Ranking firm leasingowych

Na podstawie statystyk Związku Polskiego Leasingu prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku. Średni wzrost w rankingu wyniósł 25,81% rok do roku. Dwóch leasingodawców zdążyło już przekroczyć barierę 1 mld złotych finansowania.

Aktualizacja

Sprawdź najnowszy ranking za 2019 rok: Ranking firm leasingowych w 2019 roku

Barierę 1 mld przekroczył stały lider, czyli Europejski Fundusz Leasingowy, który osiągnął wartość 1,14 mld zł (wzrost 25,73% r/r) oraz mLeasing z wartością 1,01 mld zł. Przypomnijmy, że mLeasing powrócił na miejsce wicelidera w rankingu za 2015 rok po kilkuletniej przerwie. Wyniki po pierwszych trzech miesiącach 2016 wydają się potwierdzać, że nie był to tylko jednorazowy zryw. Spółka zanotowała wzrost wartości finansowania aż o 45,09%.

Jeszcze większym wzrostem mogą pochwalić się spółki oferujące finansowanie fabryczne, np.: MAN Financial Services Poland (52,31%), Scania Finance Polska (59,95%), Volkswagen Leasing (87,03%), czy BMW Financial Services Polska, który ma aż dwukrotnie lepszy wynik niż przed rokiem, dokładnie 100,92% wzrostu. Jest to kolejny sygnał potwierdzający, że na polskim rynku rośnie znaczenie leasingodawców, tzw. fabrycznych. Przyznajemy to z nieskrywanym smutkiem, bo jak dotychczas jakość obsługi i stosunek do klienta firm z tej grupy najczęściej zostawia wiele do życzenia.

Jak już niektórzy wiedzą kiepsko w minionym kwartale wypadło finansowanie maszyn i urządzeń. Dlatego gorszą niż przed rokiem sprzedaż zanotowało wielu leasingodawców specjalizujących się w tym segmencie rynku, np.: IKB Leasing (-14,71%), Siemens Finance (-14,74%), ING Lease (-9,09%), Deutsche Leasing Polska (-26,64%) - ta ostatnia firm zanotowała największy spadek sprzedaży spośród wszystkich firm w rankingu.

Na oddzielny akapit „zasłużył” Getin Leasing, którego sprzedaż zmalała o 11,11% r/r. Co przy dobrych wynikach bezpośredniej konkurencji spowodowało spadek tej firmy aż na siódme miejsce w rankingu, wobec trzeciego miejsca na koniec 2015 roku. Stało się to głównie z powodu zawirowań jakie dzieją się wokół spółki, a które opisywaliśmy kilkanaście dni temu.

Pamiętaj, że to nie jest zestawienie najlepszych leasingodawców, tylko tych, którzy mają najwyższą sprzedaż. Wysoka pozycja w tym rankingu niekoniecznie oznacza wysoką jakość oferty - czasem jest wręcz odwrotnie…

Jeżeli chcesz otrzymać tanią ofertę bezpośrednio (bez pośredników) od najlepszych polskich firm leasingowych, to skorzystaj z naszej Wyszukiwarki Leasingu FmLeasing.pl. Przy okazji dostaniesz od nas bezpłatną analizę ze wskazówkami i swoistym rankingiem pozwalającym wybrać najlepszą firmę leasingową.

Ranking firm leasingowych w Polsce po 1 kwartale 2016 roku

OGÓŁEM: Liderzy finansowania środków trwałych (ogółem) w Polsce po 1 kwartale 2016

Ranking firm leasingowych po 1 kwartale 2016

POJAZDY: Liderzy finansowania pojazdów po 1 kwartale 2016

Liderzy finansowania pojazdów po 1 kwartale 2016 roku

MASZYNY: Liderzy finansowania maszyn i urządzeń po 1 kwartale 2016 roku

Liderzy finansowania maszyn i urządzeń po 1 kwartale 2016 roku

Firmy ujęte w zestawieniu: Europejski Fundusz Leasingowy, mLeasing, BZ WBK Leasing, PKO Leasing, Millennium Leasing, Raiffeisen-Leasing Polska, Getin Leasing, ING Lease, Volkswagen Leasing GmbH, Pekao Leasing, Idea Leasing & Fleet, BNP Paribas Leasing Solutions, BMW Financial Services Polska, SG Equipment Leasing Polska, De Lage Landen Leasing Polska, Scania Finance Polska, Grupa Masterlease, Siemens Finance, Impuls-Leasing Polska, MAN Financial Services Poland, FGA Leasing Polska, Deutsche Leasing Polska, akf leasing Polska, ORIX POLSKA, SGB Leasing, Caterpillar Financial Services Poland, IKB Leasing Polska, Leasing Polski, NL-Leasing Polska,

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Leasing po 1 kwartale 2016. Wzrost o 23%, ale co dalej z inwestycjami?

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...
 

Portal FmLeasing.pl