Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

PKO Leasing wskoczył na podium po I kw. 2013 roku, a teraz może wzmocnić swoją pozycję poprzez przejęcie konkurencyjnej spółki.

Bank PKO BP ogłosił kilka dni temu, że za kwotę 2,8 mld złotych kupi od grupy Nordea jej (działającą w Polsce) część bankową, ubezpieczeniową oraz leasingowo-faktoringową.

Ta ostatnia funkcjonuje w naszym kraju pod szyldem Nordea Finance Polska. W 2012 roku sfinansowała aktywa o wartości blisko 200 mln złotych, specjalizując się w finansowaniu maszyn i urządzeń, głównie dla przemysłu spożywczego.

Dla porównania PKO Leasing sfinansował w ubiegłym roku aktywa o wartości dziesięciokrotnie większej, a po I kw. 2013 zajął trzecią pozycję wśród firm leasingowych pod względem wartości finansowania. Nordea Finance natomiast w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku w zasadzie wygasiła działalność udzielając finansowania w kwocie zaledwie 8 mln złotych.

Mimo tego, jeżeli dojdzie do włączenia Nordea Finance w struktury PKO Leasing, to pozwoli to tej ostatniej wzmocnić pozycję w walce o podium, która robi się coraz bardziej zacięta.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl