Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Członkowie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowali wyniki po dwóch kwartałach br. W stosunku do ubiegłego roku nastąpił przyrost ilości pojazdów o 7,72%, z czego najwięcej w sektorze full service leasing (FSL).

Wyniki po pierwszym półroczu 2010 obejmują 15 z 16 zrzeszonych w PZWLP firm. Nowy członek PZWLP – VB Leasing rozpocznie raportowanie z początkiem 2011 roku. Członkowie Związku finansowali i zarządzali łącznie 76.200. pojazdami. W FSL były 63.033 samochody, w leasingu z serwisem (LS) – 4.049, a w wyłącznym zarządzaniu (FM) – 9.118 aut. Łącznie z wynikami Masterlease, 16 firm dysponowało w wynajmie długoterminowym 95.940 pojazdami.

Zainteresowanie usługami wynajmu w Polsce jest bardzo duże i wciąż rośnie – mówi Leszek Pomorski, prezes PZWLP. Mimo kryzysu, który - chociaż w mniejszej skali - nie ominął w ubiegłym roku Polski, nasza branża ma się dobrze. Ograniczenia budżetów zmobilizowały nas do szukania nowych rozwiązań, co sprawiło, że mogliśmy usprawniać metody zarządzania, oferować klientom optymalne rozwiązania i w ostateczności wzmocnić swą własną pozycję rynkową.

Pierwszą piątkę firm członkowskich, według stanu z 30 czerwca 2010 r., tworzą:
1. LeasePlan Fleet Management,
2. Arval Service Lease
3. ING Car Lease
4. Carefleet
5. BRE Leasing.

Największą liczbą pojazdów wśród 16 zrzeszonych firm w FSL dysponował LeasePlan Fleet Management (11.405), a w leasingu z serwisem – Bankowy Fundusz Leasingowy (2.107). Pierwsze miejsce w kategorii wyłącznego zarządzania (2.223 auta) oraz największej pojedynczej floty (1.309 pojazdów) zajęła Corpo Flota. Najpopularniejszym modelem flotowym został tradycyjnie ford focus.

Data publikacji: 19.08.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl