Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Ranking firm leasingowych

Na podstawie statystyk Związku Polskiego Leasingu prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w pierwszej połowie 2016 roku. Walka o miano lidera trwa…

Aktualizacja

Sprawdź najnowszy ranking za 2022 rok: Ranking firm leasingowych w 2023 roku

Liderem branży niezmiennie pozostaje EFL ze sprzedażą o wartości 2,474 mld zł i sądząc po imponującej dynamice (+25% r/r) nie ma zamiaru ustąpić pierwszego miejsca łączącym się niebawem spółkom Getin Leasing i Idea Leasing. To one są obecnie wirtualnym liderem z łączną sprzedażą 2,744 mld zł. Niemniej ich dynamika wygląda znacznie gorzej niż w przypadku EFL. Idea co prawda urosła o 9,17%, ale Getin zmniejszył sprzedaż o prawie 12%. Licząc łącznie, spółki zmniejszyły wartość finansowania w stosunku do 1 połowy 2015 roku o 3,5%. Niemniej EFL musi jeszcze bardziej przyśpieszyć, chcąc zachować pozycję lidera w 2017 roku.

Wiceliderem, podobnie jak na koniec 2015 roku niezmiennie pozostaje mLeasing. Natomiast żadna z firm nie może na razie zagrzać na dłużej miejsca na trzecim stopniu podium. Na koniec 2015 roku brązowy medal wywalczył Getin Leasing, trzy miesiące później trafił on do BZ WBK Leasing, a na koniec półrocza 2016 nowym brązowym medalistą jest PKO Leasing. Sądząc zresztą po jego wzroście +35% (największy w pierwszej dziesiątce) ma ambicje na dłużej pozostać na podium i to nie koniecznie na jego ostatnim stopniu.

Jednak rekordową dynamikę notują leasingodawcy oferujący finansowanie fabryczne. Spółki BMW i Volkswagena urosły o ponad 90%. Niewiele gorzej wygląda Scania i MAN.

W rankingu mamy także dwa debiuty. Leasing Polski i Alior Leasing, które niedawno przystąpiły do ZPL.

Czerwony wykrzyknik - osrzeżeniePamiętaj! To nie jest ranking najlepszych leasingodawców, tylko tych, którzy mają najwyższą sprzedaż. Wysoka pozycja w tym rankingu niekoniecznie oznacza wysoką jakość oferty - czasem jest wręcz odwrotnie.

Oferty najlepiej ocenianych leasingodawców

Jeżeli chcesz otrzymać oferty bezpośrednio (bez pośredników) od najlepszych polskich firm leasingowych, to skorzystaj z naszej Wyszukiwarki Leasingu. Bezpłatnie dostaniesz od nas także analizę ze wskazówkami i swoistym rankingiem pozwalającym wybrać najlepszą firmę leasingową.

Ranking firm leasingowych w Polsce po 2 kwartale 2016 roku

OGÓŁEM: Liderzy finansowania środków trwałych (ogółem) w Polsce po 2 kwartale 2016

Ranking firm leasingowych po 2 kwartale 2016

POJAZDY: Liderzy finansowania pojazdów po 2 kwartale 2016

Liderzy finansowania pojazdów po 2 kwartale 2016 roku

MASZYNY: Liderzy finansowania maszyn i urządzeń po 2 kwartale 2016 roku

Liderzy finansowania maszyn i urządzeń po 2 kwartale 2016 roku

Firmy ujęte w zestawieniu: Europejski Fundusz Leasingowy, mLeasing, PKO Leasing, BZ WBK Leasing, Raiffeisen-Leasing Polska, Millennium Leasing, ING Lease (Polska), Getin Leasing SA, IDEA Leasing, Pekao Leasing, Volkswagen Leasing, BNP Paribas Lease Group, SG Equipment Leasing Polska, BMW Financial Services Polska, De Lage Landen Leasing Polska, Siemens Finance, Scania Finance Polska, Masterlease Group, Impuls-Leasing Polska, MAN Financial Services Poland, Alior Leasing, Deutsche Leasing Polska, FCA Leasing Polska, Caterpillar Financial Services Poland, akf leasing Polska, IKB Leasing Polska, ORIX Polska, SGB Leasing, Leasing Polski, NL-Leasing Polska

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Leasing w I półroczu 2016. Wzrost o 17,7% i zapowiedź przebicia granicy 60 mld na koniec roku

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl