Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Tego się wystrzegaj w leasingu

Branża leasingowa i wynajmu długoterminowego nie jest jedyną, w której przyznawane są najróżniejsze nagrody i wyróżnienia. Firmy leasingowe i CFM co i rusz zostają laureatami i zwycięzcami przeróżnych konkursów i plebiscytów. Doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu o nich więcej informować.

Za dużo tego

Informacjami o kolejnych nagrodach jesteśmy dosłownie bombardowani. W zasadzie nie ma miesiąca, żebyśmy nie otrzymywali komunikatów z różnych firm leasingowych i flotowych, że właśnie zostali zwycięzcą tego bądź innego plebiscytu.

Pomysłów na kolejne konkursy nie brakuje. Można być nagrodzonym a to za bycie najbardziej innowacyjnym, a to za wprowadzenie jakiegoś produktu, a to za wzrost sprzedaży, za postęp technologiczny, za wzorową obsługę klienta, za wdrażanie ekologicznych rozwiązań, za wizerunek, za bycie gazelą albo inna antylopą.

Ilość tego typu „eventów” zdaje się rosnąć z roku na rok.

Firmy z branży niewinne

Warto dodać, że nie każda firma leasingowa ma szansę zostać wyróżniona w tego rodzaju konkursach. Szansę na to mają tylko te firmy, które… mają odpowiedni budżet reklamowy.

Przy czym zaznaczamy, że nie mamy żadnych pretensji do leasingodawców, którzy decydują się na udział w takich przedsięwzięciach. Dla każdej z tych firm jest to szansa, żeby chociaż przez chwilę przebić się z pozytywną informacją do mediów branżowych i przy okazji zaprezentować swoją ofertę.

Kto na tym zyskuje?

Jednak, tak naprawdę, głównym beneficjentem kolejnych plebiscytów, są najczęściej ich organizatorzy. Najczęściej nie chodzi o to, żeby rzeczywiście wyłonić najlepszą firmę czy produkt, ale żeby zarobić na całej imprezie. Tylko tyle i niewiele więcej.

Dla świadomego klienta informacja o wyróżnieniu branżowym jest bez znaczenia

Nie chcemy też generalizować – nie każdy konkurs jest pozbawiony sensu czy wartości.

Doszliśmy jednak do wniosku, że przestajemy – na łamach FmLeasing.pl – informować o wszelkich wyróżnieniach i nagrodach przyznawanych firmom leasingowym i CFM, bo z punktu widzenia naszych czytelników, czyli świadomych klientów branży, informacje o takich nagrodach są bez znaczenia.

Nie raz okazywało się, że wyróżnioną, dla przykładu za obsługę klienta jest firma, do której czasem ciężko nawet się dodzwonić. Z drugiej natomiast strony może być rzetelny leasingodawca, które nie ma szans na nagrodę, bo nie przejawia aktywności reklamowej tam, gdzie powinien i nawet nie jest brany pod uwagę.

Nie ma zatem sensu pomagać w tej „dezinformacji”. Jeżeli będziemy jeszcze kiedyś informować o nagrodach, to tylko takich, które rzeczywiście należy uznać za wartościowe.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Czy istnieje najlepsza firma leasingowa?

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl