Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Smartfon z aplikacją Yanosik

To nie jest tekst sponsorowany ani reklamowy. Nikt nam za niego nie zapłacił i choć mowa w nim o aplikacji udostępnianej przez prywatą firmę, to uznaliśmy, że warto promować rozwiązanie, które pozwala uniknąć mandatu za przekroczenie prędkości i nie tylko, co w przypadku użytkowników leasingowanych pojazdów potrafi być podwójnie dokuczliwe. Mowa jest o Yanosiku…

Krótko: Yanosik - legalny fotoradar

Yanosik naprawdę jest skuteczny i pozwala uniknąć kontroli, mandatu, a także otrzymania wezwania z policji lub innych służb, co w leasingu wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty manipulacyjnej.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Na początek trochę ideologii

W czasach, kiedy ostrzeganie się kierowców błyśnięciem światłami przed kontrolą drogową nie tylko zamiera, ale wręcz uchodzi często za postawę antyobywatelską, a nawet niepatriotyczną, zachęcanie do korzystania z aplikacji, o której mowa jest dość ryzykowane. Można łatwo zostać oskarżonym o nakłanianie do kombinowania albo „januszowania”.

Warto jednak zachować pewien umiar i zdrowy rozsądek. Nie oszukujmy się – politycy nie odwdzięczają się obywatelom za propaństwową postawę. Raczej nie obniżą nam podatków, jeśli wszyscy zaczniemy je grzecznie płacić, zamiast starać się je zmniejszyć biorąc jakieś leasingi, albo stosując inne, zgodne z prawem metody optymalizacyjne. Jest ryzyko, że mogłoby być dokładnie odwrotnie – politycy z chęcią sięgnęliby jeszcze głębiej do naszych kieszeni, gdyby zorientowaliby się, że dajemy się potulnie strzyc jak… owce. Z drugiej strony oczywiście fiskus nie może być pobłażliwy, bo to byłby bodziec do postępowania także niezgodnego z prawem.

Podobnie wygląda to w przypadku ruchu drogowego. Z jednej strony mamy coraz surowsze mandaty i kary, rosnącą ilość kontroli drogowych i fotoradarów. Niewątpliwie motywuje to kierowców do bardziej ostrożnej i przemyślanej jazdy. Jednak z drugiej strony nadal mamy policjantów chowających się w krzakach i to wcale nie w miejscach gdzie jest zagrożenie np.: dla pieszych, tylko wręcz przeciwnie – w takich, gdzie warunki pozwalają na bezpieczną jazdę z prędkością nawet sporo wyższą niż na ustanowionym w tym miejscu – często na wyrost – ograniczeniu. Czy zatem mamy dawać grzecznie się strzyc? Korzystanie z CB radia, Yanosika, albo wspomniane mruganie światłami niekoniecznie jest czymś nagannym i nie oznacza tym samym, że ma to nam od razu umożliwić bezkarne łamanie przepisów.

Czym jest Yanosik?

Jest to bezpłatna aplikacja mobilna, która umożliwia wymianę informacji o zdarzeniach drogowych pomiędzy jej użytkownikami. Tym samym będziemy ostrzegani (oraz możemy ostrzegać innych) o fotoradarach, kontrolach prędkości, patrolach, kontrolach ITD, ale także o wypadkach, robotach drogowych i innych zagrożeniach. Aplikacja może służyć także jako nawigacja.

To naprawdę działa

Trzeba przyznać, że aplikacja działa naprawdę dobrze. Wielu posiadaczy CB radia porzuciło je właśnie na rzecz Yanosika, bo jest równie, a może nawet bardziej skuteczny, a do tego wygodny w użytkowaniu. Generalnie ciężko jest spotkać korzystającego z tej aplikacji, który nie byłby z niej zadowolony…

Dlaczego o tym piszemy?

Ktoś może zastanawiać się po co piszemy o tym na portalu leasingowym. Cóż, faktycznie nie jest to temat stricte związany z naszą branżą, ale z drugiej strony większość leasingowanych w Polsce środków trwałych to samochody. Tymczasem Yanosik może uchronić nie tylko przed mandatem, ale także przed opłatą manipulacyjną od leasingodawcy za powiadomienie organów ścigania o użytkowniku pojazdu. Ma to miejsce zazwyczaj w przypadku „spotkania się” z fotoradarem, o czym więcej w artykule: Kontrowersyjne opłaty w leasingu za wezwanie z policji

Zachęcamy do dzielenia się waszymi doświadczeniami z użytkowania Yanosika w wątku na forum.

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl