Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

BZ WBK Leasing wychodzi naprzeciw firmom rozpoczynającym działalność i proponuje Autoleasing, czyli finansowanie samochodu bez konieczności udokumentowania dochodów oraz obrotów firmy.

Warto podkreślić, że w świetle wyników badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Zachodniego WBK, aż 63% mikro i małych przedsiębiorców (a do takich należy większość firm start-upów) wskazało leasing jako najchętniej wybieraną formę finansowania.

"Samochód jest podstawowym narzędziem pracy każdego przedsiębiorcy, często jednak jego zakup wiąże się ze sporym wydatkiem dla firmy, szczególnie tej nowopowstałej. Nie musi tak być, jeśli przedsiębiorca jako formę sfinansowania auta firmowego wybierze coraz łatwiej dostępny leasing – mówi Daniel Mrozek, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za rozwój oferty produktowej.

W ramach Autoleasing start-upy mogą sfinansować nowy samochód osobowy lub ciężarowy do 3,5 t, którego wartość nie przekracza 120 000 zł netto. Opłata wstępna wynosi 20%, a pozostałą część płatności przedsiębiorca może rozłożyć nawet na 60 miesięcy. Finansowanie jest dostępne w maksymalnie uproszczonej procedurze opartej na kryterium przedmiotu, co oznacza bardzo krótką ścieżkę decyzyjną.

"W nowopowstałych firmach przedsiębiorcy najczęściej sami odpowiadają za wszystkie aspekty prowadzonej działalności i bardzo istotny jest dla nich czas, stąd formalności wymagane do zawarcia umowy ograniczyliśmy do minimum - podkreśla Daniel Mrozek.

W Autoleasing nie ma konieczności przedstawiania dokumentów finansowych firmy oraz zaświadczeń z ZUS i Urzędu Skarbowego, wystarczy oświadczenie przyszłego leasingobiorcy.
Z Autoleasing mogą skorzystać firmy, które prowadzą działalność co najmniej 3 miesiące. Nowych firm powstaje rokrocznie kilkadziesiąt tysięcy, a zdecydowaną większość stanowią mikro i małe przedsiębiorstwa.

"Blisko 2/3 z nich do sfinansowania zaplanowanych inwestycji, jak podaje badanie, wybiera leasing. Wśród najmniejszych przedsiębiorstw jedynie kredyt w rachunku bieżącym jest popularniejszy (66% wskazań) - mówi Dariusz Sokołowski, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za segment finansowania pojazdów. Popularność tej formy finansowania wynika z jej licznych zalet. Leasing operacyjny daje możliwość zaliczenia całych rat w koszty uzyskania przychodów firmy, a dodatkowo przedsiębiorca nie musi martwić się o rejestrację auta czy jego ubezpieczenie, czym zajmie się leasingodawca

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl