Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce. Jest to kolejna ustawa z serii popularnie zwanych deregulacyjnymi, które mają pomóc gospodarce. Tym razem w przyjętym pakiecie znalazły się także rozwiązania dotyczące leasingu.

Za oficjalnym komunikatem rządu:
Pakiet dotyczący leasingu - zmiany będą dotyczyć: skrócenia minimalnego czasu trwania umowy do 5 lat (chodzi o nieruchomości – przyp. red.), objęcia umową leasingu wieczystego użytkowania gruntów, dopuszczenia zmiany stron umowy leasingu w podstawowym okresie umowy (cesja – przyp. red.), ustalenia wartości przedmiotu ponownego leasingu według jego wartości rynkowej.

Jest zatem duża szansa, że w niedługim czasie doczekamy się regulacji, które pozwolą choć trochę rozruszać rynek leasingu nieruchomości, który w Polsce jest marginesem transakcji leasingowych.

Powinniśmy doczekać się również prawa do nieskrępowanej cesji leasingu bez przykrych konsekwencji podatkowych. Jedni przedsiębiorcy mogliby zatem przejmować umowy leasingu od innych i bez ograniczeń zaliczać w koszty opłaty z tytułu rat leasingu i użytkowania przedmiotu. Obecnie fiskus stoi na stanowisku, że przejęta umowa leasingu przestaje nią być na gruncie prawa podatkowego, co rodzi rozmaite ograniczenia w zaliczaniu kosztów.

O dalszych losach ustawy będziemy informować na naszych łamach…

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl