Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Podstawy leasingu

Zapoznaliśmy się z publikacją dostępną w formie e-booka, pod tytułem „Leasing ciężarówek – o czym trzeba pamiętać, podpisując umowę” Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Ciężko nie zgodzić się z tezą zawartą w przedmowie, że przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się kilku istotnych informacji, co pozwoli uniknąć zbędnych kosztów. Pytanie czy pozycja ta zawiera takie informacje?

Trzeba przyznać, że publikacja jest napisana w sposób rzetelny, co niestety nie zawsze ma miejsce, zwłaszcza w przypadku e-booków poświęconych tematyce leasingowej. Jednak ciężko oprzeć się wrażeniu, że informacje w niej zawarte są ogólnikami. Mamy charakterystykę umowy leasingu i wynajmu długoterminowego, informację o prawach i obowiązkach stron, czy opisanie okoliczności towarzyszących rozwiązaniu umowy.

Oczywiście nie można stwierdzić, że są to informacje zbędne. Wręcz przeciwnie, wielu przedsiębiorców nie zna choćby takich podstaw. Jednak tytuł publikacji rozbudził apetyt na trochę więcej. Liczyliśmy, że poznamy jakieś niuanse, czy „sztuczki” pozwalające ustrzec się błędów przy wyborze oferty finansowania i leasingodawcy.

Tymczasem wskazówki zawarte w kluczowych, wydawać by się mogło, rozdziałach: „Jak wybrać towarzystwo leasingowe” i „Co warto wiedzieć przed zawarciem umowy” sprawdzają się do dość banalnych porad, żeby sprawdzić wiarygodność leasingodawcy, zapoznać z jego ofertą produktową i dobrze wybrać sposób finansowania…

Ogólnie rzecz ujmując powstaje wrażenie, że publikację przygotowały osoby biegłe w teorii, a nie do końca zaznajomione z leasingową praktyką.

Pozycja ta może być pożyteczna dla osób zupełnie zielonych, bo jednak dość rzetelnie opisuje na czym leasing polega. Niestety nie ma w niej wiele ponad ogólnie dostępną wiedzą teoretyczną. Naszym zdaniem nie jest ona warta swojej obecnej ceny, wynoszącej ponad 30 złotych.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Umiejętny wybór oferty leasingu - porady

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to największy portal poświęcony leasingowi istniejący od 2009 roku.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór finansowania i pomagamy ograniczać koszty związane z leasingiem.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl