Leasing - aktualności


Publikacja dotycząca leasingu

Dwa modele Infiniti otrzymały homologację ciężarową. Jest to EX, którego ceny zaczynają się od 210.600 PLN brutto oraz FX (od 253.900 PLN). Dopłata za homologację wynosi 4.000 PLN.

Publikacja dotycząca leasingu

Rok 2010 ma szansę dać początek rynkowi leasingu konsumenckiego w Polsce. Liczą na to przede wszystkim firmy leasingowe, dla których mogą otworzyć się nowe możliwości prowadzenia działalności leasingowej. Samym konsumentom dostrzeżenie korzyści płynących z leasingu prywatnego może zająć jeszcze trochę czasu.

Publikacja dotycząca leasingu

Firmy leasingowe zanotują w tym roku zyski mniejsze o grubo ponad 30% w stosunku do 2008. Tak szacuje Rzeczpospolita opierając się na wstępnych prognozach dotyczących zysku czterech czołowych firm leasingowych. Dużo mniejsza rentowność w tym roku spodziewana jest od dość dawna.

Publikacja dotycząca leasingu

Zgodnie z uchwałą WZ ZPL z 29 września 2009 r., zatwierdzającej nowy model funkcjonowania Związku, Komitet Wykonawczy ZPL powołał grupy robocze ZPL i kierowników tych grup (oraz wyspecjalizowanych podgrup i zespołów) spośród pracowników firm członkowskich Związku.

Publikacja dotycząca leasingu

8 grudnia 2009 r. w Warszawie, przedstawiciele Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów uhonorowali firmy związane z branżą flotową. Podobnie jak w poprzednim roku, kategorie nagród obejmowały: Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych, Najlepszy Serwis Blacharsko-Lakierniczy oraz Eko Flotę.

Publikacja dotycząca leasingu

Ubezpieczenie przedmiotu leasingu powinno być traktowane jako jednorodna usługa z samym leasingiem. Wiąże się to z koniecznością opodatkowania tą samą stawką VAT. Takie orzeczenie wydał WSA w Warszawie (sygn. III SA/Wa 1022/09) oddalając tym samym skargę BGŻ Leasing na decyzję Izby Skarbowej w Warszawie.

Publikacja dotycząca leasingu

Wszystko wskazuje na to, że potwierdzą się prognozy sprzed kilku miesięcy informujące o spadku rynku leasingowego o 30% w stosunku do 2008. „Parkiet” informuje o tym w dzisiejszym wydaniu. Przypomnijmy, że jeszcze w połowie roku branża leasingowa notowała spadki na poziomie bliskim 40%.

Publikacja dotycząca leasingu

Dziennik Gazeta Prawna przynosi informację, że Izba Skarbowa w Bydgoszczy wydała niekorzystną interpretację dla podatnika, który zamierza leasingować samochód osobowy. Nie będzie on mógł odliczać podatku VAT zawartego w cenie paliwa, natomiast odliczenia od rat leasingowych przysługiwać mu będą tylko w ograniczonej wysokości (60%, nie więcej niż 6000 PLN).

Publikacja dotycząca leasingu

Kryzys na rynku motoryzacyjnym w Polsce nie dotyczy aut klasy premium. Marki posiadające w swojej ofercie najbardziej prestiżowe modele notują w tym roku sprzedaż wyższą niż w roku 2008.

Publikacja dotycząca leasingu

Blisko dwa miesiące temu powątpiewaliśmy w rychłe wprowadzenie ułatwień związanych z wykorzystaniem leasingu w ubieganiu się o dotacje unijne. Wprowadzenie ułatwień zapowiadane było niedawno przez Aleksandrę Pruską z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Publikacja dotycząca leasingu

Rynek samochodów ciężarowych znajduje się nadal w trudnej sytuacji. Pierwsze oznaki ożywienia, zdaniem producentów, powinny nastąpić dopiero w 2011 roku. Póki co sprzedaż nowych samochodów ciężarowych, po 10 miesiącach tego roku jest mniejsza o 60% w stosunku do tego samego okresu w 2008 roku.

Publikacja dotycząca leasingu

Na tą informację czekaliśmy od dawna. Już od kilku miesięcy wiadomo było, że Ministerstwo Finansów będzie konsekwentnie próbowało wprowadzić ograniczenia w odliczeniach VAT od samochodów z kratką. Ma to dotyczyć zarówno VAT zawartego w cenie samych samochodów jak i w paliwach do nich.

Publikacja dotycząca leasingu

16 listopada 2009 roku, niemal w czwartą rocznicę powstania PZWLP, została uruchomiona nowa witryna Związku – pzwlp.pl. Jest ona nowoczesnym, aktualnym i wartościowym, a jednocześnie przyjaznym dla internauty źródłem informacji.

Publikacja dotycząca leasingu

Rośnie popularność usług car fleet management (cfm). Coraz więcej przedsiębiorców docenia korzyści związane z wynajmem długoterminowym i wiążącym się z tym zarządzaniem flotą, a także usługami full service leasing.

Publikacja dotycząca leasingu

Jedną z konsekwencji wyroku ETS w sprawie Magoora jest możliwość ubiegania się o zwrot nadpłaconego VAT za lata poprzednie. Zwrot ten dotyczy samochodów, które w myśl postanowień wyroku dawały prawo do odliczeń pełnej kwoty VAT, które to prawo zostało przez polskiego ustawodawcę ograniczone niezgodnie z przepisami unijnymi.

Publikacja dotycząca leasingu

Potwierdziły się informacje o planach banku DnB Nord wycofania się z działalności leasingowej w Polsce. Bank zamierza koncentrować się na bankowości korporacyjnej w segmentach, w których, pomimo kryzysu możliwy jest wzrost. Zarząd banku uznał, że nie dotyczy to leasingu.

Publikacja dotycząca leasingu

Kilka dni temu pisaliśmy, że firmy Car Fleet Management (CFM) zrzeszone w PZWLP nie zwiększyły ilości obsługiwanej floty po trzecim kwartale, co zatrzymało trend wzrostowy utrzymujący się niezmiennie nawet w kryzysie.

Publikacja dotycząca leasingu

Nowy szef banku PKO BP, Zbigniew Jagiełlo, w rozmowie dla Pulsu Biznesu, zapowiada większe przywiązanie do pełnej nazwy banku PKO Bank Polski. Jagiełło uważa, że PKO BP jest niewiele mówiącym skrótem.

Publikacja dotycząca leasingu

Futura Leasing, BNP Paribas Lease, Fortis Leasing, a teraz Daimler Fleet Management, to firmy leasingowe, które już zmieniły albo niedługo zmienią swoich właścicieli.

Joomla SEF URLs by Artio

Portal FmLeasing.pl