Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Ranking firm leasingowych

Na podstawie statystyk Związku Polskiego Leasingu prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży po trzech kwartałach 2016 roku. Teoretycznie mamy już nowego lidera, ale w praktyce jeszcze nie. Poza tym brak jest większych zmian, zarówno na podium, jak i w czołówce.

Aktualizacja

Sprawdź najnowszy ranking za 2022 rok: Ranking firm leasingowych w 2023 roku

Europejski Fundusz Leasingowy pozostawał pozostaje liderem branży leasingowej nieprzerwanie od początku swojego istnienia, tj. od 25 lat. Jednak w obliczu łączenia Idea Leasing z Getin Leasing szykuje się zmiana na tej pozycji. Najwyraźniej jednak zarządzający spółkami kontrolowanymi przez Leszka Czarneckiego chcieli przyspieszyć objęcie tronu, przynajmniej na papierze, bo od tego kwartału obie firmy zaraportowały wyniki sprzedaży wspólnie. Tym samym Grupa Idea Getin Leasing z łączną wartością sprzedaży na poziomie 4,2 mld złotych wyprzedziła EFL, który osiągnął wartość 3,7 mld złotych. Pamiętać jednak trzeba, że zarówno Getin, jak i Idea nadal działają oddzielnie, pod swoimi szyldami, więc jest za wcześnie, żeby odtrąbić zmianę lidera branży.

W przypadku pozostałych firm w zasadzie nie mamy żadnej istotnej zmiany w porównaniu z półroczem 2016. Poza wspomnianą powyżej zmianą "na papierze", żadna z firm zarówno z podium, jak i z czołówki nie zanotowała zmian pozycji w rankingu.

Jeżeli chodzi o dynamikę, to tradycyjnie już w tym roku najmocniej rosną firmy oferujące finansowanie fabryczne. Natomiast najgorzej radzą sobie firmy, w których portfelu przeważa leasing maszyn i urządzeń. Wyjątkiem jest "papierowy lider", czyli Grupa Idea Getin, która notuje łączny spadek sprzedaży o ponad 7%, co negatywnie wyróżnia ją na tle bezpośredniej konkurencji – EFL wzrost o 22%, mLeasing o 16%, PKO Leasing aż o 35%.

Czerwony wykrzyknik - osrzeżeniePamiętaj! To nie jest ranking najlepszych leasingodawców, tylko tych, którzy mają najwyższą sprzedaż. Wysoka pozycja w tym rankingu niekoniecznie oznacza wysoką jakość oferty - czasem jest wręcz odwrotnie.

Oferty najlepiej ocenianych leasingodawców

Jeżeli chcesz otrzymać oferty bezpośrednio (bez pośredników) od najlepszych polskich firm leasingowych, to skorzystaj z naszej Wyszukiwarki Leasingu. Bezpłatnie dostaniesz od nas także analizę ze wskazówkami i swoistym rankingiem pozwalającym wybrać najlepszą firmę leasingową.

Ranking firm leasingowych w Polsce po 3 kwartale 2016 roku

OGÓŁEM: Liderzy finansowania środków trwałych (ogółem) w Polsce po 3 kwartale 2016

Ranking firm leasingowych po 3 kwartale 2016

POJAZDY: Liderzy finansowania pojazdów po 3 kwartale 2016

Liderzy finansowania pojazdów po 3 kwartale 2016 roku

MASZYNY: Liderzy finansowania maszyn i urządzeń po 3 kwartale 2016 roku

Liderzy finansowania maszyn i urządzeń po 3 kwartale 2016 roku

Firmy ujęte w zestawieniu: Europejski Fundusz Leasingowy, mLeasing, BZ WBK Leasing, PKO Leasing, Millennium Leasing, Raiffeisen-Leasing Polska, Getin Leasing, ING Lease, Volkswagen Leasing GmbH, Pekao Leasing, Idea Leasing & Fleet, BNP Paribas Leasing Solutions, BMW Financial Services Polska, SG Equipment Leasing Polska, De Lage Landen Leasing Polska, Scania Finance Polska, Grupa Masterlease, Siemens Finance, Impuls-Leasing Polska, MAN Financial Services Poland, FGA Leasing Polska, Deutsche Leasing Polska, akf leasing Polska, ORIX POLSKA, SGB Leasing, Caterpillar Financial Services Poland, IKB Leasing Polska, Leasing Polski, NL-Leasing Polska

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Po 3 kwartale 2016 leasing rośnie, ale nie przyspiesza

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl