Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Firmy należące do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowały wyniki po I kwartale 2011 roku. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrost wyniósł 16,4%.

Po I kwartale 2011 roku 16 z 17 firm członkowskich PZWLP łącznie finansowało i zarządzało 85.942 pojazdami. Oznacza to wzrost – rok do roku – o 16,4%, czyli 12.111 pojazdów. Na koniec marca br. w full service leasingu (FSL) było łącznie 70.490 pojazdów, w Leasingu z serwisem (LS) – 6.445, a w wyłącznym zarządzaniu – 9.007 samochodów.

Według naszych analiz PZWLP utrzymuje swój udział w polskim rynku wynajmu. Obecnie floty naszych członków stanowią ponad 66% branży wynajmu długoterminowego ogółem, a w jej najważniejszym i najdynamiczniej rozwijającym się produkcie – full service leasingu – ten udział przekracza 70% – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Rynkowi liderzy – członkowie PZWLP oraz występujące wspólnie jako Masterlease firmy Prime Car Management i Futura Leasing – w branży wynajmu ogółem mieli łączny udział 81,6%, a w produkcie FSL – 82,7%.

Wśród zrzeszonych w PZWLP firm największą liczbę pojazdów w FSL (13.124) miał LeasePlan Fleet Management, który został również liderem wyłącznego zarządzania (2.449). W Leasingu z serwisem pierwsze miejsce zajął Bankowy Fundusz Leasingowy (2.751 aut), który dysponował także największą pojedynczą flotą (982 pojazdy).

W klasyfikacji najczęściej wynajmowanych we flotach naszych członków modeli samochodów obserwujemy ciekawe zmiany, które być może staną się rynkowym trendem. Ponownie wygrał ford focus, jednak od początku 2011 roku coraz silniejszą pozycję zajmują najpopularniejsze modele skody: octavia i fabia – wyjaśnia Leszek Pomorski.

Pierwszych pięć miejsc w Związku zajęły kolejno firmy: LeasePlan Fleet Management, Arval Service Lease, ING Car Lease, Carefleet i BRE Leasing.

Data publikacji: 06.05.2011

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl