Publikacja dotycząca leasingu

Zarząd Getin Holding poinformował o zawarciu umowy nabycia VB Leasing Polska i VB Leasing Romania. Transakcja ma być zrealizowana w ciągu trzech miesięcy.

VB Leasing znika z rynku

Przedstawiciele Getin Holdingu zapowiedzieli, że marka VB Leasing zniknie z polskiego rynku. Warto tu wspomnieć, że obecna jest na nim od 14 lat i była jednym z pionierów branży leasingowej.

Urośnie Idea Leasing

Nowy właściciel ma zamiar połączyć VB Leasing z inną spółką grupy, Ideą Leasing. W pierwszym kwartale 2014 r. obie spółki sfinansowały łącznie aktywa o wartości 531,35 mln zł, co dawałoby im dziewiąte miejsce w rankingu firm leasingowych.

Nie można zapominać, że do Getin Holdingu należy jeszcze jedna spółka - Getin Leasing, który po pierwszym kwartale jest szóstą firmą branży, finansując aktywa warte 662,33 mln zł. Zatem dzięki przejęciu VBL Getin Holding stanie się największym graczem polskiego rynku leasingowego z 10-procentowym w nim udziałem.

Co to oznacza dla dotychczasowych klientów VB Leasing?

Łączenie VBL z Ideą Leasing powinno odbyć się bezboleśnie, a wręcz niezauważalnie dla dotychczasowych leasingobiorców. Jedynie w trochę dłuższej perspektywie może zmieniać się tzw. kultura korporacyjna. Czyli m.in. podejście do pozyskanego już klienta poprzez zmiany procedur, zmiany opłat i prowizji, itp.

Z naszych doświadczeń wynika, że „kultura” Idei jest niestety nieco niższa niż VB Leasing. Jednak klienci, którzy zawierali umowę jeszcze z VB Leasing nie muszą się obawiać, że ich warunki ulegną zmianie, bo nie mogą. Dopiero nowe umowy będą zapewne zawierane na warunkach „narzucanych” przez Ideę Leasing, co zwłaszcza dla stałych klientów VBL może oznaczać konieczność rozejrzenia się za innym leasingodawcą. Na szczęście wybór na polskim rynku jest duży.

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl