Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Do takiej konkluzji doszła jedna z użytkowniczek naszego portalowego forum dyskusyjnego, która wzięła leasing denominowany samochodu w najgorszym możliwym momencie.

Pięć lat temu kurs CHF, podobnie jak innych walut obcych był rekordowo niski. Zawarcie wówczas umowy leasingu w walucie obcej było strzałem w kolano – delikatnie mówiąc. Od początku istnienia naszego forum i portalu (ponad 4 lata) niezmiennie przestrzegamy przed zawieraniem umów denominowanych i walutowych. Jest to ruletka dla kogoś, kto jednocześnie nie zarabia także w walutach obcych (np. eksporterzy).

Wspomniana użytkowniczka skończyła właśnie spłacać umowę leasingu denominowanego samochodu wartego około 130 tysięcy złotych. Szacuje ona, że przez 5 lat musiała spłacić równowartość 280 tysięcy…

Tipsów i tricków jest więcej

Leasing jest wdzięczną i korzystną, zwłaszcza podatkowo, formą finansowania. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre firmy leasingowe stosują różne kruczki i sztuczki. Staramy się o tym pisać i przestrzegać. Jedyne co pozostaje naszym użytkownikom to śledzić informacje jakich dostarczamy.

Najważniejsze z nich znajdują się w działach Porady zanim podpiszesz umowę leasingu oraz Najczęściej zadawane pytania (FAQ).

Pytajcie na forum – o wszystko

Otworem stoi także nasze forum dyskusyjne, na którym odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości oraz niezmiennie zachęcamy wszystkich do zadawania pytań – nawet jeśli się powtarzają i nawet jeżeli ktoś zupełnie nie ma pojęcia o leasingu i obawia się, że zada banalne pytanie. O tym jakie mamy podejście do takich "zielonych" użytkowników dowiedzieć się można tu.

Informacja daje oszczędności

Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ przez te kilka lat funkcjonowania naszego portalu przekonaliśmy się, że nasze porady mogą dać wymierne oszczędności naszym użytkownikom.

Jedyne co trzeba zrobić to poświęcić minimum czasu i przeczytać choćby kilka publikacji o leasingu zanim podpisze się umowę, np. takich, zamiast brać leasingodawcę bez zastanowienia i podpisywać umowę w ciemno, byle tylko jak najszybciej wyjechać wymarzonym samochodem z salonu.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl