Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Wiemy już, że Ministerstwo Finansów nie chce aby z początkiem 2013 roku wróciła możliwość odliczania VAT od zakupu i leasingu samochodów z kratką, a także zakupu paliw do nich. Niemniej nie znamy jeszcze szczegółów koniecznych ku temu zmian w ustawie o VAT.

Czytaj także:  Samochody z kratką jednak nie wrócą w 2013 roku…

Dlatego cenny jest każdy sygnał w tej sprawie płynący z resortu finansów. Dziennik Gazeta Prawna publikuje rozmowę z Tomaszem Tratkiewiczem, Dyrektorem Departamentu Podatku od Towarów i Usług MF. Informacje, które przekazuje urzędnik MinFinu są następujące:

- MF zamierza przedłużyć na rok 2013 ograniczenia w odliczaniu VAT od zakupu i leasingu samochodów z kratką, a także paliw do nich.
- W obu przypadkach konieczna jest zgoda UE. W przypadku VAT zawartego w cenie pojazdu i ratach leasingu taka zgoda była już wcześniej, natomiast w przypadku paliw MF dopełnił procedur konsultacyjnych kilka dni temu.
- Resort pracuje nad nowymi regulacjami dotyczącymi losu samochodów z kratką i ogólnie pojazdów służbowych wykorzystywanych przez przedsiębiorców. Intencją MinFinu jest to, aby pojazdy z kratką nie mogły wrócić w 2014 roku. Jednocześnie urzędnicy zdają sobie sprawę, że UE nie pozwoli im w nieskończoność przedłużać ograniczeń. Dlatego fiskus pracuje nad nowymi rozwiązaniami - cytując Tomasza Tratkieowcza - “rozwiązanie, nad którym pracujemy, nie zadowoli wszystkich, zwłaszcza tych osób, które zainwestowały w kratkę, ale mam nadzieję, że doprowadzi to do normalizacji na rynku samochodowym.”
- Ministerstwo chce aby najbardziej zainteresowani, tj. podatnicy poznali dokładne plany zmian w połowie tego roku.

Cała rozmowa z Dyrektorem T. Tratkiewiczem w DGP >


Data publikacji: 03.04.2012

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl