Wiadomości z branży leasingowej

Dopiero co dowiedzieliśmy się o podpisaniu generalnej umowy pomiędzy Budimexem i Millennium Leasing. Tymczasem podobną współpracę z Budimexem rozpoczął Pekao Leasing.

Wiadomości z branży leasingowej

Minęły zaledwie dwa miesiące od wyboru nowych władz Związku Polskiego Leasingu, tymczasem doszło właśnie do zmiany na kluczowym dla tej organizacji stanowisku przewodniczącego Komitetu Wykonawczego.

Wiadomości z branży leasingowej

W tym roku minie 15 lat obecności Alphabet Polska na naszym rynku. Spółka zaczynała działalność w branży Car Fleet Management w 2001 roku pod nazwą ING Car Lease.

Podstawy leasingu

Historia leasingu w Polsce nierozerwalnie związana jest z historią polskiej transformacji gospodarczej po upadku socjalizmu. Tak jak kształtował się wolny rynek, tak rozwijał się również leasing. EFL jest firmą, która niejako spina tę historię klamrą.

Podstawy leasingu

Zapoznaliśmy się z publikacją dostępną w formie e-booka, pod tytułem „Leasing ciężarówek – o czym trzeba pamiętać, podpisując umowę” Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Ciężko nie zgodzić się z tezą zawartą w przedmowie, że przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się kilku istotnych informacji, co pozwoli uniknąć zbędnych kosztów. Pytanie czy pozycja ta zawiera takie informacje?

Wiadomości z branży leasingowej

Związek Polskiego Leasingu szacuje, że już około pół miliona polskich przedsiębiorstw korzysta z leasingu. Tymczasem 80% firm sektora MŚP, które z leasingu korzysta i korzystało deklaruje swoje zadowolenie z tej usługi.

Wiadomości z branży leasingowej

LeasePlan rozpoczął działalność na polskim rynku CFM w 2002 roku. W 2013 roku firma wysunęła się na czoło branży wynajmu długoterminowego pod względem liczebności floty pojazdów.

Wyjazd za granicę leasingowanym samochodem

Zbliża się okres wakacyjno-urlopowy czyli czas wzmożonych podróży zagranicznych. Zwłaszcza, że po drodze mamy jeszcze EURO 2016, które odbędzie się we Francji i z pewnością przyciągnie wielu kibiców z Polski. Część podróżujących wybierze się za granicę samochodem będącym w leasingu.

Wybór przedmiotu leasingu

Polski Związek Wynajmu i Leasing Pojazdów zmodyfikował zasady kategoryzowania usług wynajmu długoterminowego pojazdów oferowanych przez firmy CFM. Jest to wynik zmieniającego się, dojrzewającego polskiego rynku oraz chęć dostosowania kryteriów do tych, stosowanych w innych krajach europejskich.

Ranking firm leasingowych

Na podstawie statystyk Związku Polskiego Leasingu prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku. Średni wzrost w rankingu wyniósł 25,81% rok do roku. Dwóch leasingodawców zdążyło już przekroczyć barierę 1 mld złotych finansowania.

Satystyki dotyczące leasingu

Branża leasingowa nadal znajduje się na ścieżce silnego wzrostu. Według danych Związku Polskiego Leasingu firmy leasingowe sfinansowały w 1 kwartale 2016 roku aktywa o wartości 13 mld złotych, czyli o 23% więcej niż przed rokiem. Ten pozytywny obraz psuje jednak ujemna dynamika finansowania maszyn i urządzeń.

Ranking firm leasingowych

Chociaż Idea Leasing i Getin Leasing są spółkami pośrednio kontrolowanymi przez jedną osobę – Leszka Czarneckiego, to do tej pory obydwie działały niezależnie od siebie, w ramach dwóch grup kapitałowych. Teraz to się zmieni. W dniu 13 kwietnia 2016 Idea Bank (jest właścicielem Idea Leasing) poinformował o zawarciu umowy kupna 49,99% akcji Getin Leasing.

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Od początku istnienia FmLeasing.pl informowaliśmy o tym co dzieje się w branży. Opieraliśmy się w tym głównie na komunikatach prasowych dystrybuowanych przez firmy leasingowe i flotowe. Były to ważne newsy z życia tych firm, informacje o nowych ofertach i promocjach, otrzymanych wyróżnieniach i nagrodach, wynikach sprzedaży, wreszcie różnego rodzaju analizy i komentarze. Kończymy jednak ten cykl.

Publikacja dotycząca leasingu

Wdrożyliśmy właśnie certyfikat SSL (Secure Socket Layer) w całym portalu FmLeasing.pl. Objęta została nim zarówno Wyszukiwarka Leasingu oraz cała zawartość serwisu, ale także nasze forum dyskusyjne. Prosimy o kontakt w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niedogodności związanych z tą zmianą. Co to jest certyfikat SSL?

VAT od samochodów osobowych przy leasingu

Teoretycznie z końcem 2016 roku wygasała poprzednia zgoda derogacyjna Komisji Europejskiej na stosowanie przez polski rząd ograniczeń w pełnych odliczeniach VAT zawartego w cenie samochodów osobowych, ratach ich leasingu, wreszcie wszelkich wydatkach eksploatacyjnych, w tym paliwa. Obecnie przedsiębiorcy mogą odliczać 50% VAT, jeżeli samochód osobowy wykorzystywany jest przez nich nie tylko służbowo, ale także prywatnie. Wiele wskazuje na to, że ograniczenia nie znikną nie tylko w 2017, ale także w 2018 i 2019 roku. | Artykuł aktualizowany w dniu 4 kwietnia 2017

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Alior Leasing, to nowa spółka, która rozpoczyna działalność w naszej, bardzo już konkurencyjnej branży. Kilka firm leasingowych skomentowało podsumowanie wyników za 2015, które w ubiegłym tygodniu udostępniły ZPL i PZWLP. Ponadto o kolejnym programie finansowania fabrycznego BZ WBK Leasing oraz o nowej wersji aplikacji mobilnej Alphabet Polska.

Joomla SEF URLs by Artio

facebook-twitter

Portal FmLeasing.pl