Publikacja dotycząca leasingu

Planując leasing w niedługim czasie należy wziąć po uwagę zmiany, które wejdą w życie, bądź ulegną jej samoistnie wraz z początkiem nowego roku. Dotyczą one głównie nowych regulacji podatkowych.

Publikacja dotycząca leasingu

Rada Ministrów zaakceptowała projekt wniosku derogacyjnego, który trafi teraz do Rady Unii Europejskiej. Polski rząd musi uzyskać zgodę Unii jeżeli chce wprowadzić zmiany w odliczeniach VAT od samochodów osobowych od 2014 roku.

Publikacja dotycząca leasingu

Internetowy Kanał Obsługi Klienta Europejskiego Funduszu Leasingowego (Portal KlientEFL - klient.efl.com.pl) został wyróżniony godłem „Użyteczna Strona”. Program certyfikacyjny „Użyteczna Strona” jest akredytowany przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, a patronat nad nim objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Publikacja dotycząca leasingu

Od początku listopada br. klienci Raiffeisen-Leasing Polska S.A.mogą skorzystać z promocyjnej oferty leasingowej. Promocja skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, bez względu na sektor, branżę czy wielkość prowadzonego biznesu – od jednoosobowej działalności gospodarczej po największe korporacje.

Publikacja dotycząca leasingu

Do portfela usług grupy Europejskiego Funduszu Leasingowego wchodzi nowa oferta ubezpieczeniowa - ochrona i asysta prawna przy finansowaniu sprzętu. Propozycja skierowana jest do klientów korzystających z leasingu maszyn i urządzeń.

Publikacja dotycząca leasingu

Bezpieczna i ekonomiczna eksploatacja flot samochodowych, obniżanie poziomu ich szkodowości oraz outsourcing pojazdów w sektorze publicznym, to wiodące tematy Kongresu Flotowego Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, który odbędzie się 29 listopada 2012 roku w Warszawie.

Publikacja dotycząca leasingu

Samochody niezmiennie są najpopularniejszym przedmiotem leasingu. Wśród dwóch głównych produktów – leasingu finansowego i operacyjnego – przedsiębiorcy częściej wybierają leasing operacyjny, ze względu na możliwość zaliczenia w koszty całej raty leasingowej.

Publikacja dotycząca leasingu

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się po raz czwarty z rzędu obniżyć stopy procentowe o kolejne 0,25 pkt. proc. Decyzja ta podtrzyma trend obniżania stawek Wibor, od których uzależniony jest koszt leasingu.

Publikacja dotycząca leasingu

Rynek flotowy urósł przez ostatnie trzy kwartały o 5,3% - tak wynika z danych opublikowanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, obejmujących zarówno firmy zrzeszone w Związku jak i Masterlease (łącznie reprezentują 83% rynku CFM). Na koniec 3 kwartału 2012 roku członkowie Związku (bez nowego członka - Nivette FM) finansowali i zarządzali flotą 99,5 tysiąca pojazdów (z Masterlease 119,5 tysiąca).

Publikacja dotycząca leasingu

Prezentujemy wyniki sprzedaży branży leasingowej po trzech kwartałach 2012 roku przygotowane przez Związek Polskiego Leasingu. W stosunku do tego samego okresu 2011 branża jeszcze urosła, ale już tylko o 1,39%, udzielając finansowania w kwocie 22,5 mld złotych. Wyhamowanie jest zatem coraz bardziej widoczne.

Publikacja dotycząca leasingu

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce. Jest to kolejna ustawa z serii popularnie zwanych deregulacyjnymi, które mają pomóc gospodarce. Tym razem w przyjętym pakiecie znalazły się także rozwiązania dotyczące leasingu.

Publikacja dotycząca leasingu

Leasing dla grup zawodowych PROFESJA to najnowsza propozycja Masterlease. Oferta dedykowana jest przedstawicielom wybranych wolnych zawodów i koncentruje się na dużej elastyczności parametrów finansowania samochodów.

Publikacja dotycząca leasingu

W dniach 11-12.10.2012 miał miejsce jeden z najważniejszych eventów branżowych - organizowana przez Leaseurope w Cannes 2012 Annual Convention of the European Leasing & Automotive Rental Industry. Spotkanie profesjonalistów w branży leasingowej zeszło się z obchodami jubileuszu 40-lecia Leaseurope.

Publikacja dotycząca leasingu

Ostatnia część roku, na rynku motoryzacyjnym, upływa zwykle pod znakiem promocji organizowanych przez dealerów oraz firmy leasingowe. Od 11 października także BZ WBK Leasing proponuje klientom nową ofertę finansowania samochodów „Złożymy dla Ciebie dobry leasing” obejmującą leasing oraz ubezpieczenia wybranych modeli na atrakcyjnych warunkach.

Publikacja dotycząca leasingu

Poniższy materiał ma charakter promujący parking windykacyjny firmy Infos, która odzysuje sprzęt z wypowiedzianych umów. Publikujemy go jednak, bo pokazuje on trochę od kuchni jak wygląda windykacja w przypadku leasingu:

Publikacja dotycząca leasingu

Przez ponad rok leasing, podobnie jak i raty kredytu, nieustannie drożał. Powodem tego była seria ubiegłorocznych podwyżek stóp procentowych. Jeszcze w maju tego roku RPP podniosła stopu o 0,25 pkt. proc. czym wprawiła rynki finansowe w zdumienie.

Publikacja dotycząca leasingu

Europejski Fundusz Leasingowy w ramach Europejskiego Programu Modernizacji Polskich Firm (EPMPF) zaprezentował raport „Agro pod lupą”. Publikacja została oparta na badaniach przeprowadzonych wśród rolników przez firmę badawczą Martin & Jacob. Jest to drugi sektorowy raport EFL w ostatnim czasie. Badanie ukazało, że polscy gospodarze poszukują informacji na temat źródeł finansowania.

Publikacja dotycząca leasingu

W tym roku nareszcie, po raz pierwszy, firmy nie muszą płacić podwójnej zaliczki na podatek od zysku wypracowanego w listopadzie. Warto jednak pamiętać o innych sprawach związanych z leasingiem zanim skończy się 2012.

Publikacja dotycząca leasingu

Bankowozy, podobnie jak do niedawna samochody z kratką, pozwalają na odliczanie VAT zawartego w cenie takiego pojazdu, ratach leasingu oraz cenie paliwa do ich napędu. O ile samochody z kratką udało się czasowo rządowi wyeliminować z rynku, o tyle bankowozy cieszą się całkiem sporą popularnością.

Publikacja dotycząca leasingu

Istnieje duża szansa, że cesja umowy leasingu stanie się niedługo uregulowana podatkowo w jasny sposób. Do tej pory skarbówka stała najczęściej na stanowisku, że „odstąpienie” przedmiotu innemu korzystającemu (za zgodą leasingodawcy) w ramach jednej umowy leasingu, jest jakby zawarciem nowej umowy.

Publikacja dotycząca leasingu

Wyszukiwarka Leasingu od początku jej istnienia znacznie ułatwia pozyskanie leasingu przez przedsiębiorców, do tego na bardzo dobrych warunkach rynkowych. Dzięki Aplikacji możliwe jest uzyskanie ofert leasingu od wielu dobrze ocenianych leasingodawców i, co ważne, odbywa się to bez udziału pośredników.

Publikacja dotycząca leasingu

Decyzją Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu w dniu 22.08.2012 Pan Arkadiusz Etryk został wybrany Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego ZPL.

Joomla SEF URLs by Artio

facebook-twitter

Portal FmLeasing.pl