Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Skoda Superb Combi otrzymała homologację ciężarową. Jest to informacja nieoficjalna, mogą nie wiedzieć o tym fakcie jeszcze niektórzy dealerzy marki. Niemniej zamówienia na taki samochód można już składać - czas oczekiwania ok. 6-8 tygodni.

Z odsieczą nadeszły jednak EBI i EBOiR. Z informacji zawartych we wtorkowym Dzienniku Gazecie Prawnej wynika, że już siedem polskich banków zaciągnęło kredyty w EBI na kwotę 2,5 mld złotych. Największymi pożyczkobiorcami były PKO BP, BZ WBK, BRE i Fortis. Część tych środków trafi do spółek leasingowych kontrolowanych przez te banki. Fortis zamierza przeznaczyć połowę ze 100 mln euro uzyskanych w EBI na działalność leasingową.
Już wcześniej kredytem pozyskanym w EBOiR chwaliły się Europejski Fundusz Leasingowy oraz BZ WBK Leasing. Pożyczyły odpowiednio 70 i 50 milionów euro.
Z informacji DGP wynika, że kolejne banki starają się o zawarcie długoterminowych umów kredytowych w EBI. Szansę na taką linię ma między innymi Raiffeisen Bank Polska.

Jakie to ma znaczenie dla przedsiębiorców? Kredyty EBI i EBOiR są trochę tańsze od tych oferowanych na rynku. Powinno się to przełożyć na odrobinę tańszą ofertę kredytową i leasingową dla firm.
Najważniejsze jednak, że firmy leasingowe i banki będą miały finansowanie na rozwijanie akcji kredytowej i leasingowej. Ma to znaczenie tym większe, że środki EBi i EBOiR mogą być wykorzystane na finansowanie działalność małych i średnich przedsiębiorstw.

Data publikacji: 26.01.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl