Publikacja dotycząca leasingu

Blisko dwa miesiące temu powątpiewaliśmy w rychłe wprowadzenie ułatwień związanych z wykorzystaniem leasingu w ubieganiu się o dotacje unijne. Wprowadzenie ułatwień zapowiadane było niedawno przez Aleksandrę Pruską z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Publikacja dotycząca leasingu

Rynek samochodów ciężarowych znajduje się nadal w trudnej sytuacji. Pierwsze oznaki ożywienia, zdaniem producentów, powinny nastąpić dopiero w 2011 roku. Póki co sprzedaż nowych samochodów ciężarowych, po 10 miesiącach tego roku jest mniejsza o 60% w stosunku do tego samego okresu w 2008 roku.

Publikacja dotycząca leasingu

Na tą informację czekaliśmy od dawna. Już od kilku miesięcy wiadomo było, że Ministerstwo Finansów będzie konsekwentnie próbowało wprowadzić ograniczenia w odliczeniach VAT od samochodów z kratką. Ma to dotyczyć zarówno VAT zawartego w cenie samych samochodów jak i w paliwach do nich.

Publikacja dotycząca leasingu

Rośnie popularność usług car fleet management (cfm). Coraz więcej przedsiębiorców docenia korzyści związane z wynajmem długoterminowym i wiążącym się z tym zarządzaniem flotą, a także usługami full service leasing.

Publikacja dotycząca leasingu

Jedną z konsekwencji wyroku ETS w sprawie Magoora jest możliwość ubiegania się o zwrot nadpłaconego VAT za lata poprzednie. Zwrot ten dotyczy samochodów, które w myśl postanowień wyroku dawały prawo do odliczeń pełnej kwoty VAT, które to prawo zostało przez polskiego ustawodawcę ograniczone niezgodnie z przepisami unijnymi.

Publikacja dotycząca leasingu

Potwierdziły się informacje o planach banku DnB Nord wycofania się z działalności leasingowej w Polsce. Bank zamierza koncentrować się na bankowości korporacyjnej w segmentach, w których, pomimo kryzysu możliwy jest wzrost. Zarząd banku uznał, że nie dotyczy to leasingu.

Publikacja dotycząca leasingu

Kilka dni temu pisaliśmy, że firmy Car Fleet Management (CFM) zrzeszone w PZWLP nie zwiększyły ilości obsługiwanej floty po trzecim kwartale, co zatrzymało trend wzrostowy utrzymujący się niezmiennie nawet w kryzysie.

Publikacja dotycząca leasingu

Nowy szef banku PKO BP, Zbigniew Jagiełlo, w rozmowie dla Pulsu Biznesu, zapowiada większe przywiązanie do pełnej nazwy banku PKO Bank Polski. Jagiełło uważa, że PKO BP jest niewiele mówiącym skrótem.

Publikacja dotycząca leasingu

Futura Leasing, BNP Paribas Lease, Fortis Leasing, a teraz Daimler Fleet Management, to firmy leasingowe, które już zmieniły albo niedługo zmienią swoich właścicieli.

Publikacja dotycząca leasingu

W trzecim kwartale firmy branży CFM skupione w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów nie zwiększyły ilości obsługiwanej przez siebie floty pojazdów.

Publikacja dotycząca leasingu

Ograniczenia VAT od samochodów z kratką nie wejdą w życie z początkiem 2010 roku. Dotyczy to zarówno VAT zawartego w cenie paliw, jak i tego zawartego w cenie samochodów (również w ratach leasingu). Rada Ministrów nie zaakceptowała propozycji Ministerstwa Finansów wprowadzenia, z dniem 1 stycznia 2010, ograniczeń w odliczeniach VAT zawartego w paliwie.

Publikacja dotycząca leasingu

Związek Polskiego Leasingu opublikował wyniki branży po III kwartale 2009 roku. Zgodnie z oczekiwaniami tempo spadków wyhamowało. Nie ma już tak silnej tendencji do ograniczania nakładów inwestycyjnych wśród małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią większość klientów polskich firm leasingowych.

Publikacja dotycząca leasingu

Po Nowym Roku nadal będzie można odliczać cały VAT od zakupu i leasingu samochodów z kratką, a także od zakupu paliw do nich.
Rada Ministrów nie zaakceptowała propozycji Ministerstwa Finansów wprowadzenia od 01 stycznia 2010 ograniczeń w odliczeniu VAT od paliw do samochodów z kratką.

Publikacja dotycząca leasingu

W ósmej edycji rankingu największych europejskich firm leasingowych, tworzonego przez Leaseurope, znalazło się pięciu przedstawicieli Polski.
Europejski Fundusz Leasingowy (pozycja 41), Bre Leasing (42), BZ WBK Leasing/BZ WBK Finanse&Leasing (54) oraz Millennium Leasing (57) są firmami sklasyfikowanymi samodzielnie.

Publikacja dotycząca leasingu

Konferencja Związku Leasingu Polskiego podsumowująca pierwsze półrocze 2009 roku, na której mieliśmy okazję gościć, dotyczyła nie tylko prezentacji danych statystycznych, ale również prognozy dotyczącej najbliższej przyszłości dotyczącej branży.
Zdaniem przedstawicieli ZPL najgorsze mamy już za sobą. W najbliższych miesiącach tempo spadków powinno wyhamować, a pod koniec roku 2009 powinny pojawić się pierwsze oznaki ożywienia, które zaowocują wzrostem już w pierwszym kwartale 2010 roku.

Publikacja dotycząca leasingu

Na rozpatrzenie skargi kasacyjnej do kontrowersyjnego wyroku WSA w Krakowie, w sprawie odliczeń VAT od wszystkich samochodów osobowych używanych w działalności gospodarczej, będziemy czekać 18 miesięcy!

Publikacja dotycząca leasingu

Tabela Opłat i Prowizji zawiera koszty dodatkowe związane z obsługą zawartej umowy leasingu. W dużej mierze jest to swoisty cennik usług ponadstandardowych. Dlatego znajdują się w nim takie pozycje jak opłata za cesję umowy leasingu, zmiany harmonogramów, zmiany w zapisach umowy, aneksy, przewalutowanie, itp.Są też pozycje związane z windykacją, przykładowo opłaty za monit (wezwanie do zapłaty), jak i koszt ewentualnego wznowienia umowy po wypowiedzeniu.

Publikacja dotycząca leasingu

Artykuł "Loteria Raiffeisen Leasing - Zamień ratę na 3 złote" został przeniesiony do ARCHIWUM

Archiwum nie jest dostępne on-line. Skontaktuj się z nami jeżeli zależy Ci na pozyskaniu tre¶ci tej publikacji.

Publikacja pochodzi z 2009 roku

Publikacja dotycząca leasingu

Z prognoz EurotaxGlass’s Polska wynika, że w nadchodzącym okresie wartość samochodów osobowych będzie malała jeszcze szybciej niż do tej pory. Przeciętnie, nowy samochód osobowy już po roku będzie kosztował jedynie 68% swojej początkowej wartości. Tym samym wskaźnik ten zmniejszył się o 3% w odniesieniu prognoz sprzed roku.

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

20 paź
Tych reklam nie zobaczysz w polskiej TV. Samochód stanie się usługą
19 paź
Już dwie Tesle na polskich drogach są „od nas”
18 paź
Audi dla biznesu na FmLeasing.pl
18 paź
Najnowsze wydanie zestawienia ofert Auto-Abonamentowych
13 paź
Po co wymyślono auta w abonamencie?
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl