawna samochody z kratką, pozwalają na odliczanie VAT zawartego w cenie takiego pojazdu, ratach leasingu oraz cenie paliwa do ich napędu. O ile samochody z kratką udało się czasowo rządowi wyeliminować z rynku, o tyle bankowozy cieszą się całkiem sporą popularnością.

Publikacja dotycząca leasingu

Istnieje duża szansa, że cesja umowy leasingu stanie się niedługo uregulowana podatkowo w jasny sposób. Do tej pory skarbówka stała najczęściej na stanowisku, że „odstąpienie” przedmiotu innemu korzystającemu (za zgodą leasingodawcy) w ramach jednej umowy leasingu, jest jakby zawarciem nowej umowy.

Publikacja dotycząca leasingu

Wyszukiwarka Leasingu od początku jej istnienia znacznie ułatwia pozyskanie leasingu przez przedsiębiorców, do tego na bardzo dobrych warunkach rynkowych. Dzięki Aplikacji możliwe jest uzyskanie ofert leasingu od wielu dobrze ocenianych leasingodawców i, co ważne, odbywa się to bez udziału pośredników.

Publikacja dotycząca leasingu

Decyzją Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu w dniu 22.08.2012 Pan Arkadiusz Etryk został wybrany Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego ZPL.

Publikacja dotycząca leasingu

Klienci firm leasingowych coraz gorzej sobie radzą. Widać to po malejącej sprzedaży branży leasingowej w pierwszym półroczu 2012, ale także po rosnącej liczbie zagrożonych umów. Coraz więcej przedsiębiorców zmuszonych jest zwracać przedmioty leasingu, rośnie także aktywność windykacja leasingodawców.

Publikacja dotycząca leasingu

W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się artykuł o różnicach pomiędzy leasingiem i kredytem oraz wadach i zaletach jednej i drugiej formy finansowania. Takie publikacje ukazują się dość często i często są wątpliwej przydatności merytorycznej, jednak ten artykuł stoi na dobrym poziomie.

Publikacja dotycząca leasingu

26 września (środa) o godz. 11:00 Comarch wraz z przedstawicielami instytucji finansujących: Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Banku Credit Agricole oraz Europejskiego Funduszu Leasingowego już po raz drugi organizuje bezpłatne szkolenie internetowe dla przedsiębiorców chcących pozyskać kapitał na inwestycję IT: „Dotacje UE, leasing IT, kredyt – Jak pozyskać środki na finansowanie inwestycji IT?”.

Publikacja dotycząca leasingu

Do niecodziennej transakcji dojdzie wkrótce we Wrocławiu. Tamtejszy Urząd Miasta wyłonił firmę, której sprzeda swoje nieruchomości, a następnie weźmie je w leasing zwrotny. Kwotę za jaką budynki przy ul. Zapolskiej, Bogusławskiego, Świdnickiej oraz Piłsudskiego zostaną sprzedane ustalono na 82 mln złotych. Rata miesięczna leasingu wynosić będzie 720 tys. zł.

Publikacja dotycząca leasingu

Jak wynika z ostatniej edycji badania Skaner MSP, małe i średnie przedsiębiorstwa w niewielkim stopniu korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania. Większość z nich w najbliższym kwartale będzie finansować podejmowane inwestycje ze środków własnych. A inwestować zamierza ponad połowa z nich. Jak radzą sobie przedsiębiorstwa w czasach gorszej koniunktury gospodarczej? Czy narzędzia finansowe mogą okazać się pomocne przy efektywnym zarządzaniu własnym biznesem?

Publikacja dotycząca leasingu

Przedsiębiorca planujący rozpoczęcie współpracy z firmą leasingową powinien przede wszystkim jasno określić swoje potrzeby i oczekiwania. Precyzyjne określenie przedmiotu leasingu i rodzaju finansowania pozwala firmie leasingowej na przygotowanie dla klienta oferty „szytej na miarę”. Z otrzymaną ofertą należy się dokładnie zapoznać.

Publikacja dotycząca leasingu

Lekarze coraz częściej są nie tylko ekspertami w dziedzinie medycyny, ale także dobrymi menedżerami i finansistami, którzy znają leasing oraz wykorzystują jego zalety. Przedstawiciele BZ WBK Finanse & Leasing potwierdzają, że w I półroczu 2012 r. oferta finansowania urządzeń medycznych cieszyła się dużym zainteresowaniem: wartość leasingu i pożyczek udzielonych przez firmę wyniosła ponad 43 mln zł i wzrosła o 61% r/r.

Publikacja dotycząca leasingu

Związek Polskiego Leasingu przekazał Ministerstwu Gospodarki projekt zmian w ustawie o kredycie konsumenckim. Obecnie projekt jest w trakcie konsultacji międzyresortowych i ZPL liczy, że propozycja zmian zostanie potraktowana przychylnie i przyjęta z początkiem 2013 roku.

Publikacja dotycząca leasingu

Firma ALD Automotive ogłosiła, że przekroczyła próg 100 tys. używanych samochodów poleasingowych, sprzedanych za pośrednictwem internetowego systemu przetargowego ALD Carmarket. Wynik ten został wypracowany przez oddziały firmy w 19 krajach, gdzie system został wdrożony, w tym w Polsce, w przeciągu zaledwie 2,5 roku od jego wprowadzenia. Potwierdza to zgodność platformy ALD Carmarket z oczekiwaniami przedsiębiorców zawodowo zajmujących się handlem używanymi pojazdami oraz efektywność i przejrzystość procesu sprzedaży.

Publikacja dotycząca leasingu

Prezentujemy wyniki sprzedaży branży leasingowej w pierwszym półroczu 2012 roku przygotowane przez Związek Polskiego Leasingu. Branża co prawda nadal rośnie - w stosunku do tego samego okresu w 2011 roku o 3,92%, udzielając finansowania na kwotę przekraczającą 15 mld złotych. Jednak odczuwalne są już oznaki zadyszki.

Publikacja dotycząca leasingu

Rynek flotowy urósł przez ostatnie pół roku o 4% - tak wynika z danych opublikowanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, obejmujących zarówno firmy zrzeszone w Związku jak i Masterlease (łącznie reprezentują 83% rynku CFM). Na koniec 2 kwartału 2012 roku członkowie Związku (bez nowego członka - Nivette FM) finansowali i zarządzali flotą blisko 98 tysięcy pojazdów (z Masterlease 118 tysięcy).

Publikacja dotycząca leasingu

Od 29 października Polska będzie stosować zmienioną definicję samochodu ciężarowego, którą wprowadzi rozporządzenie Komisji Europejskiej. Homologacja pojazdu zależeć będzie od unijnej definicji otworu ładunkowego. A to spowoduje, że część samochodów zarejestrowanych do tej pory jako ciężarowe stanie się - według nowych przepisów - osobowymi.

Publikacja dotycząca leasingu

Na polskim rynku rozpoczęła działalność BMW Financial Services Polska, czyli finansowe ramię niemieckiego koncernu. Dzięki temu leasing oraz kredyt, a także ubezpieczenie samochodów marki BMW oraz Mini będzie teraz łatwiejsze, a przede wszystkim korzystniejsze finansowo.

Publikacja dotycząca leasingu

Firmą Socket Resources oferującą „gwarantowane zyski” poprzez inwestycje w złoto zainteresował się Puls Biznesu, który od niedawna wziął na celownik wszelkie tego typu formy oszczędzania, przed którymi konsekwentnie ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego.

Znajdź nas na

facebook-twitter

Portal FmLeasing.pl