Publikacja dotycząca leasingu

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w środę (20.04.2011) ustawę o ograniczaniu barier administracyjnych. Część z całego pakietu jej rozwiązań otwiera drogę do rozwinięcia się na polskim rynku leasingu konsumenciego.  Zapisy ustawy zaczną obowiązywać od 1 lipca 2011 roku.

Leasing konsumencki, zwany inaczej prywatnym, jest usługą skierowaną dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Może on być dobrą alternatywą, m.in. dla kredytu bankowego, ale także wprowadzić w Polsce szereg innych, korzystnych dla konsumentów rozwiązań i udogodnień związanych z finansowaniem zakupu dóbr (prawdopodobnie głównie samochodów). Ciężko jeszcze jest przewidzieć jak w Polsce ukształtuje się oferta leasingu dla konsumentów. W krajach ekonomicznie rozwiniętych leasing dla osób prywatnych stanowi nawet 1/3 (a w niektórych krajach jeszcze więcej) ogółu rynku leasingu.

Do tej pory barierą w rozwoju tej usługi w Polsce były niejasne i niespójne przepisy, głównie podatkowe. Obecnie, dzięki wysiłkom branży leasingowej, a także przychylności Ministerstwa Gospodarki pod kierownictwem Waldemara Pawlaka formalne bariery zostały zniesione.

Data publikacji: 21.04.2011

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl