Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Po Nowym Roku nadal będzie można odliczać cały VAT od zakupu i leasingu samochodów z kratką, a także od zakupu paliw do nich.
Rada Ministrów nie zaakceptowała propozycji Ministerstwa Finansów wprowadzenia od 01 stycznia 2010 ograniczeń w odliczeniu VAT od paliw do samochodów z kratką.

Przypomnijmy, że MF pozytywnie dla siebie zakończył konsultacje z Unią Europejską (Komitet ds. VAT) w sprawie możliwości wprowadzenia na 3 lata ograniczenia w odliczeniach VAT zawartego w cenie paliw do samochodów z kratką. Nie ma natomiast nadal odpowiedzi na wniosek derogacyjny w sprawie wprowadzenia ograniczeń w odliczeniach VAT zawartego w cenie samochodów z kratką, a tym samym w ratach leasingu, najmu i tym podobnych umów.
Dlatego MF planowało wprowadzić z początkiem nowego roku jedynie ograniczenia od paliw, a decyzję w sprawie odliczeń VAT od samochodów przesunąć na bliżej nieokreśloną przyszłość. Jednak decyzja RM przesądziła również o sprawie paliw.

Tym samym możemy nadal cieszyć się pełną wolnością w odliczeniach VAT od samochodów z kratką. Jak długo? Na pewno co najmniej kilka miesięcy. A co dalej? A któż to wie...

Czytaj więcej: Co dalej z VAT od kratek?

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl