Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Kryzys na rynku motoryzacyjnym w Polsce nie dotyczy aut klasy premium. Marki posiadające w swojej ofercie najbardziej prestiżowe modele notują w tym roku sprzedaż wyższą niż w roku 2008.

Sprzedaż za okres od stycznia do października o 12% zwiększył Mercedes, dla którego jest to rekordowy rok w Polsce. Jeszcze dynamiczniej za ten sam okres zwiększyła się sprzedaż BMW (+ 14%). Podobnym do Mercedesa wynikiem, rok zamierza zakończyć Volvo.
Modelami, które głównie ciągną wyniki w najdroższym segmencie są coraz popularniejsze SUV-y.

Co może być przyczyną tak dobrych wyników sprzedaży samochodów luksusowych? Niewątpliwie główną zasługą jest wprowadzenie możliwości odliczenia VAT od samochodów z kratką. W zasadzie wszystkie modele SUV na polskim rynku dostępne są w wersji ciężarowej. Na tego typu pojazdach, kosztujących nierzadko powyżej 200 tysięcy złotych, oszczędności związane z możliwością pełnego odliczenia VAT mogą być ogromne.
Dlatego wielu przedsiębiorców zdecydowało się w tym roku na wymianę dotychczasowych firmowych samochodów premium przeznaczonych dla właścicieli i kadry najwyższego szczebla, na bardziej „oszczędne”.

Zdecydowana większość drogich samochodów zostaje nabyta w drodze leasingu operacyjnego. Tylko on daje możliwie największą korzyść podatkową (tarczę podatkową). Przypomnijmy, że wyrok ETS wprowadził zmiany w przepisach związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Bez zmian pozostały ustawy o podatku dochodowym. W ich myśl, samochody posiadające krótszą przestrzeń bagażową niż pasażerską (nie dotyczy pick-up) pozostają nadal osobowymi.
Co za tym idzie amortyzacja tego typu pojazdów ma kwotowe ograniczenie w wysokości 20.000 EUR.

Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku drogich pojazdów jest leasing operacyjny. Dotyczy to również wynajmu długoterminowego oferowanego przez firmy CFM.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl