Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

21 czerwca 2010 roku do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów przystąpiła firma VB Leasing Polska SA, spółka-córka międzynarodowego koncernu VB-Leasing International Holding GmbH.

Firma VB Leasing Polska SA została założona w 2000 roku we Wrocławiu. Jej główny profil działalności obejmuje leasing operacyjny i finansowy ruchomości: środków transportu, maszyn i urządzeń oraz IT. Spółka oferuje również full service leasing, wynajem długoterminowy, wyłączne zarządzanie flotami pojazdów oraz wynajem krótkoterminowy. Ponadto jako jedna z niewielu firm na rynku posiada w ofercie leasing konsumencki. Sieć sprzedaży VB LEASING tworzy 12 oddziałów i 5 filii zlokalizowanych w największych miastach Polski oraz około 80 Autoryzowanych Przedstawicieli i współpracujące banki spółdzielcze (Spółdzielczy Leasing).

W tym roku mija 10 lat od powstania VB Leasing Polska SA. Owocem tej dekady jest mocna pozycja spółki na polskim rynku. W podsumowaniu branży za rok 2009 – jako jedyna spółka z dziesięciu największych firm leasingowych – utrzymaliśmy sprzedaż na poziomie z roku 2008. Po pierwszym kwartale bieżącego roku jesteśmy szóstą firmą w leasingu ruchomości, a w leasingu pojazdów zajmujemy piąte miejsce w Polsce. Wynajem długoterminowy uznajemy za produkt o olbrzymim potencjale, dlatego cieszymy się, że możemy dołączyć do „piętnastki” PZWLP – mówi Marek Bauer, członek Zarządu VB Leasing Polska SA.

W czerwcu br., w ogłoszonym przez Rzeczpospolitą rankingu największych instytucji finansowych, spółka VB LEASING zajęła 73 miejsce spośród 525 zgłoszonych firm: banków, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych, towarzystw emerytalnych, firm leasingowych i faktoringowych. W grupie najlepszych firm leasingowych spółka znalazła się w pierwszej piątce, zajmując 3. miejsce w kraju.
VB LEASING została również uhonorowana w grudniu 2009 r. przez magazyn Flota tytułem „Budowniczy Rynku Flotowego”, za wieloletnie aktywne uczestnictwo w tworzeniu branży wynajmu samochodów w Polsce.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów rośnie w siłę. Przystąpienie do naszego grona firmy VB LEASING przyjmuję z dużą satysfakcją, jako dowód coraz większego znaczenia naszej organizacji w branży. Potwierdzają to również analizy danych z rynku. Mimo recesyjnych zawirowań, Członkowie PZWLP skutecznie radzą sobie z dekoniunkturą, a każdy kolejny kwartał przynosi rozwój naszych flot o przynajmniej tysiąc samochodów. Tę stabilność zauważają rynkowi gracze i prowadzimy już rozmowy z kolejnymi podmiotami. Nie wykluczam, że jeszcze w 2010 roku PZWLP będzie liczył 17 Członków – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Data publikacji: 02.07.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl