Hyundai Kona przed salonem sprzedaży

Hyundai Finance to nazwa handlowa „fabrycznego” leasingu samochodów marki Hyundai. W rzeczywistości finansującym jest firma BNP Paribas Leasing Services Sp. z o.o. Nie jest to może leasingodawca najwyższych lotów, jednak nadal jest lepiej oceniany niż większość innych fabrycznych finansujących, np.: grupy Volskwagena czy Toyoty, nie mówiąc już o Santanderze, który finansuje, np.: Mazdę.

Jednak nie będziemy wdawać się w omawianie szczegółów oferty i warunków umownych, a także jakości obsługi klienta przez BNP Paribas – te informacje są raczej zarezerwowane dla użytkowników naszej Wyszukiwarki Leasingu, którzy korzystają z opcji analizy warunków.

Duże różnice w ofercie Hyundai Finance pomiędzy dealerami

To na co chcemy jednak zwrócić uwagę, to bardzo duże różnice w kosztach oferty Hyundai Finance pomiędzy poszczególnymi dealerami na terenie całego kraju. Od dłuższego już czasu obserwujemy sytuacje, w których ten sam klient uzyskuje zupełnie inne warunki finansowania u dealera X, jeszcze inne u dealera Y i jeszcze inne u dealera Z. Chodzi oczywiście o proponowany koszt leasingu, który przedstawiany jest w salonach Hyundaia. Niektórzy potrafią zaproponować marżę na poziomie 4,7 – 5%, podczas gdy inni nawet ponad 7%. Ma to bardzo duży wpływ na oprocentowanie leasingu, a ostatecznie na całkowity koszt nabycia nowego Hyundaia.

Pokazujemy to na konkretnym przykładzie, w poniższej tabelce. Sytuacja ta dotyczy jednego z naszych użytkowników, którzy skorzystał z Wyszukiwarki i uzyskał oferty od bankowych leasingodawców, a dodatkowo zwrócił się do trzech różnych dealerów o przygotowanie oferty Hyundai Finance.

Porównanie ofert leasingowych - Hyundai

  Najtańsza oferta z Wyszukiwarki
Hyundai Finance - delaer nr 1
Hyundai Finance - dealer nr 2
Hyundai Finance - dealer nr 3
Cena samochodu (netto) 85000 zł
Okres leasingu 4 lata (47 rat)
Wpłata własna 10%
Oprocentowanie rzeczywiste 4,1% 4,9% 5,7% 7,1%
Koszt całkowity leasingu z wykupem 107,6% 109,2% 110,7% 113,5%
Kosz całkowity leasingu z wykupem (netto) 91500 zł 92810 zł 94120 zł 96470 zł
Drożej od najtańszej oferty o (netto) - 1310 zł 2620 zł 4970 zł

Jak widać różnice w koszcie oferty leasingu potrafią być znaczące pomiędzy różnymi dealerami i podkreślamy, że nie jest to przypadek odosobniony, a raczej reguła.

Jaka jest przyczyna tak dużych różnic?

Dealerzy otrzymują prowizję od firm leasingowych za polecenie klienta. Jest ona tym wyższa, im drożej sprzedadzą ofertę finansowania – jest to normalna sprawa.

Jak sobie z tym radzić?

Podobnie jak zrobił to nasz czytelnik, czyli należy skontaktować się z kilkoma dealerami Hyundaia i poprosić o ofertę finansowania. Dobrze jest także uzyskać propozycje leasingu od innych instytucji i porównać je wszystkie ze sobą.

Gdyby nasz czytelnik zdecydował się na pierwszą propozycję, którą otrzymał (dealer nr 3), to przepłaciłby sumarycznie za leasing blisko 5 tys. złotych w porównaniu z ofertą, na którą ostatecznie się zdecydował. Pomijamy już lepszą jakość tej propozycji. Co więcej, nawet w ramach Hyundai Finance byłby w stanie zaoszczędzić blisko 3,7 tys. zł – wystarczyło, że skontaktował się z dealerem w innej dzielnicy…

Na marginesie - jeśli masz już ofertę od dealera i masz wątpliwości, czy jest ona korzystna, to możesz przesłać ją do nas do sprawdzenia.

Dlaczego fabryczni leasingodawcy to najczęściej zły wybór

Temat leasingu fabrycznego przewijał się na naszym forum wielokrotnie – przewijał w sensie negatywnym. Również pytania z prośbami o pomoc i poradę, które do nas docierają bardzo często dotyczą zachowań nie fair ze strony fabrycznych finansujących. Czas więc zrobić małe podsumowanie i wyjaśnić, dlaczego firmy oferujące ten rodzaj leasingu stają się obiektem tak wielu skarg i narzekań. Więcej w naszym poradniku: Leasing fabryczny - dlaczego jest tyle skarg?

Polecamy także więcej informacji: Leasing Hyundai

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

1. Wypełnij tylko jeden formularz
2. Otrzymasz wiele ofert i naszą analizę
3. Sam wybierzesz najlepszą propozycję

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl