Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Spotykamy się czasami z pytaniami skąd wzięła się nazwa naszego portalu – FmLeasing.pl. Stwierdziliśmy więc, że wypada ujawnić skąd pomysł na taką, a nie inną nazwę portalu o leasingu. Wszystko zaczęło się od założenia forum o tematyce leasingowej pod adresem ForumLeasing.pl.

W naszym gronie sądziliśmy już od dłuższego czasu, że brakuje takiego miejsca w polskim internecie, gdzie będzie można w miarę obiektywnie i rzeczowo dyskutować o zagadnieniach związanych z leasingiem, o ofercie polskich firm leasingowych, wymieniać się doświadczeniami i opiniami.

Przed powstaniem ForumLeasing.pl serwisy internetowe dotyczące leasingu dzieliły się jedynie na te przygotowywane przez firmy leasingowe i pośredników (doradców) leasingowych, a po drugiej stronie zdarzały się witryny stworzone przez osoby chcące, delikatnie mówiąc, wyładować swoją złość na niektórych firmach leasingowych.
Brakowało, naszym zdaniem, miejsca gdzie można było zdobyć w miarę obiektywną wiedzę na temat leasingu, a nie tylko bezkrytyczne zachwalanie, bezrefleksyjne negowanie lub ewentualnie suche regułki i definicje.

Postawiliśmy sobie za cel nie tylko stworzyć forum o leasingu, gdzie jedynie udostępnimy platformę do wymiany opinii i komentarzy, ale dodatkowo, a może nawet głównie, sami będziemy kreować dyskusje. Zwracać uwagę na istotne informacje, jako osoby z bogatym doświadczeniem w branży leasingowej, dzielić się doświadczeniami, przestrzegać, wspomagać w podejmowaniu decyzji, itd.
Stąd też nasze „motto”, że na ForumLeasing.pl żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi, a co może bardziej istotne odpowiedzi udzielają głównie profesjonaliści, którzy zagadnienie i branże leasingową znają na wylot.

Tego typu podejście spotkało się z uznaniem osób odwiedzających ForumLeasing.pl. Już po kilku miesiącach funkcjonowania, forum odwiedzało ok. 300 użytkowników dziennie, co na tematykę tak niszową jak leasing jest wynikiem dającym nam pierwszeństwo wśród stron poświęconych leasingowi, nie licząc w tym zestawieniu oczywiście stron dużych firm leasingowych, posiadających tysiące aktywnych leasingobiorców i klientów.

Z czasem dało się jednak odczuć, że formuła forum dyskusyjnego nie każdemu odpowiada. Dotyczyło to głównie użytkowników, którzy nie byli przyzwyczajeni do tego typu rozwiązania. Postanowiliśmy wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw tworząc wersję portalową forum. W portalu wszystkie informacje i porady miały być umieszczane w formie bardziej kompaktowej niż dzieje się to na forum. Główne zasady miały pozostać te same, czyli profesjonalna i praktyczna wiedza podana w możliwie przyjaznej formie, bez przesadnie formalnej nowomowy – czyli nadal o leasingu miało być na luzie.

Po uruchomieniu wersji portalowej bardzo szybko okazało się, że cieszy się ona niemal równym zainteresowaniem co samo forum! Dlatego postanowiliśmy nie traktować jej jedynie jako uzupełnienia forum, ale podejść do niej jako alternatywy. Dziś użytkownicy mogą więc korzystać z obu wersji wedle własnego uznania, czyli FmLeasing.pl (portal) i ForumLeasing.pl (forum) i z obu zaczerpną mniej więcej tych samych informacji . Przy tym każda formuła ma swoje zalety. Portal jest mniej czasochłonny w poszukiwaniu odpowiednich treści, z to forum bardziej szczegółowe i analityczne.

Zapraszamy do lektury portalu i udziału w życiu forum! W szczególności do dzielenia się własnymi opiniami i doświadczeniami.

Aha – miało być o tym skąd wzięła się nazwa FmLeasing.pl. No cóż – „fm” jest skróconą wersją „forum”, a pierwotne założenie było takie, że portal będzie skróconą wersją forum dyskusyjnego.

Czytaj również: "O nas"

Data publikacji: 09.02.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl