Leasing - aktualności


Wiadomości z branży leasingowej

Przejście dotychczasowego prezesa, Wojciecha Rybaka, ze spółki leasingowej do banku wymusiło zmiany w zarządzenie Millennium Leasing.

Wiadomości z branży leasingowej

Minęły zaledwie dwa miesiące od wyboru nowych władz Związku Polskiego Leasingu, tymczasem doszło właśnie do zmiany na kluczowym dla tej organizacji stanowisku przewodniczącego Komitetu Wykonawczego.

Wiadomości z branży leasingowej

W tym roku minie 15 lat obecności Alphabet Polska na naszym rynku. Spółka zaczynała działalność w branży Car Fleet Management w 2001 roku pod nazwą ING Car Lease.

Podstawy leasingu

Historia leasingu w Polsce nierozerwalnie związana jest z historią polskiej transformacji gospodarczej po upadku socjalizmu. Tak jak kształtował się wolny rynek, tak rozwijał się również leasing. EFL jest firmą, która niejako spina tę historię klamrą.

Podstawy leasingu

Zapoznaliśmy się z publikacją dostępną w formie e-booka, pod tytułem „Leasing ciężarówek – o czym trzeba pamiętać, podpisując umowę” Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Ciężko nie zgodzić się z tezą zawartą w przedmowie, że przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się kilku istotnych informacji, co pozwoli uniknąć zbędnych kosztów. Pytanie czy pozycja ta zawiera takie informacje?

Wiadomości z branży leasingowej

Raiffeisen Leasing jest jednym z Narodowych Pośredników Finansowych, obsługujących programy unijne. Od 1 maja 2016 udziela leasingu i pożyczek z gwarancją COSME. W ciągu miesiąca spółka sfinansowała w ten sposób sprzęt rolniczy o wartości blisko 2,3 mln złotych.

Wiadomości z branży leasingowej

Związek Polskiego Leasingu szacuje, że już około pół miliona polskich przedsiębiorstw korzysta z leasingu. Tymczasem 80% firm sektora MŚP, które z leasingu korzysta i korzystało deklaruje swoje zadowolenie z tej usługi.

Wiadomości z branży leasingowej

LeasePlan rozpoczął działalność na polskim rynku CFM w 2002 roku. W 2013 roku firma wysunęła się na czoło branży wynajmu długoterminowego pod względem liczebności floty pojazdów.

Wyjazd za granicę leasingowanym samochodem

Zbliża się okres wakacyjno-urlopowy czyli czas wzmożonych podróży zagranicznych. Zwłaszcza, że po drodze mamy jeszcze EURO 2016, które odbędzie się we Francji i z pewnością przyciągnie wielu kibiców z Polski. Część podróżujących wybierze się za granicę samochodem będącym w leasingu.

Wybór przedmiotu leasingu

Polski Związek Wynajmu i Leasing Pojazdów zmodyfikował zasady kategoryzowania usług wynajmu długoterminowego pojazdów oferowanych przez firmy CFM. Jest to wynik zmieniającego się, dojrzewającego polskiego rynku oraz chęć dostosowania kryteriów do tych, stosowanych w innych krajach europejskich.

Ranking firm leasingowych

Na podstawie statystyk Związku Polskiego Leasingu prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku. Średni wzrost w rankingu wyniósł 25,81% rok do roku. Dwóch leasingodawców zdążyło już przekroczyć barierę 1 mld złotych finansowania.

Satystyki dotyczące leasingu

Branża leasingowa nadal znajduje się na ścieżce silnego wzrostu. Według danych Związku Polskiego Leasingu firmy leasingowe sfinansowały w 1 kwartale 2016 roku aktywa o wartości 13 mld złotych, czyli o 23% więcej niż przed rokiem. Ten pozytywny obraz psuje jednak ujemna dynamika finansowania maszyn i urządzeń.

Ranking firm leasingowych

Chociaż Idea Leasing i Getin Leasing są spółkami pośrednio kontrolowanymi przez jedną osobę – Leszka Czarneckiego, to do tej pory obydwie działały niezależnie od siebie, w ramach dwóch grup kapitałowych. Teraz to się zmieni. W dniu 13 kwietnia 2016 Idea Bank (jest właścicielem Idea Leasing) poinformował o zawarciu umowy kupna 49,99% akcji Getin Leasing.

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Od początku istnienia FmLeasing.pl informowaliśmy o tym co dzieje się w branży. Opieraliśmy się w tym głównie na komunikatach prasowych dystrybuowanych przez firmy leasingowe i flotowe. Były to ważne newsy z życia tych firm, informacje o nowych ofertach i promocjach, otrzymanych wyróżnieniach i nagrodach, wynikach sprzedaży, wreszcie różnego rodzaju analizy i komentarze. Kończymy jednak ten cykl.

Publikacja dotycząca leasingu

Wdrożyliśmy właśnie certyfikat SSL (Secure Socket Layer) w całym portalu FmLeasing.pl. Objęta została nim zarówno Wyszukiwarka Leasingu oraz cała zawartość serwisu, ale także nasze forum dyskusyjne. Prosimy o kontakt w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niedogodności związanych z tą zmianą. Co to jest certyfikat SSL?

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Alior Leasing, to nowa spółka, która rozpoczyna działalność w naszej, bardzo już konkurencyjnej branży. Kilka firm leasingowych skomentowało podsumowanie wyników za 2015, które w ubiegłym tygodniu udostępniły ZPL i PZWLP. Ponadto o kolejnym programie finansowania fabrycznego BZ WBK Leasing oraz o nowej wersji aplikacji mobilnej Alphabet Polska.

Ranking firm leasingowych

Na podstawie statystyk Związku Polskiego Leasingu prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w całym 2015 roku. Z 28 sklasyfikowanych leasingodawców, tylko trzech zanotowało wynik gorszy niż w 2014.

Statystyki dotyczące leasingu

Od 2013 roku włącznie branża leasingowa ustanawia kolejne rekordy pod względem wartości finansowanych aktywów. W 2015 zabrakło zaledwie 200 mln zł do przekroczenia magicznej granicy 50 mld zł. Szansa na to będzie jednak w 2016 roku, bo sprzedaż leasingu ma nadal rosnąć.

Wątpliwości związane z leasingiem

Od 1 lutego 2016 r. obowiązuje podatek bankowy. W teorii będą go płaciły banki w wysokości 0,44% rocznie od wartości zgromadzonych aktywów, m.in. od kwoty udzielonych kredytów. W praktyce jednak zapłacą go klienci, także klienci firm leasingowych. Czy jest się czym przejmować?

Ekran telefonu z ikonami Facebooka i Twittera

Poza naszym forum dyskusyjnym, gdzie możecie w każdej chwili zadawać wszelkie pytania dotyczące leasingu i CFM, prowadzimy także konta społecznościowe na Facebooku i Twitterze. Każde z nich prowadzone jest w swój specyficzny sposób, dlatego mają odmienny charakter nie tylko od siebie nawzajem, ale także od tego, co publikujemy się na portalu FmLeasing.pl.

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Masterlease zaczął finansować w ramach Full Service Leasingu samochody marki Land Rover i Jaguar. Europejski Fundusz Leasingowy obchodzi w tym roku 25 lat istnienia. Raiffeisen Leasing okazuje się być liderem finansowania leasingiem w ramach programów dofinansowujących Unii Europejskiej. Ile nowych samochodów elektrycznych rejestruje się w Polsce? Wie to Alphabet Polska…

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl