Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce. Jest to kolejna ustawa z serii popularnie zwanych deregulacyjnymi, które mają pomóc gospodarce. Tym razem w przyjętym pakiecie znalazły się także rozwiązania dotyczące leasingu.

Za oficjalnym komunikatem rządu:
Pakiet dotyczący leasingu - zmiany będą dotyczyć: skrócenia minimalnego czasu trwania umowy do 5 lat (chodzi o nieruchomości – przyp. red.), objęcia umową leasingu wieczystego użytkowania gruntów, dopuszczenia zmiany stron umowy leasingu w podstawowym okresie umowy (cesja – przyp. red.), ustalenia wartości przedmiotu ponownego leasingu według jego wartości rynkowej.

Jest zatem duża szansa, że w niedługim czasie doczekamy się regulacji, które pozwolą choć trochę rozruszać rynek leasingu nieruchomości, który w Polsce jest marginesem transakcji leasingowych.

Powinniśmy doczekać się również prawa do nieskrępowanej cesji leasingu bez przykrych konsekwencji podatkowych. Jedni przedsiębiorcy mogliby zatem przejmować umowy leasingu od innych i bez ograniczeń zaliczać w koszty opłaty z tytułu rat leasingu i użytkowania przedmiotu. Obecnie fiskus stoi na stanowisku, że przejęta umowa leasingu przestaje nią być na gruncie prawa podatkowego, co rodzi rozmaite ograniczenia w zaliczaniu kosztów.

O dalszych losach ustawy będziemy informować na naszych łamach…

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to największy portal poświęcony leasingowi istniejący od 2009 roku. Ułatwiamy leasingobiorcom wybór finansowania oraz pomagamy ograniczać koszty związane z leasingiem
Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl