Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing i podatki

Samochód z kratką nie daje prawa do jednorazowej amortyzacji. Mamy tu na myśli samochody z homologacją ciężarową w karoserii typowo osobowej, pozwalającej na przewóz np. 4-5 osób.

Samochody te po wyroku ETS w sprawie Magoora umożliwiają skorzystanie z pełnych odliczeń VAT zawartego w ich cenie (również w ratach leasingu), a także w paliwach do nich. Jednakże wyrok ETS dotyczy jedynie ustawy o VAT. Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych pozostały bez zmian, a to w nich zawarte są przepisy o amortyzacji.

Wobec tego, w myśl tych ustaw, popularne ostatnio samochody typu kombi czy hatchback z kratką (np. 4-, 5-osobowe) pozostają nadal osobowe. Wyklucza to możliwość skorzystania z jednorazowej amortyzacji, która jest możliwa w przypadku zakupu za gotówkę, na kredyt lub skorzystaniu z leasingu finansowego samochodu ciężarowego.

Możliwość taką dają nadal jedynie pojazdy typowo dostawcze, czyli posiadające dłuższą przestrzeń ładunkową od pasażerskiej oraz auta typu pick-up.

Powyższe dotyczy również zasad korzystania z amortyzacji degresywnej. Tu też samochód z kratką i więcej niż jednym rzędem siedzeń nie umożliwia skorzystania z niej. Pozostaje jedynie amortyzacja metodą liniową

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl