Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Ranking firm leasingowych

Na podstawie statystyk Związku Polskiego Leasingu prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w całym 2016 roku. W 2015 roku, po raz pierwszy w historii, jedna z firm przekroczyła próg 4 mld zł finansowania, natomiast w 2016 zrobiła to już cała pierwsza piątka rankingu.

Aktualizacja

Sprawdź najnowszy ranking za 2022 rok: Ranking firm leasingowych w 2023 roku

Co więcej, dwaj pierwsi leasingodawcy przekroczyli nawet kwotę 5 mld złotych, przy czym Grupa Idea Getin zrobiła to bardziej na papierze, bo chociaż Getin ma zostać połączony z Ideą, to na razie obie spółki funkcjonują oddzielnie. Więc pozycję lidera branży na koniec 2016 roku zapewniło im jedynie łączne zaraportowanie wyników. Wobec tego nadal za faktycznego lidera można uznawać EFL, który jest nim nieprzerwanie od 25 lat i pozostanie tak przynajmniej do formalnego wchłonięcia Getinu przez Ideę…. Czyżby? Okazuje się, że gdyby EFL utrzymał w 2017 roku taką samą dynamikę wzrostu jak w 2016 (+17,35%), a Idea z Getinem nie przestałaby tracić (-5,94%), to EFL także na koniec 2017 roku mógłby triumfować…. Chyba, że w 2017 roku zostanie zamknięta fuzja PKO Leasing z Raiffeisen Leasing. W 2016 obie te spółki sfinansowały aktywa o wartości 7,72 mld złotych. Na taki wynik nie będzie już mocnych, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak dużą dynamikę w minionym roku osiągnął PKOL (+32,44%).

Jeżeli chodzi o poszczególne pozycje w rankingu, to sytuacja generalnie nie zmieniła się od trzeciego kwartału 2016. Można tylko jeszcze raz zwrócić uwagę na to, co charakterystyczne dla całego 2016 roku. Generalnie najlepiej radziły sobie firmy oferujące tzw. fabryczne finansowanie oraz te, w których portfelach dominuje finansowanie pojazdów i środków transportu. Gorzej na ich tle wypadli leasingodawcy, którzy przede wszystkim oferują leasing i pożyczkę leasingową maszyn i urządzeń. Choć oczywiście od powyższych reguł i trendów są także wyjątki.

Warto także zwrócić uwagę na bardzo wyrównaną walkę o miejsce trzecie w rankingu. Różnica pomiędzy mLeasing (3 miejsce), PKO Leasing (4) i BZ WBK Leasing (5) w wartości sfinansowanych aktywów była naprawdę minimalna.

Nową firmą, która właśnie pojawiła się w rankingu, a która dotychczas nie chwaliła się swoją sprzedażą jest Santander Consumer Multirent. W rankingu na koniec 2015 nie było także firm Alior Leasing i Leasing Polski, jednak, w odróżnieniu od Santandera, one zaczęły raportować sprzedaż już w poprzednich kwartałach 2016.

Czerwony wykrzyknik - osrzeżeniePamiętaj! To nie jest ranking najlepszych leasingodawców, tylko tych, którzy mają najwyższą sprzedaż. Wysoka pozycja w tym rankingu niekoniecznie oznacza wysoką jakość oferty - czasem jest wręcz odwrotnie.

Oferty najlepiej ocenianych leasingodawców

Jeżeli chcesz otrzymać oferty bezpośrednio (bez pośredników) od najlepszych polskich firm leasingowych, to skorzystaj z naszej Wyszukiwarki Leasingu. Bezpłatnie dostaniesz od nas także analizę ze wskazówkami i swoistym rankingiem pozwalającym wybrać najlepszą firmę leasingową.

Ranking firm leasingowych w Polsce po 4 kwartale 2016 roku

OGÓŁEM: Liderzy finansowania środków trwałych (ogółem) w Polsce po 4 kwartale 2016

Ranking firm leasingowych po 4 kwartale 2016

POJAZDY: Liderzy finansowania pojazdów po 4 kwartale 2016

Liderzy finansowania pojazdów po 4 kwartale 2016 roku

MASZYNY: Liderzy finansowania maszyn i urządzeń po 4 kwartale 2016 roku

Liderzy finansowania maszyn i urządzeń po 4 kwartale 2016 roku

Firmy ujęte w zestawieniu: Grupa Idea Getin Leasing, Europejski Fundusz Leasingowy, mLeasing, PKO Leasing, BZ WBK Leasing, Raiffeisen-Leasing Polska, Millennium Leasing, ING Lease, Volkswagen Leasing, Pekao Leasing, BNP Paribas Lease Group, SG Equipment Leasing Polska, BMW Financial Services Polska, Siemens Finance, De Lage Landen Leasing, Scania Finance Polska, Masterlease Group, Impuls-Leasing Polska, Santander Consumer Multirent , MAN Financial Services Poland, Deutsche Leasing Polska, Alior Leasing, FCA Leasing Polska, IKB Leasing Polska, Caterpillar Financial Services, akf leasing Polska, ORIX Polska, SGB Leasing, Leasing Polski, NL-Leasing Polska

Branża leasingowa sfinansowała 58 mld w 2016 roku. Wzrost o 16,6%

Równo rok temu, podsumowując wyniki branży leasingowej za 2015 rok, analitycy Związku Polskiego Leasingu prognozowali, że w 2016 sprzedaż wzrośnie o około 14% i trzeba przyznać, że niewiele się pomylili. Branża leasingowa w 2016 urosła nawet trochę bardziej niż planowali, bo o 16,6%, osiągając wartość finansowania na poziomie 58,1 mld złotych. Czytaj dalej....

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl