Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Ministerstwo Finansów przygotowuje przepisy, które mogą, pośrednio, bardzo negatywnie wpłynąć na branżę leasingową. Chodzi o propozycję zmian w przepisach związanych z tzw. cienką kapitalizacją.

O projekcie MinFinu informuje poniedziałkowy Puls Biznesu. Mowa jest o przepisach, które w Polsce obowiązują od 10 lat i które w założeniu mają uniemożliwić wyprowadzanie kapitału z Polski do zagranicznych spółek matek przez wysoko oprocentowane pożyczki wewnątrz grupy, jeżeli wartość pożyczki przekroczy trzykrotność kapitału zakładowego (odsetek nie można wtedy zaliczyć w koszty). 
Obecne rozwiązanie dotyczy finansowania czerpanego tylko od spółek matek, natomiast MinFin chce zacieśnienia przepisów poprzez objęcie zakazem wszystkich pożyczek – nie tylko od spółek matek, ale także od innych podmiotów pozostających w grupie kapitałowej.

Nietrudno domyślić się, że proponowane zmiany, które mają wejść w życie od 1 stycznia 2014 roku, uderzą głównie w spółki leasingowe, których wartość kapitałów zakładowych jest wielokrotnie mniejsza od środków finansowych pozyskiwanych w ramach ich grup kapitałowych na swoją działalność.

Mariusz Kurzac, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu i prezes ING Lease, w wypowiedzi dla PB, twierdzi, że „w ciągu pierwszego roku od wejścia w życie nowych przepisów rynek leasingowy może się skurczyć o co najmniej 25 proc.”

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu >

Nowsze:  Ciąg dalszy przepychanek o cienką kapitalizację

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl