Publikacja dotycząca leasingu

Jedną z konsekwencji wyroku ETS w sprawie Magoora jest możliwość ubiegania się o zwrot nadpłaconego VAT za lata poprzednie. Zwrot ten dotyczy samochodów, które w myśl postanowień wyroku dawały prawo do odliczeń pełnej kwoty VAT, które to prawo zostało przez polskiego ustawodawcę ograniczone niezgodnie z przepisami unijnymi.

Publikacja dotycząca leasingu

Potwierdziły się informacje o planach banku DnB Nord wycofania się z działalności leasingowej w Polsce. Bank zamierza koncentrować się na bankowości korporacyjnej w segmentach, w których, pomimo kryzysu możliwy jest wzrost. Zarząd banku uznał, że nie dotyczy to leasingu.

Publikacja dotycząca leasingu

Kilka dni temu pisaliśmy, że firmy Car Fleet Management (CFM) zrzeszone w PZWLP nie zwiększyły ilości obsługiwanej floty po trzecim kwartale, co zatrzymało trend wzrostowy utrzymujący się niezmiennie nawet w kryzysie.

Publikacja dotycząca leasingu

Nowy szef banku PKO BP, Zbigniew Jagiełlo, w rozmowie dla Pulsu Biznesu, zapowiada większe przywiązanie do pełnej nazwy banku PKO Bank Polski. Jagiełło uważa, że PKO BP jest niewiele mówiącym skrótem.

Publikacja dotycząca leasingu

Futura Leasing, BNP Paribas Lease, Fortis Leasing, a teraz Daimler Fleet Management, to firmy leasingowe, które już zmieniły albo niedługo zmienią swoich właścicieli.

Publikacja dotycząca leasingu

W trzecim kwartale firmy branży CFM skupione w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów nie zwiększyły ilości obsługiwanej przez siebie floty pojazdów.

Publikacja dotycząca leasingu

Ograniczenia VAT od samochodów z kratką nie wejdą w życie z początkiem 2010 roku. Dotyczy to zarówno VAT zawartego w cenie paliw, jak i tego zawartego w cenie samochodów (również w ratach leasingu). Rada Ministrów nie zaakceptowała propozycji Ministerstwa Finansów wprowadzenia, z dniem 1 stycznia 2010, ograniczeń w odliczeniach VAT zawartego w paliwie.

Publikacja dotycząca leasingu

Związek Polskiego Leasingu opublikował wyniki branży po III kwartale 2009 roku. Zgodnie z oczekiwaniami tempo spadków wyhamowało. Nie ma już tak silnej tendencji do ograniczania nakładów inwestycyjnych wśród małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią większość klientów polskich firm leasingowych.

Publikacja dotycząca leasingu

Po Nowym Roku nadal będzie można odliczać cały VAT od zakupu i leasingu samochodów z kratką, a także od zakupu paliw do nich.
Rada Ministrów nie zaakceptowała propozycji Ministerstwa Finansów wprowadzenia od 01 stycznia 2010 ograniczeń w odliczeniu VAT od paliw do samochodów z kratką.

Publikacja dotycząca leasingu

W ósmej edycji rankingu największych europejskich firm leasingowych, tworzonego przez Leaseurope, znalazło się pięciu przedstawicieli Polski.
Europejski Fundusz Leasingowy (pozycja 41), Bre Leasing (42), BZ WBK Leasing/BZ WBK Finanse&Leasing (54) oraz Millennium Leasing (57) są firmami sklasyfikowanymi samodzielnie.

Publikacja dotycząca leasingu

Konferencja Związku Leasingu Polskiego podsumowująca pierwsze półrocze 2009 roku, na której mieliśmy okazję gościć, dotyczyła nie tylko prezentacji danych statystycznych, ale również prognozy dotyczącej najbliższej przyszłości dotyczącej branży.
Zdaniem przedstawicieli ZPL najgorsze mamy już za sobą. W najbliższych miesiącach tempo spadków powinno wyhamować, a pod koniec roku 2009 powinny pojawić się pierwsze oznaki ożywienia, które zaowocują wzrostem już w pierwszym kwartale 2010 roku.

Publikacja dotycząca leasingu

Na rozpatrzenie skargi kasacyjnej do kontrowersyjnego wyroku WSA w Krakowie, w sprawie odliczeń VAT od wszystkich samochodów osobowych używanych w działalności gospodarczej, będziemy czekać 18 miesięcy!

Publikacja dotycząca leasingu

Tabela Opłat i Prowizji zawiera koszty dodatkowe związane z obsługą zawartej umowy leasingu. W dużej mierze jest to swoisty cennik usług ponadstandardowych. Dlatego znajdują się w nim takie pozycje jak opłata za cesję umowy leasingu, zmiany harmonogramów, zmiany w zapisach umowy, aneksy, przewalutowanie, itp.Są też pozycje związane z windykacją, przykładowo opłaty za monit (wezwanie do zapłaty), jak i koszt ewentualnego wznowienia umowy po wypowiedzeniu.

Publikacja dotycząca leasingu

Artykuł "Loteria Raiffeisen Leasing - Zamień ratę na 3 złote" został przeniesiony do ARCHIWUM

Archiwum nie jest dostępne on-line. Skontaktuj się z nami jeżeli zależy Ci na pozyskaniu tre¶ci tej publikacji.

Publikacja pochodzi z 2009 roku

Publikacja dotycząca leasingu

Z prognoz EurotaxGlass’s Polska wynika, że w nadchodzącym okresie wartość samochodów osobowych będzie malała jeszcze szybciej niż do tej pory. Przeciętnie, nowy samochód osobowy już po roku będzie kosztował jedynie 68% swojej początkowej wartości. Tym samym wskaźnik ten zmniejszył się o 3% w odniesieniu prognoz sprzed roku.

VAT od samochodów osobowych przy leasingu

Rząd spieszy się, żeby wprowadzić nowe zasady odliczania VAT od samochodów osobowych i jednocześnie "wyeliminować" pojazdy z homologacją od 1 marca 2014. Tymczasem te ostatnie mogą nie zniknąć z rynku zbyt szybko...

VAT od samochodów osobowych przy leasingu

Wiadomo już, że od 1 stycznia 2014 wraca możliwość odliczenia 100 proc. VAT od samochodów z homologacją ciężarową i – jak się okazuje – nie muszą one być nawet wyposażone w kratkę.

VAT od samochodów osobowych przy leasingu

Prezentujemy wykaz dostępnych modeli samochodów osobowych z homologacją ciężarową (z kratką i bez), których nabycie w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2014 roku umożliwiała odliczenie 100 proc. VAT zawartego w cenie bądź ratach leasingu.

Joomla SEF URLs by Artio

facebook-twitter

Portal FmLeasing.pl