Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Hyundai Kona przed salonem sprzedaży

Hyundai Finance to nazwa handlowa „fabrycznego” leasingu samochodów marki Hyundai. W rzeczywistości finansującym jest firma BNP Paribas Leasing Services Sp. z o.o. Nie jest to może leasingodawca najwyższych lotów, jednak nadal jest lepiej oceniany niż większość innych fabrycznych finansujących, np.: grupy Volskwagena czy Toyoty, nie mówiąc już o Santanderze, który finansuje, np.: Mazdę.

Jednak nie będziemy wdawać się w omawianie szczegółów oferty i warunków umownych, a także jakości obsługi klienta przez BNP Paribas – te informacje są raczej zarezerwowane dla użytkowników naszej Wyszukiwarki Leasingu, którzy korzystają z opcji analizy warunków.

Duże różnice w ofercie Hyundai Finance pomiędzy dealerami

To na co chcemy jednak zwrócić uwagę, to bardzo duże różnice w kosztach oferty Hyundai Finance pomiędzy poszczególnymi dealerami na terenie całego kraju. Od dłuższego już czasu obserwujemy sytuacje, w których ten sam klient uzyskuje zupełnie inne warunki finansowania u dealera X, jeszcze inne u dealera Y i jeszcze inne u dealera Z. Chodzi oczywiście o proponowany koszt leasingu, który przedstawiany jest w salonach Hyundaia. Niektórzy potrafią zaproponować marżę na poziomie 4,7 – 5%, podczas gdy inni nawet ponad 7%. Ma to bardzo duży wpływ na oprocentowanie leasingu, a ostatecznie na całkowity koszt nabycia nowego Hyundaia.

Pokazujemy to na konkretnym przykładzie, w poniższej tabelce. Sytuacja ta dotyczy jednego z naszych użytkowników, którzy skorzystał z Wyszukiwarki i uzyskał oferty od bankowych leasingodawców, a dodatkowo zwrócił się do trzech różnych dealerów o przygotowanie oferty Hyundai Finance.

Porównanie ofert leasingowych - Hyundai

  Najtańsza oferta z Wyszukiwarki
Hyundai Finance - delaer nr 1
Hyundai Finance - dealer nr 2
Hyundai Finance - dealer nr 3
Cena samochodu (netto) 85000 zł
Okres leasingu 4 lata (47 rat)
Wpłata własna 10%
Oprocentowanie rzeczywiste 4,1% 4,9% 5,7% 7,1%
Koszt całkowity leasingu z wykupem 107,6% 109,2% 110,7% 113,5%
Kosz całkowity leasingu z wykupem (netto) 91500 zł 92810 zł 94120 zł 96470 zł
Drożej od najtańszej oferty o (netto) - 1310 zł 2620 zł 4970 zł

Jak widać różnice w koszcie oferty leasingu potrafią być znaczące pomiędzy różnymi dealerami i podkreślamy, że nie jest to przypadek odosobniony, a raczej reguła.

Jaka jest przyczyna tak dużych różnic?

Dealerzy otrzymują prowizję od firm leasingowych za polecenie klienta. Jest ona tym wyższa, im drożej sprzedadzą ofertę finansowania – jest to normalna sprawa.

Jak sobie z tym radzić?

Podobnie jak zrobił to nasz czytelnik, czyli należy skontaktować się z kilkoma dealerami Hyundaia i poprosić o ofertę finansowania. Dobrze jest także uzyskać propozycje leasingu od innych instytucji i porównać je wszystkie ze sobą.

Gdyby nasz czytelnik zdecydował się na pierwszą propozycję, którą otrzymał (dealer nr 3), to przepłaciłby sumarycznie za leasing blisko 5 tys. złotych w porównaniu z ofertą, na którą ostatecznie się zdecydował. Pomijamy już lepszą jakość tej propozycji. Co więcej, nawet w ramach Hyundai Finance byłby w stanie zaoszczędzić blisko 3,7 tys. zł – wystarczyło, że skontaktował się z dealerem w innej dzielnicy…

Na marginesie - jeśli masz już ofertę od dealera i masz wątpliwości, czy jest ona korzystna, to możesz przesłać ją do nas do sprawdzenia.

Dlaczego fabryczni leasingodawcy to najczęściej zły wybór

Temat leasingu fabrycznego przewijał się na naszym forum wielokrotnie – przewijał w sensie negatywnym. Również pytania z prośbami o pomoc i poradę, które do nas docierają bardzo często dotyczą zachowań nie fair ze strony fabrycznych finansujących. Czas więc zrobić małe podsumowanie i wyjaśnić, dlaczego firmy oferujące ten rodzaj leasingu stają się obiektem tak wielu skarg i narzekań. Więcej w naszym poradniku: Leasing fabryczny - dlaczego jest tyle skarg?

Polecamy także więcej informacji: Leasing Hyundai

Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl